TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

Слободен Печат - 23.01.2022

Во последните 24 часа во Словенија се потврдени рекордни 13.911 заразени со коронавирусот, а дури 75,5 отсто од тестовите биле позитивни, па Владата не размислува за олеснување на мерките во сè уште тешката епидемиолошка состојба.

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

Телма

Во Словенија рекорден број новозаразени, нема олеснување на мерките

ТВ21

Рекорден број на новозаразени: Во Словенија позитивни дури 75 отсто од тестираните

Во Центар

Црн рекорд во Словенија, речиси 14.000 новозаразени, 17 лица починаа

Скопје1

Во Словенија рекордни 13.911 нови случаи на Ковид-19, позитивни 75,5 отсто од тестираните

Frontline

Во Словенија рекорден број новозаразени, дури 75,5 отсто од тестовите позитивни

А1 On

Опсервер Независен Нетпрес +инфо 360 степени Lider Вечер Прес Сител

Во Црна Гора секој трет тестиран е позитивен на корона

Вечер Прес - 23.01.2022

Во Црна Гора се поголеми се бројките на заразени со коронавирусот. Во последното деноноќие регистрирани се 996 нови случаи на коронавирус од 2.844 тестирања, соопшти денеска црногорскиот Институтот за јавно здравје. Починале шест лица.

Словенија со рекорд на новозаразените и три четвртини позитивни тестови

Нетпрес

Словенија со рекордни 13.911 новозаразени, дури 75 отсто позитивни тестови

24Инфо

Словенија со рекорд на новозаразените и три четвртини позитивни тестови

Република

Во Словенија рекорден број новозаразени, позитивни се 75,5 отсто од тестираните

ММС

Словенија силно погодена од ковид-бранот: Близу 14 илјади заразени за еден ден

Алсат-М

Србија и Словенија со над 10.000 заразени – ковидот во регионот се шири со „брзина на светлината“

Телма

Фактор Lider Н.Македонија

12.159 новозаразени во Србија

А1 On - 23.01.2022

Во последното деноноќие, во Србија се потврдени 12.159 новозаразени лица од ковид, додека 32 лица починале од оваа болест. Тестирани се 24.192 лица. На респиратор се 115 пациенти, а хоспитализирани се 2.841.

Во Србија секој втор позитивен, регистрирани нови 12.159 случаи, 32 починати лица

Денешен

Пад на бројот на новозаразени од ковид во Србија

Слободен Печат

Во Србија се потврдени 14.717 новозаразени со ковид

А1 On

Србија пријави нови 14.717 случаи на ковид-19 и 28 починати пациенти

Нова ТВ