TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден и Путин не очекуваат ништо историско од денешната средба покрај Женевско Езеро

Сакам да кажам - 16.06.2021

Портпаролот на Кремљ изјави дека претстојниот самит Џо Бајден-Владимир Путин нема да биде лесен, ниту ќе се направи некој голем пробив. Бајден и Путин денеска во Женева ќе ја имаат првата претседателска средба, во моментите кога односите помеѓу ...

Во Женева средба Бајден – Путин под строги мерки и силно обезбедување

ТВ21

Андоновиќ: Средба Бајден Путин- Ресетирање на надворешно политичките односи и барање на вземна почит

Либертас

Бајден и Путин на прва средба денеска во Женева

360 степени

Путин од средбата со Бајден сака само почит

Независен

Прва средба Путин-Бајден, под строго засилени мерки

Точка

Путин и Бајден во Женева: Самит на руски надежи

Deutsche Welle

Р.С.Европа Expres Опсервер Н.Македонија MTM Вечер Прес Press24 Република

Блокирани улиците во Женева, Бајден пристигна во вилата, се чека на Путин

24Инфо - 16.06.2021

Рускиот претседател Владимир Путин и американскиот претседател, Џо Бајден, денесја ја имаат првата тет-а-тет средба во вилата „ Ла Гранж” во Женева, каде што зад затворени врати ќе разговараат за голем број спорни прашања во време кога ...

Прв самит Бајден – Путин: Ќе трае четири до пет часа, без храна и заедничка прес-конференција

Слободен Печат

Високо ниво на ТЕРОРИСТИЧКА ЗАКАНА: Во Женева снајперисти, војска, полиција во пресрет на самитот Путин-Бајден

Локално

Прв самит Бајден-Путин во Женева, планирано е да трае четири до пет часа, без храна и заедничка прес конференција

24Инфо

Прв самит Бајден-Путин во Женева, планирано е да трае четири до пет часа, без храна и заедничка прес конференција

Опсервер

Прв самит Бајден-Путин во Женева

Сител

Прва средба Бајден-Путин во Женева – секој ќе си јаде посебно, нема кршење леб, нема ни заедничка прес-конференција

+инфо

Кајгана Frontline 24 Вести Денешен Телма Вечер Прес MakPress

Кремљ: Путин секогаш многу јасно ги наведува руските црвени линии

Локално - 16.06.2021

Рускиот претседател Владимир Путин е секогаш многу јасен во цртањето „црвени линии“ за Русија, особено во ваков сложен разговор што ќе го има со американскиот претседател Џозеф Бајден денес, изјави портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков за Првиот канал ...

Самитот на претседателите на Русија и САД, ќе започне во 13 часот по средноевропско време

Канал5

Доверлив разговор во присуство на „сведоци“: Што се очекува од средбата меѓу Путин и Бајден?

Локално

Денеска во Женава прва средба на Бајден и Путин

Тера

Бајден и Путин се среќаваат денес во Женева (ВИДЕО)

МКД

Бајден и Путин денеска ќе се сретнат во Женева

Фокус

Песков: Непримерно е пред самитот Бајден-Путин да се зборува за размена на заробеници

24Инфо

24Инфо Centar Press24 360 степени Н.Македонија MTM МКД Точка

(видео)Навални и тензиите во Украина во разговорите меѓу Путин и Бајден

ММС - 16.06.2021

Путин и Бајден попладне во 13 часот, ќе разговараат во луксузната вила Ла Гранж на брегот на Женевското езеро. Според прелиминарната програма, ова ќе биде серија состаноци за 5 часа. Разговорите ќе се одржат во 3 фази.

Протести во Женева во пресрет на самитот: Се бара ослободување на Навални

Локално

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки и злонамерни активности

Либертас

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки и злонамерни активности

Опсервер

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки и злонамерни активности

Вечер Прес

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки

Канал5

Политичарите во САД бараат од Бајден јасна демонстрација на сила за руските постапки

Press24

MakPress Слободен Печат Р.С.Европа ТВ21 Фокус 24 Вести Локално 24Инфо