TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија се „ дави “ во корупција

Фактор - 24.02.2018

Корупција, Македонија, 2017 година. Ако по дефиниција, корупција, претставува злоупотреба на службената положба за остварување незаконска приватна добивка, тогаш Македонија според анализата на Транспаренси Интернешнал претставува професионалец во ...

СДСМ - Корупцијата е одлика на владеењето на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 23.02.2018

Од СДСМ реагираат на видео обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кое тој вели дека Македонија тоне во корупција . Од СДСМ велат дека корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да престане да ја затксрива неспособноста со јалови напади кон ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

А1 On - 23.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на СДСМ во врска со видео-обраќањето на Христијан Мицкоски. „Однесувањето на СДСМ како да се паднати од Марс е смешно. Тие 9 месеци управуваат со државата и имаат апсолутна власт.

Мицкоски преку видео обраќање - Македонија тоне во корупција

Р.С.Европа - 23.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео-обраќање рече дека сегашната власт нема преземено ниту еден чекот за сузбивање на корупцијата. Мицкоски вели дека иако владата ветувала општество во кое нема место за корупција, сега, како што ...

Подавање со корупцијата

Антропол - 23.02.2018

Каков ден! „Транспаренси интернешнл“ го објави својот Индекс за перцепција на корупцијата за 2017 година, на која Македонија бележи пад за 17 места. Во регионот таа е најниско рангирана, на 107-та позиција, а пред неа се Албанија (91 место), Косово ...

(ВИДЕО) Мицкоски: За девет месеци владата нема преземено ниту еден чекор за сузбивање на корупцијата

А1 On - 23.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео-обраќање изјави дека владата ветуваше „општество во кое нема место за корупција“, но сега и официјално Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа.

Мицкоски во шинел на Груевски

Либертас - 23.02.2018

Го слушав претседателот на ДПМНЕ Мицкоски во своето гостување на телевизија 24 Вести на 20.02.2018 година на тема решавање на името и случувањата на 27 април и се чудам дали зборува нов или стариот лидер на партијата.

Еден за Ќосето, сите за никаде…

AKO - 23.02.2018

Пишува: Емилија Лазаревска 99,8 % Македонци не беа чуле и не знаеа кој е Ќосето дури не го поставија пред судот. Сега откако го тргнаа, слушнале за него речиси сите, ама уште не знаат кој е.

Мицкоски ја обвини Владата за политика на омраза поради Ќосето

Р.С.Европа - 22.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение реагира на отстранувањето на споменикот на Андон Јанев Лазов Ќосето. Споменикот текот на ноќта беше отстранет од пред Врховниот суд во центарот на Скопје и е однесен во магацините на Металски завод Тито.

Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ...

Курир - 22.02.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на ставовите на Мицкоски. Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео ...

СДСМ: Извештајот на Транспаренси интернешенал е резултат на 10-годишното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 22.02.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Александар Нацев од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција, кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и ...

Мицковски: Овој споменик повторно ќе биде поставен на местото кое го заслужува

Канал5 - 22.02.2018

Ние не смееме да станеме држава која се срами и ги нагрдува своите херои. Јас одбивам да ги споделувам таквите вредности, изјави во видеообраќање лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, реагирајќи на остранувањето на споменикот на Ќосето.

Како „малиот Мицкоски“ ја замислува политиката

Локално - 22.02.2018

Завчера имав едноставен избор: да го гледам Христијан Мицкоски на ТВ 24 вести – или да ги гледам Челзи и Барселона?… Изборот не ми беше тежок. Мицкоски го одгледав следниот ден, на интернет.

СДСМ: Мицкоски во одбрана на поразеното насилно владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 22.02.2018

„Христијан Мицкоски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски. Споменикот дивоградба беше поставен незаконски, без почитување на процедурите и неговото отстранување става крај на насилното, ...

СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски, корупцијата е последица од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ

Фокус - 23.02.2018

Владејачката СДСМ реагира на видео обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во кое тој вели дека Македонија тоне во корупција. Од СДСМ велат дека корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, а дека сега ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалната влада на СДСМ да одговори на овие три прашања

Курир - 23.02.2018

Однесувањето на СДСМ како да се паднати од Марс е смешно. Тие 9 месеци управуваат со државата и имаат апсолутна власт, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Денес сме февруари 2018та година, 9 месеци откако СДСМ формира влада и апсолутната власт носи и ...

