TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот?

Црнобело - 18.10.2020

Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да се запрашате во кој хороскопски знак е вашиот партнер. Еден од 12-те знаци брутално ќе ви го скрши срцето… но кој? За Овните тоа ќе биде нивниот знак што ќе создаде хаос ...

Дневен хороскоп за 18.10.2020: Скорпии – храбри во љубовта, Риби – ќе си простите себеси конечно

Црнобело - 18.10.2020

Коj денес ќе има неверојатна среќа, а кој ќе се мачи со проблем од минатото? Каде ќе пронајдете утеха? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Ви престојат бурни денови: Три хороскопски знаци ќе доживеат траума

Женски магазин - 17.10.2020

Ова се бурни денови за сите хороскопски знаци, а особено за следните три. Рак Емотивниот живот никако да се стабилизира, кај вас владее разнишана самодоверба. Ако сте и понатаму незадоволни во љубовта променете нешто, но не бегајте од проблемите.

Најголемите маани на огнените знаци: Овен, Лав и Стрелец

Скопје24 - 17.10.2020

Хороскопскиот знак на кој припаѓате според Зодијакот не може целосно да ве дефинира, но може да каже многу за вас. Покрај заедничките доблести кои ги красат припадниците на секој знак, имаме и маани и негативни страни што ги делиме со другите луѓе ...

Овие 2 хороскопски знака важат за најомразени – Ретко кој ги сака, а еве и зошто

Нане - 17.10.2020

За секој хороскопски знак постои одредени стереотипни мислења. Така Јарците се тврдоглави, Рибите плачат, а Скорпиите се непослушни. Денес ви откриваме кои два хороскопски знака, според истражувањата, важат за најомразени и која е причината за тоа! ...

Дневен хороскоп за 17.10.2020: Овни – љубовни искушенија, Бикови – натрупани обврски во домот

Црнобело - 17.10.2020

Колку треба да имате доверба во пријателите, дали некој од нив ви кова завери? Дали љубовната врска ќе ви биде ставена на тест? Кликнете на вашиот хороскопски ...

Хороскопот ве предупредува: Препознајте ги најголемите „нарциси“ – тие се сакаат само себе

Вечер Прес - 16.10.2020

Кај некои хороскопски знаци самобендисаноста е малку поизразена отколку кај другите. Од 12-те хороскопски знаци, три се издвојуваат како најголеми нарциси, кои обично не се во состојба да сакаат некого повеќе од самите себе.