TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ериксон: Лацио во еден елемент е број еден во Италија, но и меѓу најдобрите во цела Европа

Дерби - 18.02.2020

Поранешниот тренер на Лацио, Свен-Геран Ериксон, смета дека римскиот клуб е кадарен да ја освои шампионската титула оваа сезона. Шведскиот стручњак беше предводник на Лацио во 2000 година кога клубот ја освои последната шампионска титула, а ...

Пиоли: Златан беше многу лут, не се задоволува со само еден гол

Екипа - 18.02.2020

Милан синоќа минимално со 1-0 славеше против Торино во 24. коло од Серија А. Росонерите успеаја да дојдат до важни три бода со кои се пробија на осмото место на табелата, сега во активна борба за европската сцена следната сезона.

Лотито: Сите сакаат да се прекине монополот на Јувентус

Слободен Печат - 18.02.2020

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито е уверен дека неговиот тим има поддршка од сите неутрални навивачи во борбата за титулата во Серија А. Лацијалите по подолго време се сериозен кандидат за титулата во Серија А бидејќи на 14.

„Лацио ќе го освои Скудетото!“

Sport M - 18.02.2020

Легендарниот шведски тренер Свен-Горан Ериксон е убеден дека Лацио ќе го освои Скудето. -текстот продолжува по рекламата- Лацио се најде на второто место во Серија А по победата над Интер, и имаат само бод помалку од лидерите Јувентус.

Контроверзниот Лотито открива што е тајна на успехот на Лацио: Ние сме семејство, а јас – командант!

Sport 1 - 18.02.2020

Римски Лацио е фудбалската приказна на оваа сезона во Италија, откако влезе во мртва трка со недопирливиот Јувентус за шампионската титула, а тимот кој беше потценет и далеку од кандидатите за тронот, успеа „налик Лестер“ да влезе во завршницата од ...

Капело: Јуве има некои проблеми, затоа Серија А е возбудлива

TopSport - 18.02.2020

Легендарниот италијански фудбалски стручњак, Фабио Капело (73) вели дека борбата за Скудетото во Италија ќе биде неизвесна до самиот крај. Сепак, не сака да прогнозира кој е најблиску до освојување на титулата. Ќе биде голема борба до самиот крај.

Ова е тајната на чудесниот Лацио сезонава

Спортски - 18.02.2020

Тимот на Лацио сезонава е едно од најпријатните изненадувања во Европа, Лацио во овој момент на 14 кола пред крајот на Серија А има само еден бод помалку од лидерот Јувентус. Лацио во својата историјата два пати го освои Скудетото, а последен пат ...

Капело: Борбата за скудетото ќе биде неизвесна

Нетпрес - 18.02.2020

Легендарниот 73-годишен италијански фудбалски стручњак Фабио Капело истакнува дека борбата за шампионската тилута во Серија А ќе биде неизвесна до самиот крај, меѓутоа не сака да прогнозира кој ќе го освои „скудетото“.

Во Интер падна договор за мошне важен потпис

24Фудбал - 18.02.2020

Аусилио практично доби еден вид награда за досега стореното во клубот, посебно за оваа сезона каде учествуваше во големи зделки кои донесоа, барем до овие моменти, резултати за „Нероаѕурите“.

Тензично на клупата на Милан: Мусакио одби да го замени повредениот Кјаер и го налути Пиоли

МКД - 18.02.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ја објасни ситуацијата од финишот на првото полувреме кога Симон Кјаер се повреди а Матео Мусакио одби да влезе во игра, вели дека Аргентинецот се пожалил на ситна повреда.

Лотито: Ннеутралните навиваат за Лацио

24Фудбал - 18.02.2020

„Лацијалите“ играат во одлична форма, а тоа им донесе битка рамо до рамо со Јувентус и Интер за Скудетото оваа сезона, дека ќе биде интересно во продолжението од сезоната, речиси и да нема дилеми.

Пиоли: Ибра беше многу лут, но тоа е добро за Милан

Gol.mk - 18.02.2020

Фудбалерите на Милан, синоќа запишаа значајна победа од 1-0 над Торино на затворањето на 24. коло на Серија А. „Росонерите“ стигнаа до важни три бода по кои се искачија на осмата позиција на табелата во италијанскиот шампионат и сериозно се ...

