TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Меџитлија пронајдена граната од Првата светска војна

МКД - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина, Б.Б.(40) од с.Меџитлија вчера пријавил дека на влезот на гробиштата во с.Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната. Полициски службеници излегле на местото на настанот, а од ...

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во Меџитлија

Курир - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна во с.Меџитлија

Сител - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 10.56 часот во Полициското одделение Велушина, Б.Б.(40) од с.Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во с.Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

СВР Битола: неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена во селски гробишта

Битола Њуз - 30.06.2020

На 29.06.2020 во 10.56 часот во Полициското одделение Велушина, при СВР Битола, Б.Б. (40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Граната од Првата светска војна пронајдена во с. Меџитлија

Алсат-М - 30.06.2020

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена е во селото Меџитлија од страна на локален земјоделец. Како што се наведува во соопштението од МВР: На 29.06.2020 во 10.56 часот во Полициското одделение Велушина, Б.Б.

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Опсервер - 30.06.2020

Скопје, 30 јуни 2020 () – Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Канал5 - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Работејќи на нива пронашол граната од Првата Светска војна и веднаш повикал полиција

Press24 - 30.06.2020

Артилериска граната од Првара Светска војна била пронајдена во селото Меџитлија додека Б.Б изведувал земјоделски работи. „На 29.06.2020 во 10.56 часот во Полициското одделение Велушина, Б.Б.

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Бриф - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

А1 On - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.

Пронајдена граната од Првата светска војна

Слободен Печат - 30.06.2020

Од страна на пиротехничар била подигната артилериска граната од Првата светска војна. Во полициското одделение Велушина вчера во 11 часот Б.Б. (40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во селото, при изведување земјоделски работи, ...

Граната од Првата светска војна пронајдена во Меџитлија

Нетпрес - 30.06.2020

Неексплодирана граната од Првата светска војна пронајдена е во селото Меџитлија од страна на локален земјоделец. Како што се наведува во соопштението од МВР: На 29.06.2020 во 10.56 часот во Полициското одделение Велушина, Б.Б.

Во село Меџитлија пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

MakPress - 30.06.2020

Во Полициското одделение Велушина вчера во 10:56 часот Б.Б.(40) од село Меџитлија пријавил дека на влезот на гробиштата во село Меџитлија, при изведување земјоделски работи, пронашол неексплодирана граната.