TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не го даваме теренот – протест во Аеродром

Телма - 09.11.2019

Не го даваме теренот – беше испишано на една од паролите на основците од Блаже Конески , кои денеска заедно со своите родители протестираа на училишното игралиште. Општината сака да го сруши и на тоа место да се изгради градинка.

Учениците бараат од општината Аеродром наместо гардинка да им обезбеди подобри услови на игралиштето во Мичурин

Сител - 09.11.2019

Теренот е дел од нашето детство, не ни го земајте детството, вакава порака упатија основците од училиштето Блаже Коневски кои заедно со своите родите излегоа на протест. Наместо да се гради градинка, бараат да се обнови игралиштето, за кое како што ...

Ученици и родители на протест во Аеродром за да спречат рушење на школското игралиште

Радио МОФ - 09.11.2019

Група ученици од Основното училиште „Блаже Конески“ во Општина Аеродром, заедно со нивните родители, се собраа на протест од кој порачаа дека нема да дозволат изградба на градинка на местото на училишното спортско игралиште.

ПРОТЕСТ ВО АЕРОДРОМ: Учениците од „Блаже Конески“ сакаат игралиште, а не кафеана

Слободен Печат - 09.11.2019

Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денес протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка. Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денес протестираа против одлуката ...

Аеродромци не го даваат училишниот терен во „Блаже Конески“

Н.Македонија - 09.11.2019

Учениците од ОУ „Блаже Конески“ заедно со своите родители денеска протестираа во обид да спречат рушењето на училишното игралиште, каде што општината планира да изгради градинка. „Не го даваме теренот“ беше испишано на една од паролите на протестот.

Протест против градинка на местото на игралиште во Аеродром

+инфо - 09.11.2019

Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денес протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка. Се апелираше до градоначалникот да ја почитува желата на жителите и да најде друга локација ...

Не сакаат градилиште во школскиот двор: Родителите од училиштето „Блаже Конески“ се заблагодарија на поддршката

Република - 09.11.2019

Родители чии деца учат во основното училиште „Блаже Конески“ во населбата Аеродром на социјалните мрежи се заблагодаруваат на поддршка за денешниот мирен протест.Тие негодуваат што во школскиот двор се планира изградба на градинка со што ќе им се ...

Жителите на Аеродром до Марин: Не го даваме теренот!

Република - 09.11.2019

Големо „НЕ“ им кажаа жителите на Аеродром на градоначалникот Златко Марин и на Скопје Петре Шилегов за планот за изградба на зграда во дворот на училиштето „Блаже Конески“. Луѓето гневни побараа од градоначалникот таа одлука веднаш да се промени, ...

Учениците на ОУ „Блаже Конески“ не го даваат игралиштето за градинка

24Инфо - 09.11.2019

Учениците и родителите во ОУ „Блаже Конески“ во Аеродром денеска протестираа против одлуката да се уништи игралиштето и на негово место да се изгради градинка. Се апелираше до градоначалникот да ја почитува желбата на жителите и да најде друга ...

Аеродромци не го даваат училишниот терен во „Блаже Конески“

Фокус - 09.11.2019

Учениците од ОУ „Блаже Конески“ заедно со своите родители денеска протестираа во обид да спречат рушењето на училишното игралиште, каде што општината планира да изгради градинка. „Не го даваме теренот“ беше испишано на една од паролите на протестот.

Видео: Жителите на Аеродром не го „даваат“ спортскиот терен

Скопје инфо - 10.11.2019

Жителите на Аеродром „му кажаа НЕ“ на градоначалникот Златко Марин и на Скопје Петре Шилегов за планот за изградба на зграда во дворот на училиштето „Блаже Конески“. Луѓето гневни побараа од градоначалникот таа одлука веднаш да се промени, бидејки ...

Шилегов: Ако има други слободни парцели во близина на ОУ „Блаже Конески“, би било добро да се разгледаат

Слободен Печат - 11.11.2019

Од општина Аеродром остануваат на ставот дека во овој дел од општината има потреба од нови капацитети за згрижување на деца од предшколска воздраст. Од општина Аеродром остануваат на ставот дека во училишниот двор на ОУ „Блаже Конески“ треба да се ...