TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Најмалку 50 лица загинаа, а над 300 се повредени во железничка несреќа во Индија

360 степени - 02.06.2023

Според објавите во медиумите, вагоните на еден од возовите излетале од шините и паднале на спротивната пруга. Набргу потоа, во нив се судрил друг воз, поради што четири негови вагони излетале од шините.

Патнички воз излета од шини во Индија И удри во друг воз, најмалку 50 мртви

Сакам да кажам - 02.06.2023

Десетици луѓе загинале откако патнички воз излетал од шини и се судрил со друг воз во источната индиска сојузна држава Одиша. Последните информации кажуваат дека загинале најмалку 50 луѓе, а 400 се повредени.

Страотна железничка несреќа во Индија. Најмалку 50 луѓе загинаа, над 100 се повредени/ВИДЕО

Вечер Прес - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 100 се повредени откако патнички воз излета од шините и се судри со товарен воз во индиската држава Одиша. „Спасувачките операции се во тек на местото на несреќата, а на погодените им се дава секаква можна помош“, изјави ...

Видео:Трагедија во Индија: Најмалку 50 загинати, стотина повредени во судар на два воза

Либертас - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...

Индија: Најмалку 50 лица загинаа кога патнички воз се судрил со товарен воз

МКД - 02.06.2023

Најмалку 50 лица загинаа, а 300 се хоспитализирани откако патнички воз излета од шините и се судри со товарен воз во индиската држава Одиша. Претставниците на Југоисточната железница, кои зборуваа под услов да останат анонимни, рекоа дека стравуваат ...

(ФОТО + ВИДЕО) Се преврти патнички воз во Индија, во несреќата има голем број жртви

Телма - 02.06.2023

Патнички воз излета од шините во источна Индија, заробувајќи многу луѓе во своите вагони, соопштија властите. Повеќе од 170 луѓе се повредени и пренесени во болници, јавуваат медиумите. Спасувачите се обидуваа да ослободат уште 200 лица.

(ВИДЕО) Се зголемува бројот на загинатите во железничката несреќа во Индија, повеќе од 200 патници се заробени во ...

А1 On - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се повредени во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, јавуваат индиските медиуми и локалните власти. Воз на „Коромандел експрес“ кој сообраќал од Калкута кон Ченај излета од ...

СТРАШНИ СЦЕНИ ВО ИНДИЈА: Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на возови, се стравува дека 50 луѓе загинале (ВИДЕО)

Фактор - 02.06.2023

Локалните медиуми објавија дека меѓу 30 и 50 луѓе загинале, а повеќе од 100 се повредени, откако два воза се судриле во индиската источна држава Одиша, пренесува . Речиси 50 амбулантни возила се испратени на местото на настанот во областа Баласоре, ...

(Видео) Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

Макфакс - 02.06.2023

Во судир на два воза во источната индиска држава Одиша, повредени се најмалку стотина луѓе, јавува Би-би-си. Според информациите на порталот „Индија тудеј“, досега бројот на повредени е 179.

(ВИДЕО) Во судар на возови во Индија, најмалку 100 повредени

А1 On - 02.06.2023

Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на воз во Индија. Се стравува дека има мртви. Несреќата се случила во индиската источна држава Одиша. Според „Индија тајмс“, 12841 Коромандел експрес од Шалимар до Ченаи излетал од шините на станицата Баханага ...

Индија: Најмалку 50 луѓе загинаа во железничка несреќа

Локално - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал од шините по ...

Во железничка несреќа во Индија: Најмалку 30 луѓе загинаа, над 179 се повредени

А1 On - 02.06.2023

Во судир на два воза во источната индиска држава Одиша, повредени се најмалку стотина луѓе, јавува Би-Би-Си. Според информациите на порталот India Today, досега бројот на повредени е 179. Речиси 50 возила на брза помош се испратени на местото на ...

Фатален судир на два воза во Индија – најмалку 30 луѓе загинаа, над 100 се повредени

24Инфо - 02.06.2023

Во судир на два воза во источната индиска држава Одиша, повредени се најмалку стотина луѓе, јавува Би-би-си. Според информациите на порталот „Индија тудеј“, досега бројот на повредени е 179.

Трагедија во Индија: Најмалку 30 загинати, стотина повредени во судар на два воза (ВИДЕО)

Канал5 - 02.06.2023

Во судир на два воза во источната индиска држава Одиша, повредени се најмалку стотина луѓе, јавува Би-би-си. Според информациите на порталот India Today, досега бројот на повредени е 179. Речиси 50 возила за итни случаи се испратени на местото на ...

Индија: Најмалку 50 луѓе загинаа во железничка несреќа

Lider - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал од шините по ...

(Видео) Расте бројот на загинати по судирот на возови во Индија, патници се заробени во вагоните

Макфакс - 02.06.2023

Најмалку 50 лица загинаа, а 350 се повредени во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, јавуваат индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“ кој сообраќал од Калкута кон Ченај излетал од ...

Расте бројот на жртви во страшната железничка несреќа во Индија- над 50 загинати, 350 повредени

Канал5 - 02.06.2023

Најмалку 50 лица загинаа, а 350 се повредени во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, јавуваат индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“ кој сообраќал од Калкута кон Ченај излетал од ...

ВИДЕО: Трагедија во Индија, над 50 загинати во железничка несреќа, стотици повредени

Слободен Печат - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...

СТРАШНА ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА ВО ИНДИЈА Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се повредени

+инфо - 02.06.2023

Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал од шините и удрил во товарен воз. Во тек се спасувачки операции. Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во ...

Трагедија во Индија - Во судир на воз најмалку 50 жртви и стотици повредени | ВИДЕО

Сител - 02.06.2023

Најмалку 100 луѓе се повредени во судир на воз во Индија. Се стравува дека има мртви. Несреќата се случила во индиската источна држава Одиша. Според „Индија тајмс“, 12841 Коромандел експрес од Шалимар до Ченаи излетал од шините на станицата Баханага ...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Бизнис Вести - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...

(ВИДЕО) Голема железничка несреќа во Индија, над 50 загинати и 300 повредени

Фокус - 02.06.2023

Најмалку 50 лица загинаа, а над 300 се повредени во судир на патнички и товарен воз во источната индиската држава Одиша, пренесе Ројтерс. Според објавите во медиумите, вагоните на еден од возовите излетале од шините и паднале на спротивната пруга.

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Во Центар - 02.06.2023

– Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, ...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Опсервер - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

Независен - 02.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...

Најмалку 50 загинати и 300 повредени во железничка несреќа во Индија

MakPress - 03.06.2023

Најмалку 50 луѓе загинаа, а 300 се хоспитализирани во Индија кога патнички воз се судри со товарен воз во индиската држава Одиша, соопштија индиските медиуми и локалните власти. Возот „Коромандел експрес“, кој сообраќал од Калкута до Ченај, излетал ...