TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕМА: Одлука за третата доза вакцини на почетокот на идниот месец

Вечер Прес - 24.09.2021

Европската агенција за лекови (ЕМА) ќе одлучи на почетокот на октомври дали ќе ја одобри третата доза на вакцината Фајзер / БионТек за сите луѓе на возраст над 16 години. Одлуката за дополнителни дози на Фајзер и модерна вакцина за стари лица и лица ...

ЕМА: Станува јасно дека трета доза помага за лица со слаб имунитет

Слободен Печат

ЕМА: Трета доза вакцина помага за лица со слаб имунитет

Вечер Прес

ЕМА: Станува јасно дека трета доза помага за лица со слаб имунитет

MakPress

Во почетокот на октомври европскиот регулатор одлучува за трета доза вакцина против Ковид-19

Независен

ЕМА заедно со Центарот за контрола на болести ги евалуираат податоците за трета доза вакцина против Ковид-19

Бизнис Вести

Ставот за трета доза вакцина против ковид-19 ЕМА ќе го објави следната недела

Слободен Печат

24Инфо Нова ТВ Опсервер Канал5

Одлуката на ЕМА за „бустер“ дозата на „Фајзер“ можна на почетокот на октомври

Локално - 23.09.2021

Европската агенција за лекови (ЕМА) може да одлучи на почетокот на октомври за можна употреба на засилувачка, „бустер“ доза на „Фајзер/Бајонтек“, изјави извор запознаен со прашањето за Ројтерс.

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

Скопје инфо

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

24Инфо

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

Курир

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

Опсервер

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

Независен

Одлуката на ЕМА за бустер дозата на вакцината на Фајзер е можна на почетокот на октомври

ТВ21

Zoom Вечер Прес Нетпрес +инфо MakPress Канал5

САД одобрија третата доза од „Фајзер“ за најризичните граѓани

Алсат-М - 23.09.2021

Американската Агенција за храна и лекови (ФДА) ја одобри употребата на третата доза од вакцината на „Фајзер/Бионтек“ против ковид-19 за најзагрозените категории граѓани. ФДА одлуката ја соопшти вчера откако минатата недела независната советодавна ...

САД одобрија третата доза од „Фајзер“ за најризичните граѓани

Zoom

САД ја одобри третата доза на вакцината против Ковид-19 за најзагрозените групи

Бизнис Вести

САД ја одобри третата доза на вакцината против ковид-19 за најзагрозените групи

Слободен Печат

САД ја одобри третата бустер доза

Република

САД ја одобри третата доза на вакцината против Ковид-19 за најзагрозените групи

Независен

САД ја одобри третата доза на вакцината против Ковид-19 за најзагрозените групи

24Инфо

Опсервер Фокус +инфо Канал5 Сител Денешен Lider ММС

ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

Centar - 23.09.2021

Европската агенција за лекови (ЕМА) може уште на почетокот на октомври да донесе одлука за можна употреба на засилувачка трета доза на „Фајзер/Бионтек“, изјави извор. Ова ќе биде прва одлука на регулаторот на ЕУ за дополнителни дози, наведува ...

ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

Press24

ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

Точка

ЕМА ќе одлучува за трета доза на „Фајзер“ во октомври

MTM

Соединетите држави одобрија трета доза Pfizer-Biontek за стари лица и лица во ризик

Порта - 23.09.2021

Соединетите Американски Држави (САД) ја одобрија третата доза на вакцина Pfizer-Biontek против коронавирус за лица постари од 65 години и за лица „со висок ризик“ да развијат потешка форма на Ковид-19, соопшти Американската агенција за лекови објави ...