TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Видео) Полицаец во САД застанал автомобил поради брзо возење и му го спасил животот на бебе старо 12 дена

Макфакс - 12.07.2019

Полицаецот Вил Кимбро минатиот месец запрел автомобил поради пребрзо возење, а не знаел дека со тоа ќе го спаси животот на бебе старо само 12 дена, објави Си-ен-ен. Полициската станица од Јужна Каролина објави видео од целиот настан, кој се случил ...

ПОЛИЦАЕЦ-ХЕРОЈ: Спасил живот на бебе старо само 12 дена (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Кога полицаецот го запрел возилото, возачот излегол од автомобилот и му објаснил дека брзаат бидејќи нивното дете престанало да дише. Еден полицаец во Јужна Каролина минатиот месец спасил живот на бебе старо само 12 дена, откако запрел еден ...