Пиоли објасни зошто Ибрахимовиќ бил лут по мечот

SportMedia - 18.02.2020

Фудбалерите на Милн ја домашен терен го совладаа Торино со 1-0 во меч од 24. коло во Серија А. „Росонерите“ успеаја да дојдат до важни три бода со кои се пробија на осмото место на табелата, па сега борбата за Европа веќе не е невозможна за овој тим.

Пиоли: Ибрахимовиќ беше лут затоа што знаеше дека можевме порано да го завршиме мечот

СуперСпорт - 18.02.2020

Росонерите синоќа успеаа да запишат нови и важни три бода на натпреварот против Торино и се пробија до осмото место, па сега борбата за Европа не е невозможна за овој тим. Единствениот гол го видовме во 25.

Пиоли: Златан се лути затоа што можеше да одигра подобро

Опсервер - 18.02.2020

– Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино. Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на ...

Јанг: Интер се уште е во шампионската трка

А1 On - 17.02.2020

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг смета дека неговиот тим и покрај поразот од Лацио, има шанси да дојде до трофејот во Серија А. Интер синоќа во дербито на 24. коло загуби од Лацио на гости со 2:1. Стрелец на единствениот гол за Интер беше Јанг.

Клоп го истакна својот фаворит во борбата за титулaта во Серија „А“

Либертас - 17.02.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп откри за кој тим навива во шампионската битка во Серија „А“. Како што е познато, Јувентус, Интер и Лацио во моментов се на првото место. – Јас го поддржувам Лацио.

Лацио го совлада Интер нанесувајќи му го првиот пораз по 16 натпревари

MakPress - 17.02.2020

Во последниот натпревар од 24. коло во Серија А, Лацио синоќа на домашен терен го победи Интер со 2:1. Гостите од Милано први дојдоа во водство преку Ешли Јанг, Чиро Имобиле изедначи од пенал, а победничкиот гол за „лацијалите“ беше дело на Сергеј ...

Јанг: Интер се уште е во шампионската трка

MakPress - 17.02.2020

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг смета дека неговиот тим и покрај поразот од Лацио, има шанси да дојде до трофејот во Серија А. Интер синоќа во дербито на 24. коло загуби од Лацио на гости со 2:1. Стрелец на единствениот гол за Интер беше Јанг.

Лацио го совлада Интер нанесувајќи му го првиот пораз по 16 натпревари

Алсат-М - 17.02.2020

Во последниот натпревар од 24. коло во Серија А, Лацио синоќа на домашен терен го победи Интер со 2:1. Гостите од Милано први дојдоа во водство преку Ешли Јанг, Чиро Имобиле изедначи од пенал, а победничкиот гол за „лацијалите“ беше дело на Сергеј ...

Клоп го истакна својот фаворит во борбата за титулaта во Серија „А“

MakPress - 17.02.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп откри за кој тим навива во шампионската битка во Серија „А“. Како што е познато, Јувентус, Интер и Лацио во моментов се на првото место. – Јас го поддржувам Лацио.

Златан е лут!

+инфо - 18.02.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино. Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на ...

Пиоли: Златан се лути затоа што можеше да одигра подобро

Frontline - 18.02.2020

Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на судијата Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со ...

Пиоли: Златан се лути затоа што можеше да одигра подобро

А1 On - 18.02.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино. Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на ...

Пиоли: Златан се лути затоа што можеше да одигра подобро

MakPress - 18.02.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино. Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на ...

Пиоли: Златан се лути оти не одиграл подобро

Денешен - 18.02.2020

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, има разбирање за нервозата која ја манифестираше Златан Ибрахимовиќ на натпреварот со Торино. Милан победи со 1:0, при тоа пропуштајќи неколку шанси натпреварот да го реши многу порано пред последниот свиреж на ...

Уште сме во игра за „скудетото“

Вечер - 18.02.2020

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг смета дека неговиот тим и покрај поразот од Лацио, има шанси да дојде до трофејот во Серија А. Интер во дербито на 24. коло загуби од Лацио на гости со 2:1. Стрелец на единствениот гол за Интер беше Јанг.

Капело: Јуве има некои проблеми, затоа Серија А е возбудлива

Макфакс - 18.02.2020

Легендарниот италијански фудбалски стручњак, Фабио Капело (73) вели дека борбата за Скудетото во Италија ќе биде неизвесна до самиот крај. Сепак, не сака да прогнозира кој е најблиску до освојување на титулата. Ќе биде голема борба до самиот крај.