TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Етапна победа и за Карлос Сајнс

Авто Плус - 12.01.2018

Шпанската ѕвезда на Peugeot, Карлос Сајнс ја освои шестата етапа на релито Дакар 2018 од Арекипа до Ла Паз (313 km) и заврши со предност од 4,06 минути пред лидерот во генералниот поредок, неговиот клупски колега, Стефан Петерхансел Специфично за ...

Ден одмор за натпреварувачите на релито „Дакар 2018“

Канал5 - 12.01.2018

По шестте изминати етапи на 40-то издание на најпознатото светско рели „Дакар“, денеска е слободен ден. Фаворитите за највисок пласман, возачите на Пежо, Стефан Петерхансел и Карлос Саинц се на првите две позиции во генералниот поредок.

Пежо со првите две места во шестата етапа на релито „Дакар“

Стандард - 12.01.2018

Релито „Дакар“ премина кон најтешките фази во Боливија, по многу различни патишта кон главниот град, во споредба со песочните дини до моментов. Тимот на „Пежо Тотал“ ја задржа својата позиција по шестата етапа на „Дакар“, забележувајќи четврта ...

Нереална ситуација на Дакар: Пацифичкиот Океан го „проголта“ Минито на Ал Раџи (Видео)

Дерби - 11.01.2018

Овогодишеното издание на Дакар дефинитивно ќе се памети по големиот број на откажувања за време на првите пет етапи на најтешкото рели во светот, но покрај повлекувањата на Нани Рома, Вилјаш Боаш и Лоеб, последната етапа сега ни донесе и една ...

Дакар 2018: Бареда се врати во игра откако победи на петтата етапа

Мотори - 11.01.2018

Како што одминуваат деновите од релито Дакар, се чини дека победата која ја постигна Жоан Бареда на петтата етапа ќе биде од голема важност. Многумина сметаат дека таа е една од клучните етапи од овогодинешното рели, а Бареда кој се откажа од ...

Дакар заврши прерано и за Себастијан Леб

Авто Плус - 11.01.2018

Себастијан Леб со Peugeot се збогува со понатамошниот тек од збиднувањата на Дакар 2018 по несреќата во која настрада навигаторот Даниел Елена Нова етапна победа за минатогодишниот победник на релито, Стефан Петерхансел на Peugeot.

По Леб и Рома, релито „Дакар“ го заврши и Вилјас-Боаш ...

Н.Македонија - 11.01.2018

По Леб и Рома, релито „Дакар“ го заврши и Вилјас-Боаш Португалецот Андре Вилјас-Боаш (40), поранешниот менаџер на англиските фудбалски премиерлигаши Челси и Тотенхем, предвреме го заврши деби-настапот на релито „Дакар“.

И Леб со етапна победа во Дакар

Авто Плус - 10.01.2018

Деветкратниот светски рели шампион, Себастијан Леб со Peugeot, ја оствари својата 10-та етапна победа во релито Дакар, откако имаше најдобро време на 330-километарската делница околу Сан Хуан де Маркос во Перу Во самиот финиш Себ возеше маестрално и ...

ВИДЕО: Петерхансел најбрз, Леб заглави во песокта и се откажа од Дакар

Gol.mk - 10.01.2018

Актуелниот шампион на Дакар, Стефан Петерхансел ја запиша првата етапна победа на овогодишното издание, на петтата специјал етапа, возена од Сан Хуан де Марконе до Арекип. Возачот на Пежо, етапата долга 267 километри ја мина за 2:51:19 часа и беше ...

СУДИР СО ЕДНА ДИНА И КРАЈ: Виљаш-Боаш ја заврши авантурата „Дакар"

SportMedia - 10.01.2018

Андре Виљаш-Боаш немаше многу среќа на своето премиерно појавување на релито Дакар. Португалскиот фудбалски стручњак имаше серизона „сообраќајка" за време на четвртоата етапа од пустинското рели.

Вилаш Боаш доживеа несреќа на релито Дакар по што беше хоспитализиран

А1 On - 10.01.2018

Португалскиот фудбалски тренер Андре Вилаш Боаш го заврши неговиот настап на популарното рели „Дакар“ откако доживеа несреќа во текот на четвртата етапа. Поради инцидентот Португалецот беше хоспитализиран.

Ден одмор за натпреварувачите на релито „Дакар 2018“

Идивиди - 12.01.2018

По шестте изминати етапи на 40-то издание на најпознатото светско рели „Дакар“, денеска е слободен ден. Фаворитите за највисок пласман, возачите на Пежо, Стефан Петерхансел и Карлос Саинц се на првите две позиции во генералниот поредок.

Вилаш Боаш доживеа несреќа на релито Дакар по што беше хоспитализиран

Sport M - 10.01.2018

Португалскиот фудбалски тренер Андре Вилаш Боаш го заврши неговиот настап на популарното рели „Дакар“ откако доживеа несреќа во текот на четвртата етапа. Поради инцидентот Португалецот беше хоспитализиран.