Мицкоски: Македонија тоне во корупција

Алсат-М - 23.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео-обраќање рече дека сегашната власт нема преземено ниту еден чекот за сузбивање на корупцијата. Мицкоски вели дека иако владата ветувала општество во кое нема место за корупција, сега, како што ...

Мицкоски: Македонија тоне во корупција, тоа мора да се смени

Вечер - 23.02.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео-обраќање изјави дека владата ветуваше „општество во кое нема место за корупција", но сега и официјално Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа.

Еден за Ќосето, сите за никаде…

iPortal - 23.02.2018

99,8 % Македонци не беа чуле и не знаеа кој е Ќосето дури не го поставија пред судот. Сега откако го тргнаа, слушнале за него речиси сите, ама уште не знаат кој е. Но, Мицкоски тука виде можност политички да профитира, па подготви дури и обраќање за ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Рушењето на споменици не е активност со која се занимава една просперитетна влада, насочена кон ...

А1 On - 22.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави дека речиси и да нема ден без скандал приреден од владата. Тој изјави дека граѓаните се чувствуваат неспокојно и рече оти е свесен дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното ...

СДСМ : Падот на индексот за перцепција на корупција е резултат на 10 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 22.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција, кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и расипничко работење за сопствено богатење на сметка на осиромашените граѓани и држава, реагираат од ...

Како „малиот Мицкоски“ ја замислува политиката

iPortal - 22.02.2018

Завчера имав едноставен избор: да го гледам Христијан Мицкоски на ТВ 24 вести – или да ги гледам Челзи и Барселона?… Изборот не ми беше тежок. Мицкоски го одгледав следниот ден, на интернет.

СДСМ: Мицкоски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување на Груевски

А1 On - 22.02.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски.

(Видео) Мицкоски: Јавноста чека одговор од Заев за истрагата за корупција против двајца членови од Владата

Макфакс - 23.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека јавноста уште чека одговори од премиерот Зоран Заев за тоа до каде е истрагата за корупцијата на двајцата членови од неговата влада која беше најавена.

Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде пак поставен на местото на кое заслужува (видио)

Република - 22.02.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на ставовите на Мицкоски. -Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од ...

СДСМ: Владата што ја предводиме ги санира штетите од корупцијата во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 22.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција, кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и расипничко работење за сопствено богатење на сметка на осиромашените граѓани и држава, стои во ...

СДСМ : Мицковски во одбрана на насилното владеење на ВМРО-ДПМНЕ кое граѓаните го поразија

Канал5 - 22.02.2018

Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски, реагираат од СДСМ . Споменикот дивоградба беше поставен незаконски, без почитување на процедурите и неговото отстранување става ...

(Видео) Мицкоски: Јавноста чека одговор од Заев за истрагата за корупција против двајца членови од Владата

Вечер - 23.02.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека јавноста уште чека одговори од премиерот Зоран Заев за тоа до каде е истрагата за корупцијата на двајцата членови од неговата влада која беше најавена.

Мицкоски: Рушењето споменици на револуционери е слепа политика на омраза

Макфакс - 22.02.2018

Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното достоинство, изјави денеска претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ: Владата што ја предводиме ги санира штетите од корупцијата во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 22.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција, кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и расипничко работење за сопствено богатење на сметка на осиромашените граѓани и држава, стои во ...

СДСМ: Секој споменик дивоградба е симбол на насилното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер - 22.02.2018

Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со ...

Мицкоски: Македонија тоне во корупција, тоа мора да се смени

Република - 23.02.2018

Општество во кое нема место за корупцијата“ беа зборовите кои ги ветуваа од Владата. Но што добиваме: и официјално Република Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа. За девет месеци оваа Влада нема превземено ниту еден единствен ...

Мицкоски: Рушењето споменици на револуционери е слепа политика на омраза

Вечер - 22.02.2018

Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното достоинство, изјави денеска претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ: Падот на индексот за перцепција на корупција е резултат на 10 годишното криминално владеење на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 22.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција, кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и расипничко работење за сопствено богатење на сметка на осиромашените граѓани и држава.

СДСМ: Секој споменик дивоградба е симбол на насилното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 22.02.2018

Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски, велат од владејачката СДСМ како реакција на денешната изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во врска со ...

Мицкоски: Македонија тоне во корупција, тоа мора да се смени

Локално - 23.02.2018

Општество во кое нема место за корупцијата“ беа зборовите кои ги ветуваа од Владата. Но што добиваме: и официјално Република Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа. За девет месеци оваа Влада нема превземено ниту еден единствен ...

