TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Жестоки расправии на Деве Баир, бугарски граѓани бараат влез во Македонија

Слободен Печат - 04.02.2023

Виктор Стојанов од Фондација Македонија преку Фејсбук објави снимка на која се гледа како нколку бугарски државјани се обидуваат да влезат на граничниот премин Деве Баир и упатуваат навреди и закани кон македонската граничната полиција.

(ВИДЕО) Тензии и расправии на „Деве Баир“ – Полицијата не пропушта бугарски државјани, тие враќаат со навреди и закани

360 степени

Расправија на бугарски граѓани со македонската полиција на преминот Деве Баир

Телма

Лидерот на бугарската фондација „Македонија“ не ја преминал границата

Р.С.Европа

Тензии на ГП Деве Баир, системот не работи (ВИДЕО)

МКД

МВР откако падна системот на Деве Баир: Селективно се пропуштаат итните случаи

Макфакс

(Видео) Тензично на граничниот премин „Деве Баир“: Бугарски државјани влегоа во вербална расправија со македонската полиција - ниту носиме бомби, ниту сме Авганистанци

Точка

Телма Точка 360 степени А1 On +инфо 24 Вести Канал5 Независен

(Видео) Бугари со пцости до македонските полицајци – тензично на границата Деве Баир

Макфакс - 04.02.2023

Тензично на границата „Деве Баир“. Дел од граѓаните од Бугарија кои се уште се заглавени на граничниот премин со пцости кон македонските полицајци сакаат да ја преминат границата. И покрај обидите на полицијата да ја смири ситуацијата, бугарите не ...

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

А1 On

СКАНДАЛ: Бугари ги пцујат македонските полицајци на Деве Баир (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Бугарски возачи со недолични зборови кон македонските полицајци на Деве Баир

Либертас

Тензии на „Деве Баир“: Бугарите се караа со македонските полицајци (Видео)

Скопје инфо

(Видео) Пцуење на македонските полицајци и навреди за Македонија и Македонците: Бугарите стигнаа на Деве Баир

еМагазин

(ВИДЕО) Тензично на Деве Баир: Бугарите се расправаат со македонските полицајци

Press24

Канал5 Република Република Lider Курир Пулс24 Нетпрес Либертас

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

MakPress - 04.02.2023

На граничниот премин кон Бугарија, „Деве Баир“, од утрово има засилена полициска и гранична контрола, но протокот на патници за влез во државата е речиси минимален. Од Министерството за внатрешни работи - Регионален центар за гранични работи ...

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Бриф

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

еМагазин

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Опсервер

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир

Сител

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

Република

Засилена контрола на граничниот премин Деве Баир, нема организирани групи за влез во државата

ТВ21

4NEWS