TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јован ни одржа лекција на сите!

+инфо - 20.05.2022

Очекувам да се интегрира ПОА во МПЦ-ОА во најбрзо време. Очекувам владиците да си добијат епархии, свештениците парохии, монасите манастири… Очекувам за многу скоро време верниците од ПОА да се причестуваат во храмовите заедно со верниците на МПЦ-ОА.

Мицкоски за црковното прашање: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ кон МПЦ-ОА

PressingTV

Mицкоски за црковното прашање: Потребно е време да се искристализираат намерите и позициите на СПЦ и би бил претпазлив во давањето на финални квалификации

Lider

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

Deutsche Welle - 20.05.2022

Активната блокада во парламентот ќе продолжи и нема да глумиме нормализација, затоа што и реалноста која ја живееме не е нормална, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Раздвижено е во најголемата опозициска партија.

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

Курир

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

24Инфо

Активната блокада е нужност, реалноста во која живееме не е нормална, вели Мицкоски во интервју за Дојче Веле

Нетпрес

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

Press24

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

MakPress

Мицкоски: Кога кај власта отсуствува разум, заострување на делувањето е нужност

Канал5

Либертас Република Опсервер Денешен

Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

Макфакс - 20.05.2022

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи со особена внимателност ги следи актуелните случувања околу меѓународната активност на нашата Македонска православна црква – Охридска архиепископија и интеракцијата со сестринските помесни ...

Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

24Инфо

Комисијата за односи со верските заедници: Ги поддржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

Точка

Комисијата за односи со верските заедници: Ги поддржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

Фокус

Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

Press24

Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

Либертас

Комисијата за односи со верските заедници: Ги подржуваме мудрите чекори во црковната дипломатија

MTM

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

Курир - 19.05.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната посета во скопската општина Аеродром одговараше на новинарско прашање за односите помеѓу МПЦ и СПЦ, кои после половина одржуваат заедничка литургија и рече дека лично, Архиепископот Стефан ...

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

MakPress

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

Lider

Мицкоски: Архиепископот Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

А1 On

ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ ОКОЛУ МПЦ-ОА Мицкоски има целосна доверба во архиепископот Стефан

+инфо

Мицкоски: Архиепископот Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка за секој чекор што го презема

Сител

Мицкоски му даде поддршка на архиепископот Стефан

Фокус

Макфакс Zoom МКД Нова ТВ Опсервер Независен Вечер Прес Точка

Мицкоски: Архиепископот Стефан и Синодот ја имаат мојата поддршка, мораме да се обединиме и да не дозволиме надворешни ...

360 степени - 19.05.2022

Лидерот на опозицијата потоа ја поздрави одлуката на вселенскиот патријарх и истакна дека наскоро очекува МПЦ да добие автокефалност Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната посета во скопската општина Аеродром одговараi о на ...

Мицкоски: Архиепископот Стефан и Синодот ја имаат мојата поддршка, мораме да се обединиме и да не дозволиме надворешни фактори да нѐ разделуваат

Либертас

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка бидејќи знам дека сѐ што ќе ...

ТВ21 - 19.05.2022

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешната посета во скопската општина Аеродром одговараше на новинарско прашање за односите помеѓу МПЦ и СПЦ, кои после половина одржуваат заедничка литургија и рече дека лично, Архиепископот Стефан ...

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка бидејќи знам дека сѐ што ќе направат ќе биде во насока на заштита на македонскиот народ

4NEWS

Мицкоски: г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка бидејќи знам дека сѐ што ќе направат ќе биде во заштита на македонскиот народ

24Инфо

Мицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка бидејќи знам дека сѐ ќе направат за заштита на македонскиот народ

Press24

Mицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

PressingTV

Mицкоски: Архиепископот г.г. Стефан и Синодот ја имаат мојата недвосмислена поддршка

Република

Мицкоски: Архиепископот Стефан ја има мојата недвосмислена поддршка, тој и владиците знаат што е најдобро за македонскиот народ

Н.Македонија

Канал5 Локално Во Центар