TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров: Во Данска да се надигруваме и собирање ново искуство

Спортклуб - 20.11.2023

Сезоната во ЕХФ Европската лига влегува во втората половина од групната фаза. По три одиграни натпревари, РК Алкалоид има освоено еден бод, а натпреварувањето ќе го продолжи веќе во вторник, со нов натпревар со данскиот претставник Бјерингбро – ...

Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска

Телма - 20.11.2023

Македонскиот вицепрвак Алкалоид утре му гостува на Бјерингбро-Силкеборг во рамки на 4.коло во Европската лига на ЕХФ. На првата средба во Скопје минатата недела, Данците славеа победа, но од таборот на нашиот состав сега се надеваат на подобра ...

Лазаров: “Се надевам дека утре ќе покажеме поголема борбеност и ќе имаме подобра реализација“! (ФОТО)

SportSport - 20.11.2023

Ракометарите на Алкалоид веќе се во Данска, каде се аклиматизираат и подготвуваат за утрешниот дуел со Силкеборг во рамките на ЕХФ Европската лига. Јасно е дека домашниот тим е фаворит, станува збор силен противник, но стратегот на нашиот тим Кирил ...

Тренерот на РК Алкалоид, Кире Лазаров: Се надевам на подобра реализација во Данска

Слободен Печат - 20.11.2023

Во вторник од 20.45 часот (пренос во живо на МРТ 3) македонскиот ракометен вицешампион Алкалоид ќе го одигра својот четврти натпревар од групната фаза во ЕХФ Европската лига во Данска против Бјерингбро-Силкеборг.

Лазаров: Ќе одиме во Данска да се надигруваме со фаворитот

Gol.mk - 20.11.2023

Со натпреварот во Данска против Бјерингбро-Силкеборг, екипата на Алкалоид ќе влезе во вториот дел од групната фаза во Европската лига на ЕХФ. Досегашниот скор не е сјаен, реми и два домашни порази, меѓутоа младиот колектив од Скопје имаше светли ...

Алкалоид полета за Данска (фото)

Екипа - 19.11.2023

Ракометарите на Алкалоид попладнево полетаа за Данска, каде во вторник ги очекува четвртиот дуел во дебитантската сезона од Европската лига на ЕХФ. Македонскиот вицепрвак за ривал ќе го има Силкеборг, тим од кој по голема борба беше поразен во ...

Алкалоид замина за Силкеборг по нов европски предизвик

Gol.mk - 19.11.2023

Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид замина за Данска каде му следи нов гостински меч во Европската лига на ЕХФ. Избраниците на Кирил Лазаров по домашниот меч со Бјерингбро-Силкеборг, патуваат на мегдан со данскиот ривал на гостински терен.

Алкалоид отпатува за Данска, во вторник му гостува на Силкеборг! (ФОТО)

SportSport - 19.11.2023

Попладнево експедицијата на РК Алкалоид отпатува за Данска, каде во вторник на гостувањето кај Силкеборг ќе има нов европски предизвик. Ова е натпревар од ЕХФ Европската лига, се игра во Jusk Arenata во Силкеборг со почеток од 20:45 часот.

Трајкоски пред реваншот: Ја почувствувавме силата на данскиот ракомет

SportSport - 18.11.2023

Алкалоид по завршување на домашната обврска против Аеродром целосно се насочи кон подготовки за предизвиците во Европската лига каде ја има улогата на дебитант. Македонскиот вицепрвак го чека нова пресметка против Силкеборг, овој пат на гостински ...