TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рашфорд признава дека им е „тешко“ под водство на Тен Хаг

Спортклуб - 04.07.2022

По доаѓањето на Ерик Тен Хаг во Манчестер Јунајтед, главни дилеми беа Ентони Марсијал и Маркус Рашфорд. Но поради опасноста ова лето Кристијано Роналдо да го напушти Манчестер Јунајтед, а во случај клубот да не обезбеди достојна замена, скоро ...

Нови правила во Манчестер Јунајтед

Sport M

Рашфорд задоволен од работата со Тен Хаг: Со нетрпение ги очекуваме натпреварите

Дерби

Тен Хаг има свои правила: Нема враќање на топката назад и нема формирање кланови

SportMedia - 04.07.2022

Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг веќе почна да ги наметнува своите методи на работата со тимот. „Црвените ѓаволи“ ги започнаа подготовките пред една недела и веќе се чувствува ветерот на промени во клубот, велат новинарите.

Тен Хаг со драстични промени: Четири круцијални заповеди и две забрани за играчите на Јунајтед!

Дерби

Тен Хаг со драстични промени: Четири круцијални заповеди и две забрани за играчите на Јунајтед!

Точка

Јунајтед без Роналдо ќе ги започнат подготовките

TopSport - 04.07.2022

Кристијано Роналдо во текот на денот нема да се појави во тренинг центарот на Манчестер јунајтед. Се очекуваше Португалецот по неколкунеделен одмор да дојде директно во Карингтон и да му се приклучи на тимот предводен од новиот менаџер Ерик тен Хаг, ...

Роналдо го одложи доаѓањето на тренинг

Локално

Јунајтед без Роналдо ќе ги започнат подготовките

Макфакс

Јунајтед без Роналдо ќе ги започнат подготовките

Денар