TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цути бизнисот со лажни негативни ПЦР-тестови, фатени шестмина при влез во земјава

360 степени - 23.02.2021

Шест лица фатени со лажни негативни ПЦР-тестови се фатени пр влез во земјава на Меѓународниот аеродром во Скопје. Двајца од нив се од С Македонија, и по еден од Косово, Турција и Казахстан.

Шест лица приведени – на скопскиот аеродром приложиле лажни ПЦР тестови

ТВ21 - 23.02.2021

На 22.02.2021 во 15.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром“-Скопје, при проверка на Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, тетовско, било констатирано дека на увид приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Приведени шест лица на скопскиот аеродром поради фалсификувани ПЦР тестови

+инфо - 23.02.2021

При проверка на Г.Х.(50) од Турција било констатирано дека на увид приложил фалсификуван негативен ПЦР тест. Тој бил приведен и задржан за понатамошна постапка. Во последно време полициските службеници на „Меѓународниот аеродром – Скопје“ се повеќе ...

На скопскиот аеродром приведени 6 лица, покажале фалсификувани ПЦР тестови

МКД - 23.02.2021

Во неколку одделни случаи вчера полицијата привела шест лица на скопскиот аеродром откако приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови. Вчера во 15.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром“-Скопје, при проверка на Р.Б.(36) и Л.Б.

Приведени шест лица на скопски аеродром, имале лажни ПЦР-тестови

Скопско Ехо - 23.02.2021

Вкупно шест лица вчера се приведени од страна на полицијата на Граничниот премин „Меѓунареден аеродром – Скопје“ во одделни контроли во кои е утврдено дека имаат лажни ПЦР-тестови на корона вирус.

На скопскиот аеродром фатени шест лица од неколку земји со лажни ПЦР тестови

Скопје инфо - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скпскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

Четири лица приведени на Скопскиот аеродром поради лажни ПЦР тестови

MakPress - 22.02.2021

Полициски службеници на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“-Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија за приложување на лажни пЦР тестови, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Сакале да се вратат во Швајцарија со лажни ПЦР тестови – приведени четири лица на скопскиот аеродром

ТВ21 - 22.02.2021

Полициски службеници на Граничниот премин „Меѓународен аеродром”- Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија за приложување на лажни ПЦР тестови, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Многумина сакаат да поминат граница со фалсификат ПЦР тест

Независен - 23.02.2021

Во понеделникот, во 15 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром“-Скопје, при проверка на Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, тетовско, било констатирано дека на увид приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Приведени шест лица на скопскиот аеродром поради фалсификувани ПЦР тестови

Нетпрес - 23.02.2021

Во последно време полициските службеници на „Меѓународниот аеродром – Скопје“ се повеќе имаат работа со лица кои приложуваат фалсификувани ПЦР тестови, а во текот на вчерашниот ден биле приведени дури шест патници.

Апсење на скопскиот аеродром- приведени шест лица

Press24 - 23.02.2021

Во изминатоте 24 часа на скопскиот аеродром биле уапсени шест лица кои приложиле фалсификувани ПЦР тестови. „На 22.02.2021 во 04.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром“-Скопје, при проверка на Р.Б.

На скопскиот аеродром фатени шест лица од неколку земји со лажни ПЦР-тестови

Centar - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

За еден ден приведени шест лица кои прикажале лажен ПЦР-тест на скопскиот аеродром

Фокус - 23.02.2021

МВР информираше дека во текот на вчерашниот ден се приведени шест лица, кои на скопскиот аеродром прикажале лажен ПЦР тест и против нив ќе биде поднесена соодветна постапка. „На 22.02.2021 во 15.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен ...

На скопскиот аеродром фатени шест лица со лажни ПЦР тестови

iPortal - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

Приведени шест лица на скопскиот аеродром поради фалсификувани ПЦР тестови

Канал5 - 23.02.2021

Шест лица фатени со лажни негативни ПЦР-тестови, се фатени при влез во земјава на Меѓународниот аеродром во Скопје. Двајца од нив се од Македонија и по еден од Косово, Турција и Казахстан.

На скопскиот аеродром фатени шест лица со лажни ПЦР тестови

Курир - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

На скопскиот аеродром фатени шест лица од неколку земји со лажни ПЦР-тестови

Точка - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

Шест лица од четири држави биле затекнати на скопскиот аеродром со фалсификувани ПЦР-тестови

Скопје1 - 23.02.2021

Шест лица од четири држави вчера биле затекнати на скопскиот аеродром, приложувајќи фалсификувани ПЦР-тестови. Во првиот случај, приведени се Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, Тетовско.

Во последните 24 часа во 4 случаи пронајдени лажни ПЦР тестови

MakPress - 24.02.2021

На 22.02.2021 во 15.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен aеродром“-Скопје, при проверка на Р.Б.(36) и Л.Б.(34), двајцата од Боговиње, тетовско, било констатирано дека на увид приложиле фалсификувани негативни ПЦР тестови.

Туристичкиот сектор бара бесплатни ПЦР тестови за странските гости

Сител - 22.02.2021

Бесплатни ПЦР тестови за странци бараат домашните туристички работници. За да добијат ваков тест гостите нивниот деловен или туристички престој во земјава ќе треба да го докажат со хотелска сметка или ваучер од агенцијата, а да важи за сите ...

На Скопскиот аеродром фатен кумановец со лажен ПЦР тест, му го набавил пријател за 30 евра

Kumanovo News - 22.02.2021

Кумановец со престој во Швајцарија е фатен на граничен премин на Скопскиот аеродром со лажен ПЦР тест. Покрај кумановецот, за истата измама откриени се уште три лица кои патувале за Швајцарија.

Синоќа приведени четири лица на аеродромот во Скопје, приложиле лажни ПЦР тестови

Скопје инфо - 22.02.2021

Полициски службеници на Граничниот премин „Меѓународен аеродром“-Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија за приложување на лажни ПЦР тестови, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

За 30 евра купуваат лажен негативен ПЦР- тест и ризикуваат да завршат во полиција

Скопско Ехо - 22.02.2021

Полициски службеници на аеродромот во Скопје синоќа привеле четири лица со место на живеење во Швајцарија бидејќи се обиделе да заминат од земјата со лажни ПЦР- тестови. Се работи за лица од Куманово и од Босна и Херцеговина кои имаат престој во ...