TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најдобриот италијански тенисер: Ѓоковиќ има 500 милиони долари во банка, а вие зборувате…

Дерби - 23.09.2021

Никола Пјетранџели се смета за најдобар италијански тенисер во историјата поради двете освоени титули на Ролан Гарос, што прави да биде единствен играч од оваа земја кој има освоено два грен слем трофеи.

„Ѓоковиќ има 500 милиони во банка и игра под стрес? Се шегувате ли?“

Sport 1 - 23.09.2021

Легендарниот тениски тренер Никола Пјетранџели секогаш имал провокативни изјави, а сега му пречи тоа што тенисерите се жалат што играат под стрес во важни натпревари. Тој се зачуди како можат тенисерите да бидат под стрес кога заработуваат милиони ...

„Како може Ѓоковиќ да има 500 милиони во банка и да одигра финале под стрес?“

Gol.mk - 23.09.2021

Новак Ѓоковиќ го загуби последниот меч на Грен слем турнирот во Њујорк и остана пократок од историско достигнување. На неговиот пат застана Данил Медведев кој одигра еден од најдобрите мечеви во кариерата.

„Ѓоковиќ има 500 милиони, а јас не можев ни стан да си купам“

Екипа - 23.09.2021

Поранешниот италијански тенисер, Никола Пјетранџели зборуваше за случувањата во модерниот тенис. Тој вели дека голема е разликата меѓу заработувачката некогаш и сега. Во моментов Ѓоковиќ како најдобар тенисер има само од турнир освоено околу пола ...

КРИТИКИ ЗА ЃОКОВИЌ Има 500 милиони долари! Од што е Новак под стрес, од броење пари ли?

+инфо - 23.09.2021

Моменталната ситуација е дека тенисот е игра на нерви за милијарди, изјави Пјетранџели. Некогашниот италијански тенисер Никола Пјетранџели се осврна на мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев во финалето на УС Опен.

Легендарен тенисер го нападна Ѓоковиќ: Има 500 милиони долари и игра финале под стрес?

Слободен Печат - 23.09.2021

Никола Пјетранџели, најдобриот италијански тенисер на сите времиња и човекот по кој се вика тенискиот стадион во Рим зборуваше за тенисот некогаш и сега. Италијанецот не може да ја сфати големината на наградите денес во однос на оние од минатото.

Критики за Србинот: “Има 500 милиони долари во банка! Од што е Новак е под стрес, од броење пари ли?“

SportMedia - 23.09.2021

Новак Ѓоковиќ според многумина е најдобриот тенисер во историјата на овој спорт. Некаде е омилен, некаде пак постојано е на удар. Последниот таков удар доаѓа од Италија, како што пренесуваат српските медиуми, и тоа директно од Никола Пјетранџели, ...

„Новак има 500 милиони долари во банка, излегува и игра финале под стрес? Од што е тој стрес!?“

Спортски - 23.09.2021

Поранешниот италијански тенисер Никола Пјетранџели е последниот во низата легенди на овој спорт кој го коментираа настапот на Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен. „Јас сака да играм тенис и станав добар играч.

Легендарен тенисер за Ѓоковиќ: Има 500 милиони долари и игра така? Од што е под стрес, од броење пари?

Локално - 23.09.2021

Никола Пјетранџели, славниот италијански поранешен тенисер, одлучи да го коментира поразот на Новак Ѓоковиќ во финалето на УС Опен. Да потсетиме, Русинот Данил Медведев беше подобар, и тоа ја уништи шансата на Србинот да стане првиот тенисер по 1969 ...