TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алпин не се откажува од Пијастри: Ќе одиме на суд!

Sport 1 - 09.08.2022

Шпанскиот возач Фернандо Алонсо реши да го напушти тимот на Алпин и да потпише за Астон Мартин, па поради тоа раководството на екипата објави дека Оскар Пијастри ќе го менува поранешниот светски шампион, но младиот возач ги демантираше.

Рикардо бара 21 милион долари од Мекларен

Локално - 09.08.2022

Даниел Рикиардо побарал 21 милион долари за да се согласи да го раскине договорот со Мекларен, кој трае до крајот на сезоната 2023-та во Формула 1. Денеска во неколку австралиски медиуми се појавија информации кои коментираат дека Даниел несвесно ...

Алпин подготвиле тужба за Пјастри

TopSport - 09.08.2022

Директорот на Ф1 тимот Алпин, Отмар Шафнауер, откри дека случајот со Оскар Пјастри ќе заврши на суд. Сите фанови на Ф1 беа изненадени од веста дека Фернандо Алонсо по крајот на сезоната ќе го напушти Алпин и ќе се приклучи на тимот на Астон Мартин.

Алпин сигурни дека Алонсо ќе зажали што ги напуштил

TopSport - 08.08.2022

Шефот на Алпин Ф1, Отмар Шафнауер вели дека е сигурен дека неговиот тим ќе го победи Астон Мартин следната сезона, со што двократниот Ф1 шампион Фернандо Алонсо ќе зажали за одлуката да го напушти тимот од Енстоун, кој всушност е фабрички тим на ...

Алпин не се заинтересирани за Рикардо

TopSport - 08.08.2022

Отмар Шафнауер, првиот човек на Алпин, истакна дека Даниел Рикардо не е во нивните планови за следната сезона. „Не го сакаме Рикардо во Алпин“, кратко изјави Шафнауер. Алпин влета во центарот на вниманието кога беше објавено дека Фернандо Алонсо ќе ...

Зошто Мекларен сè уште не потврдува за Пјастри?

Локално - 08.08.2022

По најновите информации за трансфер сагата во Формула 1, во која се вмешани Оскар Пјастри, Даниел Рикардо, Алпин и Мекларен, аналитичарите се убедени дека трансферот на Пјастри во тимот на Зак Браун е сигурен.

Алпин не се заинтересирани за Рикардо

Макфакс - 08.08.2022

Отмар Шафнауер, првиот човек на Алпин, истакна дека Даниел Рикардо не е во нивните планови за следната сезона. „Не го сакаме Рикардо во Алпин“, кратко изјави Шафнауер. Алпин влета во центарот на вниманието кога беше објавено дека Фернандо Алонсо ќе ...

Алпин подготвиле тужба за Пјастри

Макфакс - 09.08.2022

Директорот на Ф1 тимот Алпин, Отмар Шафнауер, откри дека случајот со Оскар Пјастри ќе заврши на суд. Сите фанови на Ф1 беа изненадени од веста дека Фернандо Алонсо по крајот на сезоната ќе го напушти Алпин и ќе се приклучи на тимот на Астон Мартин.