TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Васил Гавранлиев претставник за Евросонг 2021

Рингераја - 20.01.2021

Изборот за песна на Евровизија 2021 година треба да биде 65-то издание на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи во Ротердам, Холандија, по победата на земјата на натпреварот во 2019 година со песната „Аркада“ од Данкан ...

Струмичанецот Васил повторно ќе не претставува на Евровизија: Ќе ви го подарам срцето преку мојот глас!

Фокус - 20.01.2021

Музичарот Васил Гарванлиев од Струмица, кој беше нашиот евровизиски претставник минатата година, и оваа година ќе не претставува на популарната музичка манифестација. Лани поради пандемијата со корона вирус настанот се одржа вирутелно и не беше од ...

Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евросонг

ММС - 20.01.2021

Втора година по ред со прекрасен почеток и покана од МРТВ, вака се пофали Васил Гарванлиев, дека тој и оваа гоина ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија. МТВ, која е организатор на домашниот избор за евросонг, одлучи на Васил ...

По сите трагедии, конечно е среќен: Васил повторно е наш избор за „Евросонг“

Мастило - 20.01.2021

Националниот сервис одлучи на струмичанецот Васил Гарванлиев да му даде уште една шанса да не’ претставува на најпрестижниот музички натпревар во Европа. Пејачот кој од дете е пред камера и се прослави со „Марионка“ е пресреќен што МРТ повторно му ...

Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува замјава на Евровизија

iPortal - 20.01.2021

Македонската радио телевизија објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. „Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија ...

Васил Гарванлиев и официјално ќе ја претставува Македонија на Евросонг, потврдија од МРТ

Репортер - 20.01.2021

Македонската радио телевизија и официјално потврди дека Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евросонг 2021 година што ќе се одржи во Холандија. Тој веќе беше избран за македонски претставник во 2020 година, со песната You, но откако ...

МРТ одлучи: Васил Гарванлиев и годинава ќе нè претставува на Евровизија

Frontline - 20.01.2021

Васил Гарванлиев по третпат ќе учествува на Евровизија. 36-годишниот пејач и годинава беше избран од МРТ за да нè претставува на музичкиот натпревар. Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да ...

Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Слободен Печат - 20.01.2021

Македонската радио телевизија објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на ...

Васил Гарванлиев останува претставник на Македонија за Евровизија и годинава

+инфо - 20.01.2021

Со оглед на непредвидливата состојба со корона вирусот, а со цел да го осигура одржувањето на шоуто, ЕБУ подготви четири можни сценарија, кои ќе овозможат непречено одвивање на натпреварот дури и ако се неопходни промени во последен момент.

Васил Гарванлиев македонски преставник и на „Евровизија 2021“

Н.Македонија - 20.01.2021

Македонската Радио-Телевизија, како носител на лиценцата за учество на „Евровизија“ одлучи наш претставник на овој престижен музички натпревар и годинава да биде Васил Гарванлиев. – Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја ...

Васил Гарванлиев останува македонски претставник за Евровизија

еМагазин - 20.01.2021

Македонската Радио Телевизија објави отворен повик до автори и музички продуценти од земјава и странство за избор на оригинална, необјавена, современа, авторска композиција, којашто ќе биде изведена на Изборот за Песна на Евровизија, 2021 во ...

Втора среќа! Васил Гарванлиев е нашиот претставник на Евровизија 2021, откако беше откажана во 2020

Црнобело - 20.01.2021

Во 2019-та ѝ беше придружен вокал на Тамара Тодевска, во 2020-та беше избран за претставник на Македонија, но заради пандемијата Евровизија беше откажана, а сега повторно е избран за наш претставник во мај 2021 во Ротердам.

Васил Гарванлиев повторно избран за наш претставник на „Евровизија“

Fashionel - 20.01.2021

Пејачот Васил Гарванлиев кој требаше да ја претставува Македонија на „Евровизија“ во 2020 година, доби уште една шанса. Со оглед на тоа дека минатогодишното издание беше откажано поради пандемијата, од Македонската радио телевизија, одлучиле ...

ВТОРА СРЕЌА – струмичанецот Васил Гарванлиев официјално повторно ќе ја претставува нашата земја на Евровизија

Курир - 20.01.2021

Македонската радио телевизија официјално објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. Тој минатата година беше избран за да ја претставува нашата држава на Евровизија, но поради пандемијата со коронавирусот ...

Ротердам: Васил Гарванлиев и годинава македонски претставник на Евросонг

Независен - 20.01.2021

Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија 2021, а самите да донесат одлука дали минатогодишниот претставник ќе остане истиот и годинава, Македонската Радио ...

МРТ одлучи Васил Гарванлиев да остане претставник на Македонија на Евровизија

МКД - 20.01.2021

Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија 2021, а самите да донесат одлука дали минатогодишниот претставник ќе остане истиот и годинава, Македонската Радио ...

Задачата да ја претстави С. Македонија на Евровизија 2021 останува во рацете на Васил Гарванлиев

Женски магазин - 20.01.2021

Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија 2021, а самите да донесат одлука дали минатогодишниот претставник ќе остане истиот и годинава, Македонската Радио ...

Задачата да ја претставува Македонија на Евровизија 2021. останува во рацете на Васил Гарванлиев

Екран - 20.01.2021

Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија 2021, а самите да донесат одлука дали минатогодишниот претставник ќе остане истиот и годинава, Македонската Радио ...

Васил Гарванлиев останува евровизиски претставник

Вечер - 20.01.2021

Според јасно утврдените правила од страна на ЕБУ кои ги обврзуваат националните радиодифузери да селектираат нова песна за Евровизија 2021, а самите да донесат одлука дали минатогодишниот претставник ќе остане истиот и годинава, МРТ одлучи задачата ...

Васил Гарванлиев официјално повторно ќе ја претставува нашата земја на Евровизија

Нетпрес - 20.01.2021

Македонската радио телевизија официјално објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. Тој минатата година беше избран за да ја претставува нашата држава на Евровизија, но поради пандемијата со коронавирусот ...

Втора среќа: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија оваа година

Press24 - 20.01.2021

Македонската радио телевизија официјално објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија. Тој минатата година беше избран за да ја претставува нашата држава на Евровизија, но поради пандемијата со коронавирусот ...

Сега и официјално - Васил Гарванлиев е нашиот овогодишен претставник на „Евровизија 2021“

Точка - 20.01.2021

Македонската Радио-Телевизија, како носител на лиценцата за учество на „Евровизија“ одлучи наш претставник на овој престижен музички натпревар и годинава да биде Васил Гарванлиев. „Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја ...

Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на Евровизија, Панчо од ДНК „удри“ по оваа одлука

Убавина и Здравје - 20.01.2021

Македонската радио телевизија објави дека Васил Гарванлиев повторно ќе ја претставува Македонија на ...

Гарванлиев и годинава ќе нè претставува на Евровизија

Локално - 20.01.2021

Македонската Радио-Телевизија, како носител на лиценцата за учество на „Евровизија“ одлучи наш претставник на овој престижен музички натпревар и годинава да биде Васил Гарванлиев. – Огромно благодарам до МРТВ која и понатаму верува во мене и ми ја ...

(ФОТО) „Васил секоја чест, но ова не е во ред“: Естрадата негодува поради нетранспарентната работа на МТВ за избор за ...

Екран - 21.01.2021

МРТ вчера објави дека Васил Гарванлиев е избран за претставник на нашата емја на годинешниот избор за „Песна на Евровизија“ кој ќе се одржи (18,19 и 20 мај) во Ротердам.И, ептен несфатливо е што вчера (20.