TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Независниот синдикат на здравствени работници најавува штрајк доколку нема линеарно зголемување на платите

Сител - 25.02.2024

Протести за време на паузите, затворање на болниците и поликлиниките од 11 до 14 часот и генерален штрајк во здравството најавува независниот синдикат при КСОМ доколку во април паралелно со зголемената минимална плата за околу 2.300 денари линеарно ...

Здравствените работници најавуваат протести – бараат линеарно зголемување на нивните плати и решавање на вработувањата

ТВ21

Независниот синдикат на здравствени работници најави протести

Канал5

Има пари за апанажи ама нема за медицинските работници, независните синдикати најавија генерален штрајк од март

Алфа

Штрајк во здравството ако нема линеарно зголемување на платите за сите

Алсат-М

ЌЕ ИМА ШТРАЈК ВО ЗДРАВСТВОТО Медицинските работници бараат повисоки плати

+инфо

Ќе има протести доколку платите на здравствените работници не се усогласат со минималната плата

24 Вести - 25.02.2024

Независниот синдикат на здравствени работници најави протест. Бараат линеарно покачување на платите на здравствените работници и решавање на проблемот со договорите на дело. Од синдикатот најавија дека координативното тело ќе одлучува во каква форма ...

Независниот синдикат на здравствените работници најавува протест доколку нема усогласување на нивните плати со минималната

360 степени

Независниот синдикат на здравствените работници најавува протест

Р.С.Европа

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести ако нема усогласување со минималната плата

Курир

Ќе протестираме ако нема усогласување на платите со минималната плата, најавуваат од Независниот синдикат на здравствените работници

Сакам да кажам

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протест

Фокус

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протест доколку нема усогласување на нивните плати со минималната

365

Пулс24

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната ...

Либертас - 25.02.2024

– Независниот синдикат на здравствени работници, административен технички персонал и технички персонал најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата. На денешната прес-конференција, националниот координатор на ...

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата

Независен

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата

Слободен Печат

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата

Zoom

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата

А1 On

Ќе има протести ако нема усогласување на платите со минималната плата, најавува Независниот синдикат на здравствени работници

24Инфо

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести доколку нема усогласување на платите со минималната плата

Во Центар

МКД Република ТВ21 24 Вести Република

„Не си играјте со здравствените работници“, Независниот синдикат се закани со протест ако не им се исплати плата според ...

ММС - 25.02.2024

Правилно и законски да се исплати платата, согласно Законот за минимална плата, побара Независниот синдикат на здравствени работници, административен технички персонал и технички персонал (НСЗР), на денешната прес-конференција.

НСЗР: Платата да се исплати согласно Законот за минимална плата, во спротивно протест

Либертас

ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ ПОВТОРНО СЕ ГОТВАТ ЗА ПРОТЕСТ - платата да се исплати согласно Законот за минимална плата

Фактор

Независниот синдикат на здравствени работници најавува протести ако нема усогласување со минималната плата

Нетпрес

НСЗР: Платата да се исплати согласно Законот за минимална плата, во спротивно протест

Бриф

Најавен протест во здравството ако платата не се исплати согласно Законот за минималец

Gostivarpress.mk

ПРОТЕСТИ ВО ЗДРАВСТВОТО: Ќе се работи само на итните случаи, не сакаме пак да бидеме изманипулирани со платите, велат од НСЗР

Денешен

Zoom Press24 Н.Македонија Макфакс Опсервер MTM Радио МОФ Точка