TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карпентер: Во политиката има руски капитал

Н.Македонија - 14.08.2019

Важна работа на која треба да се посвети внимание во Црна Гора е влијанието на рускиот сомнителен капитал присутен во политиката, предупредува Мајкл Карпентер, поранешен претставник на Пентагон за Балканот.

Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари

Макфакс - 13.08.2019

Директорот на невладиниот центар „Пен Бајден“ и поранешен официјален претставник на Пентагон, Мајкл Карпентер, рече дека клучна работа на која треба да се обрне внимание во Црна Гора е влијанието на руските валкани пари.

Нови сигнали од Вашингтон за идејата за разграничување

Н.Македонија - 12.08.2019

Поранешниот претставник на Пентагон задолжен за Балканот, Мајкл Карпентер, смета дека претстојните избори на Косово, како и изборите во Србија во 2020 година, би можеле да го забават постигнувањето на договорот меѓу Белград и Приштина.

Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари

24Инфо - 13.08.2019

Директорот на невладиниот центар „Пен Бајден“ и поранешен официјален претставник на Пентагон, Мајкл Карпентер, рече дека клучна работа на која треба да се обрне внимание во Црна Гора е влијанието на руските валкани пари.

Mајкл Карпентер: Црна Гора да внимава на влијанието на руските валкани пари

Точка - 13.08.2019

Директорот на невладиниот центар „Пен Бајден“ и поранешен официјален претставник на Пентагон, Мајкл Карпентер, рече дека клучна работа на која треба да се обрне внимание во Црна Гора е влијанието на руските валкани пари.

Карпентер: Руските валкани пари можат да влијаат на црногорските избори

Слободен Печат - 13.08.2019

Во интервју за „Гласот на Америка“ тој рече дека во пресрет на следните избори, неопходно е да се биде во режим на подготвеност заради евентуално мешање на Русија, но и „руска закана во иднина“.