TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Огромна медуза снимена во британското приморје (видео)

Либертас - 16.07.2019

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“. Според стручните лица, ова е навистина ретка појава. Според професионалните фотографи-нуркачи, пак, суштеството било долго еден ...

Гигантска медуза забележана на брегот на Англија

Макфакс - 16.07.2019

Гигантска медуза била забележана на југозападниот брег на Англија. Станува збор за медуза голема 1,5 метар која нуркачи ја забележале на брегот на Корнвол. „Никогаш не сум видела толку големa медуза.Видовме неколку помали медузи на прекрасен гребен ...

Медуза голема колку човек снимена покрај брегот на Британија

Сакам да кажам - 15.07.2019

Огромна медуза голема колку човечко тело е снимена покрај брегот на Корнвол, Велика Британија. Долга околу 1,5 метри и широка половина метар, медузата е снимена од подводниот фотограф Ден Абот во близина на Фалмут.

Медуза голема 1,5 метар забележана на брегот на Корнвол

Радио МОФ - 15.07.2019

Нуркачи забележаа голема медуза на брегот на Корнвол. „Никогаш не сум видела толку големa”, вели Лизи Дели, биолог кој го видела суштеството во близина на Фалмут. „Увидовме неколку помали медузи на прекрасен гребен во близина, а потоа се појави оваа ...

Какво "чудовиште" доаѓа од длабочините: Тргнале да нуркаат, а потоа наишле на медуза поголема од човек

Точка - 15.07.2019

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англиското место Корнвол, јавува BBC. Нуркачите од организацијата "Wild Ocean Week" на 13-ти јули снимиле огромна медуза со име "Rhizostoma Pulmo" во текот на нуркачката експедиција во близина ...

Во Британија снимена џиновска медуза, голема колку човек (ВИДЕО)

USB - 15.07.2019

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англискиот округ Корнвол, објави Би-би-си. Морскиот белодроб е најголемиот вид на медуза во британските води, со просечен дијаметар на телото од околу 40 ...

(Видео) Во Британија снимена џиновска медуза, голема колку човек

Макфакс - 15.07.2019

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англискиот округ Корнвол, објави Би-би-си. Нуркачите од организацијата Wild Ocean Week на 13 јули снимиле огромна медуза под назив морски белодроб (Rhizostoma pulmo) за време на експедиција во ...

(ВИДЕО) Огромна медуза снимена во британското приморје

Опсервер - 16.07.2019

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“. Според стручните лица, ова е навистина ретка појава. Според професионалните фотографи-нуркачи, пак, суштеството било долго еден ...

Гигантска медуза забележана во Англија

Н.Македонија - 16.07.2019

Гигантска медуза била забележана на југозападниот брег на Англија. Станува збор за медуза голема 1,5 метар која нуркачи ја забележале на брегот на Корнвол. -Никогаш не сум видела толку големa медуза.

Тргнале да нуркаат, а потоа наишле на медуза поголема од човек (ВИДЕО)

Скопје24 - 15.07.2019

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англиското место Корнвол, јавува BBC. Нуркачите од организацијата “Wild Ocean Week” на 13-ти јули снимиле огромна медуза со име “Rhizostoma Pulmo” во текот на нуркачката експедиција во близина ...

Во Британија снимена медуза голема колку човек

Н.Македонија - 15.07.2019

Џиновска медуза била забележана во близина на брегот на англискиот округ Корнвол, објави Би-би-си. Нуркачите од организацијата „Вајлд Оушн Вик“ пред два дена снимиле огромна медуза под назив морски белодроб за време на експедиција во близина на ...

Медуза со големина на човек плива во британското приморје (ВИДЕО)

+инфо - 16.07.2019

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“. Според стручните лица, ова е навистина ретка појава. Според професионалните фотографи-нуркачи, пак, суштеството било долго еден ...

(ВИДЕО) Медуза со големина на човек на брегот на Англија

Независен - 16.07.2019

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“. Според стручните лица, ова е навистина ретка појава. Според професионалните фотографи нуркачи, пак, суштеството било долго еден ...

(видео) РЕТКА ПОЈАВА: Во Велика Британија снимена медуза со големина колку човек

Денешен - 16.07.2019

Медуза со големина на човек е забележана и снимена во приморјето кај градот Корнвол, Велика Британија, објави „Гардијан“. Според стручните лица, ова е навистина ретка појава. Според професионалните фотографи-нуркачи, пак, суштеството било долго еден ...