TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Иако важи за циција, во семејството на Лепа Брена не се штеди на автомобили (видео)

Хитпортал - 23.05.2020

Емисијата „Папарацо лов“ која што постојано ги следи популарните фаци на балканот во едно од нејзините изданија ја следеа Лепа Брена а приказната ја насочија околу нејзиниот возен парк. Во само еден ден 4 автомобл биле забележани како излегуваат од ...

Погледнете само дел од возниот парк на Лепа Брена и нејзиното семејство (ФОТО)

Слободен Печат - 22.05.2020

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ поседуваат вистински возни парк, а во еден ден дури четири различни автомобили излегоа од дворот на нивната луксузна вила на Бежаниска коса во Белград.

Лепа Брена на синот му купи „порше“ за 130.000 евра: Браќата едвај го убедиле да го прими подарокот

Слободен Печат - 22.05.2020

За 28. роденден, што го прослави вчера, Лепа Брена на својот син Стефан Живојиновиќ, му купила „порше панамера“, кое чини 130.000 евра. „Брена на Стефан му купи кола веднаш по укинувањето на вонредната состојба.

Синот на Лепа Брена се стопи заради девојката: Виктор прави се’ што ќе каже Сандра (ФОТО)

Скопје24 - 22.05.2020

Синот на фолк дивата Лепа Брена, со години има проблем со прекумерната тежина, но откако ја запозан новата девојка, Виктор Живојиновиќ реши да сврти нов лист, па неговиот изглед почна да го менува од корен.

„Бесни“ машини: Погледнете какви автомобили вози Лепа Брена и членовите на нејзиното семејство (видео)

Вистина.мк - 22.05.2020

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ поседуваат голем возен парк, а во рок од еден ден од нивниот дом на Бежаниска коса излегоа дури 4 различни автомобили. Екипата на „Папарацо лов“ го следеше семејството Живојиновиќ на еден ден, а во таа ...

Лепа Брена воодушевена од новата снаа – Пејачката првпат проговори за девојката на помалиот син Виктор

Вистина.мк - 22.05.2020

Помалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ е во врска со Сандра Миљковиќ која студира српска книжевност, а се занимава и со шминкање. Српските медиуми пишуваат дека нивната врска е сериозна и дека наводно Сандра се вселила во семејниот дом на ...

Му купила „порше панамеру“ од 130.000 евра за роденден, а тој одбил- не сакал да биде мамино и татино синче

ММС - 22.05.2020

Лепа Брена на синот Стефан му купила автомобил од 130.000 евра, „порше панамеру“ за неговиот 28 роденден. -Веднаш по укинувањето на вонредната состојба Брена на Стефан му купи автомобил. Планираше да му ги даде клучевите од автомобилот баш за ...

Ова е човекот со кого Северина била во љубовна врска во 90-тите: Зринко бил постар 17 години од неа (ФОТО)

Скопје24 - 21.05.2020

Пејачката Северина Којиќ (48) е во брак со Игор Којиќ од септември 2015 година, а поради своето бурно минато, со години наназад интересот на јавноста за нејзиниот приватен живот е огромен.

И беше прва љубов на Северина, а врската ја чуваа 5 години во тајност

Вечер - 21.05.2020

Со години, хрватските медиуми пишуваат дека првата љубов на Северина Којиќ бил нејзиниот прв музички продуцент, Зринко Тутиќ, кој го гледавме како еден од членовите на жирито „Супер народ“ на ТВ Прва.

Каде исчезна Игор Којиќ? Северина се забавува на роденден во Загреб ФОТО

+инфо - 21.05.2020

Хрватската пејачка Северина Којиќ сè уште не се огласува за својот брак со Игор Којиќ, кој според пишувањата на српските медиуми е толку во криза што тој поднел барање за развод. Наместо тоа, Северина јавно му го честитала роденденот на својот ПР ...

(Фото) Северина се забавуваше во кафуле во Загреб

Репортер - 21.05.2020

Пејачката Северина во вторникот вечерта била видена како со нејзините приајтели се забавува во еден од кафичите во Загреб. Тамошните медиуми пренесуваат, дека по неколкуте дена минати во карантин во нејзиниот стан, таа решила да се опушти со добра ...

Кога Северина се журка тоа изгледа вака! Пејачката со друштво се забавувала во кафуле (фото)

Хитпортал - 21.05.2020

Хрватската пејачка Северина продолжува да биде актуелна во медиумите со најразлични информации и трачеви. Хрватските медиуми ја фотографирале пејачката како по неколку дневниот карантин во својот стан, Севе сепак решила да се забавува со пријателите ...

Северина лумпуваше до зори без Игор во едно загребско кафуле, со човекот кој неодамна и прати тамбураши под прозорец за ...

Вистина.мк - 21.05.2020

И додека со денови беше затворена во нејзиниот стан од 300 метри квадратни во загребски Козјак, Северина го напушти станот пред само неколку дена за да отиде во полиција на информативен разговор, откако наставничка во училиштето каде учи нејзиниот ...

Игор бара развод, Северина ужива во кафуле и „лумпува“ до раните утрински часови во друштво на друг!

Убавина и Здравје - 21.05.2020

Хрватската пејачка Северина вчеравечер после долго време поминато дома решила да излезе. Причина за тоа била роденденската прослава на нејзиниот ПР менаџер и долгогодишен пријател Давор Гргин, а се забавувале до раните утрински часови во едно кафуле ...

Северина лумпуваше до зори без Игор во едно загребско кафуле, со човекот кој неодамна и прати тамбураши под прозорец за ...

Курир - 21.05.2020

И додека со денови беше затворена во нејзиниот стан од 300 метри квадратни во загребски Козјак, Северина го напушти станот пред само неколку дена за да отиде во полиција на информативен разговор, откако наставничка во училиштето каде учи нејзиниот ...

Машини: Погледнете какви автомобили вози Лепа Брена и членовите на нејзиното семејство

Скопје24 - 22.05.2020

Екипата на „Папарацо лов“ го следеше семејството Живојиновиќ на еден ден, а во таа прилика забелажаа какви автомобили имаат во нивниот двор. Прво од домот излегол Боба Живојиновиќ кој имал обврски по градот и во таа прилика се возеше со „Мајбах“.

Лепа Брена на синот Стефан му купи „порше“ од 130.000 евра

Репортер - 22.05.2020

Фолк-ѕвездата Лепа Брена за 28. роденден на синот Стефан му купи „порше панамера“, кое чини 130.000 евра. Стефан славече роденден вчера, но Брена, која ја чувала колата во гаража, не издржала до роденденот, туку решила да го изненади уште минатата ...

Синот на Лепа Брена се „стопи“ заради девојката: Виктор прави се’ што ќе каже Сандра

Убавина и Здравје - 23.05.2020

Синот на фолк дивата Лепа Брена, со години има проблем со прекумерната тежина, но откако ја запозан новата девојка, Виктор Живојиновиќ реши да сврти нов лист, па неговиот изглед почна да го менува од корен.