TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По извршен претрес кај двајца тетовци пронајдена дрога

Press24 - 21.02.2020

Полицијата извршила претрес на двајца тетовци и пронашла дрога, информира МВР. СВР Тетово поднесе кривична пријава против 42-годишниот И.Х. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во ...

Во притвор дилери на дрога од Неготино и од Демир Хисар

+инфо - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

ТВ21 - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на с. Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Приведен Ф.З.(27) од Гостивар

Опсервер - 21.02.2020

На 19.02.2020 во 15.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, врз основа на судска наредба, го привеле Ф.З.(27) од Гостивар, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и ...

Фатен дилер од Гостивар

Press24 - 20.02.2020

Полициски службеници вчера околу 15:30 часот го привеле 27-годишниот Ф.З. од Гостивар. Како што соопштуваат од МВР, тој е осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Обвинителството бара притвор за увозникот на овошјето во чии банани е откриен кокаин

Фактор - 20.02.2020

За увозникот на овошјето во чија пратка со банани беше пронајден еден килограм кокаин, Обвинителството бара притвор, а за вториот осомничен во случајот мерки за обезбедување присуство. За двајцата има сомнение дека сториле кривично дело неовластено ...

Кривична за дилер на марихуана од Куманово

Кумановски м. - 20.02.2020

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против дваесет и шестгодишен кумановец, дилер на марихуана. СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.И.(26) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Курир - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Алсат-М - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Република - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

А1 On - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Млад кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

iPortal - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Опсервер - 20.02.2020

– Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

24Инфо - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Макфакс - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

ТВ21 - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

MakPress - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Фокус - 20.02.2020

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Kumanovo News - 20.02.2020

Како што соопшти Обвинителството, осомничениот на 18 февруари во својот дом неовластено заради продажба држел наркотична дрога марихуана со вкупна нето маса од 108,66 грама спакувана во повеќе различни пакувања.

Во притвор дилери на дрога

Алсат-М - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Курир - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Република - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Притвор за двајца дилери на дрога од Неготино и Демир Капија

Press24 - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

ММС - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Сител - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Притворени дилери на дрога

iPortal - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

ОЈО Кавадарци: Двајца осомничени за производство и продажба на дрога

А1 On - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на с. Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Скопје1 - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на с. Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Фокус - 21.02.2020

Две лица завршија во притвор поради производство и продажба на дрога, а судот им определи притвор од 30 дена. „Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, ...

Во притвор дилери на дрога

Либертас - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

Канал5 - 21.02.2020

Основниот суд Кавадарци со решенија определи притвор за секоe од лицата во траење од по 30 дена. Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и ...

Во притвор дилери на дрога

Опсервер - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Приведен тетовчанец – полицијата пронајде хероин во неговиот дом

24Инфо - 21.02.2020

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.Х.(42) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори”.

Во притвор дилери на дрога Неготино и Корешница

Денешен - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Во притвор дилери на дрога

4NEWS - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...

Двајца дилери на дрога завршија во притвор

MakPress - 21.02.2020

Наредби за спроведување истражна постапка донесе Основното јавно обвинителство Кавадарци во два одделни предмети против две лица, 43-годишен неготинец и 30-годишен жител на село Корешница, Демир Капија, поради основано сомнение дека го извршиле ...