TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонец удирал фока, го протерале од Хрватска

Телма - 31.07.2014

Педесет и шестгодишен македонски државјанин нападнал фока од заштитен вид на плажа во Пула. Бил пријавен веднаш во полиција која при интервенцијата открила дека тој престојува нелегално во земјата и ...

Македонец протеран поради тепање фока во Хрватска

Утрински - 31.07.2014

Педесет и шестгодишен македонски државјанин нападнал заштитена фока на плажа во Пула. Покрај паричната казна, нашиот државјанин добил и протерување од Хрватска затоа што во таа земја престојувал ...

Македонец протеран од Хрватска поради малтретирање на „фока“ на плажа

Канал5 - 31.07.2014

Гортанова увала-преубава плажа во близината на Пула. Позната и по тоа што на неа често доаѓаат и средоземноморски медведици, морски животни налик на фоки.

ТЕПАЛ ФОКА: Македонец протеран од Хрватска на пет години

Фактор - 31.07.2014

Полициските службеници во Пула вчера уапсиле 56-годишен македонски државјанин заради вознемирување на средоземна фока. Туристите во Гортановиот залив во Пула ја набљудувале фоката која се наоѓала на ...

Македонец прогонет од Хрватска откако удирал фока на плажа

+инфо - 31.07.2014

Македонец е прогонет од Хрватска откако вчера во Пула неколку пати со рака удрил фока по грбот и ја избркал кон морето, пишува Јутарњи лист . Како што соопшти локалната полиција, тој вчера во 15.30 ...

Македонец кој илегално престојувал во Хрватска казнет за вознемирување на заштитени фоки

Телеграф - 31.07.2014

Тој бил веднаш приведен и однесен во полициска станица, а потоа бил протеран од земјата со забрана за влез во рок од пет години Педесет и шестгодишен македонски државјанин заработил казна од 1.500 ...

Македонец протеран од Хрватска на пет години оти истепал фока

Бриф - 31.07.2014

Полицијата од Пула протерале македонски државјанин поради вознемирување на заштитена средоземна фока на плажа. Имено, осомничениот се доближил до заштитениот простор на животното и неколку пати го ...

Македонец истепал фока, протеран од Хрватска на 5 години

Курир - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел ...

Македонец протеран од Хрватска на 5 години - еве што направил

Press24 - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин кој сега пет години не смее да влезе во Хрватска.

Македонецот кој тепал фока во Хрватска е од Крива паланка

Курир - 31.07.2014

Педесет и шестгодишниот македонски државјанин плати казна од 200 евра, но и протерување од Хрватска, затоа што престојувал незаконски. Хрватскиот печат е во чудо поради однесувањето на гостинот од ...

(Фото) Без коментар: Македонец тепал фока, го протерале од Хрватска

еМагазин - 31.07.2014

Македонски државјанин (56) бил уапсен и протеран од Хрватска на пет години откако на плажа во Пула во ударал фока, јавуваат хрватските медиуми. Додека другите пливачи ја гледале љубимицата на Пула, ...

Македонец протеран од Хрватска оти тепал фока

Тера - 31.07.2014

Полициските службеници во Пула вчера уапсиле 56-годишен македонски државјанин заради вознемирување на средоземна фока. Туристите во Гортановиот залив во Пула ја набљудувале фоката која се наоѓала на ...

Македонец оти истепал фока протеран од Хрватска на пет години

Локално - 31.07.2014

Полицијата од Пула протерале македонски државјанин поради вознемирување на заштитена средоземна фока на плажа. Имено, осомничениот се доближил до заштитениот простор на животното и неколку пати го ...

Македонец истепал фока, протеран од Хрватска на 5 години

Вистина.мк - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел ...

Македонец протеран од Хрватска зашто удирал фока

Република - 31.07.2014

Против педесет и шест годишен македонски илегалец во Хрватска, вчера е поднесена кривична пријава од страна на полицијата во Пула поради вознемирување и тепање на средоземна мечка, загрозен вид на ...

Македонец протеран од Хрватска- удирал со закон заштитена фока

Хитпортал - 31.07.2014

М акедонски државјанин (56) бил уапсен и протеран од Хрватска на пет години откако на плажа во Пула во средата околу 15:30 часот удирал фока, јавуваат хрватските медиуми.

Македонец протеран од Хрватска на 5 години – еве зошто

МК News - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел ...

Македонец протеран од Хрватска - еве зошто

Сител - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел ...

Македонец истепал фока

Денешен - 31.07.2014

Хрватската полиција поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин, поради вознемирување на фока. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа во Пула со ...

Македонец претепал фока во Хрватска

Нетпрес - 31.07.2014

Педесет и шестгодишен Македонец е протеран на пет години од Хрватска бидејќи вознемирувал фока. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел за забрана ...

Македонски илегалец истепал фока во Хрватска – протеран е на 5 години!

Lider - 31.07.2014

Педесет и шестгодишен Македонец добил пријава од полицијата од Пула поради вознемирување на фока. Настанот се случил во средата околу 15:30 часот, кога Македонецот бил во посета на посебна плажа со ...

Што ли направил? Македонец на 5 години протеран од Хрватска

Точка - 31.07.2014

Полицијата од Пула поради вознемирување на фока, поднесе пријава против 56-годишен македонски државјанин. Имено, вчера околу 15:30 часот Македонецот бил во посета на посебна плажа со едукативен дел ...