Мицкоски жали за Ќосето

+инфо - 22.02.2018

Според него, ова сценарио е за дефокусирање од вистинските теми. Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното достоинство.

СДСМ: Извештајот на Транспаренси интернешенл е за 2017 и ги рефлектира последиците на 10-годишното владеење на ...

А1 On - 23.02.2018

„Корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски ги брани криминалните политики на Никола Груевски коишто нанесоа огромна штета на државата и општеството и коишто граѓаните ги поразија.

СДСМ: Владата што ја предводиме ги санира штетите од корупцијата во времето на ВМРО-ДПМНЕ

Sky - 22.02.2018

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за корупција кога на сите им е јасно дека токму оваа партија со години практикуваше криминал, корупција и расипничко работење за сопствено богатење на сметка на осиромашените граѓани и држава, стои во ...

СДСМ: Мицкоски ги брани ретроградните политики на Никола Груевски

AKO - 22.02.2018

Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски. Споменикот дивоградба беше поставен незаконски, без почитување на процедурите и неговото отстранување става крај на насилното, ...

Мицкоски: Владата на Заев за 9 месеци ништо не презела за сузбивање на корупцијата

МКД - 23.02.2018

Јавноста уште чека одговори од премиерот Зоран Заев за тоа до каде е истрагата за корупцијата на двајцата членови од неговата влада која беше најавена. За 9 месеци оваа влада нема преземено ниту еден единствен чекор за сузбивање на корупцијата која ...

Мицкоски: Рушењето споменици на револуционери е слепа политика на омраза

МКД - 22.02.2018

Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од Владата. Граѓаните се чувствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира врз нивното достоинство, изјави денеска претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ : Штетите од коруптивното владеење на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се санираат, се спроведуваат мерки за владеење ...

Канал5 - 23.02.2018

Корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ на обраќањето на Мицкоски. Христијан Мицкоски ги брани криминалните политики на Никола Груевски коишто нанесоа огромна штета на државата и општеството и коишто ...

СДСМ: Мицковски да не го имитира Груевски, Ќосето е симбол на насилното владеење на ДПМНЕ

Фокус - 23.02.2018

„Христијан Мицковски покажува дека нема капацитет да ја надмине матрицата на делување и функционирање на Никола Груевски, реагираа од владејачката СДСМ. „Споменикот дивоградба беше поставен незаконски, без почитување на процедурите и неговото ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Неефикасното и зависното судство останува рак рана

Фокус - 23.02.2018

Владата ветуваше „општество во кое нема место за корупција“, но сега и официјално Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа, реаграше денеска преку видео-обраќање претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Македонија тоне во корупција, тоа мора да се смени

Канал5 - 23.02.2018

Општество во кое нема место за корупцијата“ беа зборовите кои ги ветуваа од Владата. Но што добиваме: и официјално Република Македонија е означена како најкорумпирана држава во Европа, рече претседателот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски во видео ...

Мицкоски: Рушењето споменици на револуционери е слепа политика на омраза

Кајгана - 22.02.2018

Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од владата. Граѓаните се чуствуваат неспокојни и свесен сум дека таа несигурност ги обесхрабрува и удира по нивното достоинство, изјави денеска претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, ...

СДСМ: Мицкоски ги брани криминалите на Груевски

Макфакс - 23.02.2018

Корупцијата е одлика на владеењето на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски ги брани криминалните политики на Никола Груевски кои што нанесоа огромна штета на државата и општеството и кои што граѓаните ги поразија, регира СДСМ на изјавата ...

Мицкоски: Македонија тоне во корупција, тоа мора да се смени!

Курир - 23.02.2018

Мицкоски истакнува дека јавноста чека одговори од премиерот за тоа до каде е истрагата за корупцијата на двајцата членови од неговата влада која беше најавена. „Општество во кое нема место за корупцијата“ беа зборовите кои ги ветуваа од владата.

Мицкоски: Еден ден споменикот ќе биде поставен на местото на кое заслужува и ќе дојде ден и кога оние кои ова го прават ...

Сител - 22.02.2018

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави видео обраќање до граѓаните. Ова во иднина ќе биде еден од начините на редовна комуникација и соопштување на ставовите на Мицкоски. -Речиси и да нема ден, а да нема некој скандал приреден од ...