TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ се чувствува загрозено од позитивниот рејтинг на Жерновски

А1 On - 10.02.2017

Од Општина Центар писмено реагираа на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ во која што го обвинија градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски дека не ги исполнил своите ветувања. „Неоснованите обвинувања кои ВМРО-ДПМНЕ ги искажа на денешниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

А1 On - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ е загрозена од позитивниот рејтинг на Жерновски

Канал5 - 10.02.2017

Општина Центар ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со работењето на градоначалникот Андреј Жерновски оценувајќи ги како неосновани. Во реакцијата на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ се наведува дека изнесените тврдења се изнесени поради ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет...

Н.Македонија - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет (обновено)

Канал5 - 10.02.2017

Андреј Жерновски не ги реализира своите проекти и ветувањата кои ги даде во 2013- тата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Реагираа од ...

Попова: Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат

Стандард - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма“, изјави денеска Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ се чувствува загрозено од позитивниот рејтинг на Жерновски

+инфо - 10.02.2017

Граѓаните умеат да го ценат чесниот труд, а нивната искажана доверба се должи на исполнетите ветувања, велат од оваа локална самоуправа. Од Општина Центар писмено реагираа на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ во која што го обвинија градоначалникот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Курир - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма, истакна денеска на прес конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ се чувствува загрозено од позитивниот рејтинг на Жерновски

Мета - 10.02.2017

Неоснованите обвинувања што ВМРО-ДПМНЕ ги искажа на денешната прес-конференција се само реакција на резултатите од последното истражување за задоволството на граѓаните од работата на локалната власт во Општина Центар, се вели во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Сител - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет. Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ рече дека Жерновски ги заборавил и не ги реализирал ...

Истражување на Рејтинг: 65% од граѓаните на Центар задоволни од работата на градоначалникот Андреј Жерновски

А1 On - 09.02.2017

Речиси две третиниод граѓаните на Центар или 62,3%, сметаат дека работите во општина Центар се движат во правилна насока, додека 24,6% сметаат дека одат во погрешна. Ова го покажува редовното истражување на Агенција Рејтинг, за задоволството на ...

Вест закопана во коментари

СПФМ - 09.02.2017

[Рецензија: Жерновски призна дека лаже, се демантираше себеси во стилот на Заев] „Жерновски се сретна со претставници на еколошките здруженија и најави набавка на мобилна мерна страница за загадениот воздух“.

Жерновски: ЈСП 18 милиони евра за Панорамско тркало, а бара субвенции за превоз

Локално - 07.02.2017

Градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски денеска преку Твитер испрати коментар до градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски, кој вчера ги повика граѓаните да се возат бесплатно во јавниот превоз, а градоначалниците да го сувенционираат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Нетпрес - 10.02.2017

Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, кој ќе биде единствено запаметен како градоначалник кој за уредување на две улички има потрошено ...

Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Вечер Прес - 10.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, иако има најголем буџет Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ рече дека Жерновски ги заборавил и не ги реализирал своите ...

65 отсто од граѓаните на Центар задоволни од работата на Жерновски

+инфо - 09.02.2017

Најголем проблем за центарци за прв пат е одржувањето на хигиената во и околу контејнерите, а на второ место е паркирањето. Речиси две третини од граѓаните на Центар или 62,3 проценти, сметаат дека работите во општина Центар се движат во правилна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски има убедливо најголем буџет а е најслабиот градоначалник

Пулс24 - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма, истакна денеска на прес конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ се чувствува загрозено од позитивниот рејтинг на Жерновски

Локално - 10.02.2017

Неоснованите обвинувања што ВМРО-ДПМНЕ ги искажа на денешната прес-конференција се само реакција на резултатите од последното истражување за задоволството на граѓаните од работата на локалната власт во Општина Центар, се вели во реакцијата на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

Локално - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

ОПШТИНА ЦЕНТАР: ВМРО-ДПМНЕ е загрозена од позитивниот рејтинг на Жерновски

Телеграф - 10.02.2017

Анкетите јасно покажуваат дека 65 отсто од граѓаните на Центар се задоволни од работата на Жерновски. Ваквите бројки се неоспорлив доказ кој се темели на реалноста, за разлика од обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на Општина Центар ...

Попова: Жерновски потроши рекордни 1,2 милиони евра за две улички

Мета - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања што ги даде во 2013 година, а беа содржани во неговата предизборна програма, обвини денеска на прес-конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ е загрозена од позитивниот рејтинг на Жерновски

ТВ21 - 10.02.2017

Општина Центар ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ во врска со работењето на градоначалникот Андреј Жерновски оценувајќи ги како неосновани. Во реакцијата на прес-конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ се наведува дека изнесените тврдења се изнесени поради ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мрзеливиот Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник со најголем буџет

Репортер - 10.02.2017

„Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма. Жерновски е единствениот градоначалник кој нема ништо сработено во својот мандат, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Телеграф - 10.02.2017

Жерновски е единствениот градоначалник што нема ништо сработено во својот мандат и ќе биде единствено запаметен како градоначалник кој за уредување на две улички има потрошено рекордни 1,2 милион евра, пари на граѓаните на Општина Центар, рече ...

Општина Центар: ВМРО-ДПМНЕ се чувствува загрозено од позитивниот рејтинг на Жерновски

Репортер - 10.02.2017

основаните обвинувања што ВМРО-ДПМНЕ ги искажа на денешната прес-конференција се само реакција на резултатите од последното истражување за задоволството на граѓаните од работата на локалната власт во Општина Центар, се вели во реакцијата на ...

Попова: Жерновски потроши рекордни 1,2 милиони евра за две улички

Репортер - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања што ги даде во 2013 година, а беа содржани во неговата предизборна програма, обвини денеска на прес-конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Жерновски е убедливо најслабиот градоначалник, а има најголем буџет

Република - 10.02.2017

Мрзеливиот Андреј Жерновски ги заборави и не ги реализираше своите проекти и ветувања кои ги даде во 2013-та година, а беа содржани во неговата предизборна програма, истакна денеска на прес конференција Ирена Попова од ВМРО-ДПМНЕ.