TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува полициската потрага по 14 годишното девојче од Скопје

24 Вести - 28.11.2023

Од изутринава се залепени фотографии на исчезнатото 14-годишно девојче во центарот на Скопје, со надеж дека некој од минувачите ќе може да помогне во потрагата. Во потрагата се вклучени и кучињата трагачи.

74 малолетници исчезнале за три години – Македонија нема систем за брзо алармирање, помош се бара на Фејсбук

А1 On

Потрагата по 14 годишната Вања се уште трае, но нема информации каде е девојчето

Канал5

Повеќе од 24 часа ја нема исчезнатата Вања – потрагата продолжува

Алфа

Повеќе од 24 часа трае потрагата по Вања

Сител

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Кајгана

Во кој поткат на пеколот сме...Јавните личности се молат за среќен крај на исчезнувањето на Вања

Скопје инфо

4NEWS Фокус Локално Макфакс Црнобело Скопје1 Локално Скопје1

Загрижени родители потпишаа петиција за безбедноста во Дебар Маало, по два месеци Вања исчезна во Дебар Маало

Република - 28.11.2023

14-годишната Вања Ѓорчевска сѐ уште ја нема. Таа исчезна вчера наутро, одејќи сама кон основното училиште „Јохан Хајнрих Песталоци“ во Скопје. Според информациите од родителите, но и од МВР, девојчето последен пат било видено во Дебар Маало.

Пред само два месеци родители потпишаа петиција поради загриженост за безбедноста на децата во Дебар Маало, од каде и се изгуби траг на Вања

Фокус

ФОТО Во Дебар Маало другарчињата лепат плакати од исчезнатата другарка Вања

Слободен Печат

Полицијата трага по 14-годишно девојче во Скопје чија трага се изгубила на пат накај училиште

360 степени

Полицијата трага по 14-годишно девојче кое тргнало кон училиште, по што и се губи секаква трага

ТВ21

Ученичка од Песталоци исчезнала на пат кон училиште - апел на мајката за помош

Press24

Исчезна девојче во Скопје

Либертас

Слободен Печат Пулс24 Вести плус 360 степени

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Макфакс - 28.11.2023

Ловечката Федерација на Македонија преку социјалните мрежи ги повика сите ловци да се вклучат во потрагата по Вања Ѓорчевска. Тие апелираа за секоја информација да се извести Министерството за внатрешни работи.

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Lider

И Ловечката федерација се вклучи во потрагата по Вања Ѓорчевска

еМагазин

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Опсервер

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Centar

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Press24

Ловечката Федерација на Македонија се вклучува во потрагата по Вања Ѓорчевска

Скопје инфо

Точка Курир Независен Пулс24 Вечер Прес Република Кајгана