TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драма во Ѓорче: Цело маало во паника од сосед, итно викнале полиција

Press24 - 12.02.2019

Во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од улицата „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед, 29-годишниот П.С. агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали. П.С.

Скопјанец сакал да си ја запали куќата

24Инфо - 12.02.2019

Агресивен скопјанец ја демолирал сопствената куќа и се обидел да ја запали, вчера во скопската населба Ѓорче Петров. Според полицијата, вчера во 21 часот во ПС Ѓорче Петров, шест жители од од улицата Шар Планина, пријавиле дека нивниот сосед П.С.

Скопјанец се обидел да си ја запали куќата

Фокус - 12.02.2019

Скопјанец бил пренесен во болница, откако претходно бил лишен од слобода, бидејќи се однесувал агресивно и се обидел да си ја запали куќата во Ѓорче Петров. „На 11.02.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул.

Скопјанец синоќа сакал да си ја запали куќата во Ѓорче

Република - 12.02.2019

Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул. „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед П.С. (29) агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали. П.С.

Скопјанец го „извадил од памет“ цело маало: Кршел и се обидел да си ја запали куќата

еМагазин - 12.02.2019

На 11.02.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул. „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед П.С.(29) агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали, информира МВР. П.С.

Приведен скопјанец, се обидел да си ја запали куќата

МКД - 12.02.2019

Скопјанец бил пренесен во болница, откако претходно бил лишен од слобода, бидејќи се однесувал агресивно и се обидел да си ја запали куќата во Ѓорче Петров. „На 11.02.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул.

Скопјанец се обидел да си ја запали куќата го привела полиција, па завршил во болница

Република - 12.02.2019

Скопјанец бил пренесен во болница, откако претходно бил лишен од слобода, бидејќи се однесувал агресивно и се обидел да си ја запали куќата во Ѓорче Петров. „На 11.02.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул.

П.С.(29) од Ѓорче Петров се обидел да си ја запали куќата!

Опсервер - 13.02.2019

На 11.02.2019 година во 21.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, шест лица од од ул. „Шар Планина“, пријавиле дека нивниот сосед П.С.(29) агресивно се однесувал и кршел во својата куќа и се обидел да ја запали. П.С.