TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рекордни 53 новозаразени во еден ден, Бројката починати од КОВИД-19 порасна на 17

Сакам да кажам - 04.04.2020

Бројката починати од КОВИД-19 во Македонија порасна на 17, додека во еден ден се регистрирани рекордни 53 ...

Починатиот велешанец бил заболен од коронавирус

Алфа - 04.04.2020

Првиот пат дедо ми го вратија од болница со образложение дека има бронхит, а вториот пат чекајќи ја итната помош да го однесе на инфективно одделение, почина дома. Беше во тешка состојба, но ни рекоа дека немаат возило и не може да биде пренесен, ...

Црн рекорд во Македонија- Регистрирани се 5 нови починати и дури 53 новозаболени со Корона

Алфа - 04.04.2020

Рекорден број на заразени и починати од корона вирус во земјава – за само 24 часа во Македонија дијагностицирани биле 53 новозаболени од Ковид 19, а починале пет пациенти. Од нив тројца се нови, а двајца починале во текот на неделава.

Нови 53 заразени со коронавирус во Македонија, петмина починати

24 Вести - 04.04.2020

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје починаа двајца пациенти заболени од коронавирус, жена од Лабуништа (Струга) на возраст од 71 година и маж на возраст од 77 години од Куманово ...

Нови седум позитивни на коронавирус во Куманово

Телма - 04.04.2020

Седум новозаразени во Куманово од коронавирус, потврдија од Центарот за јавно здравје од Куманово за Телма. Меѓу нив нема медицински ...

15: Седум новозаболени од Ковид 19 во Куманово, еден лекар во Прилеп, жалосно е да се прикажуваш како херој ширејќи ...

Frontline - 04.04.2020

Блок актуелности од 12 до 15 часот. Седум новозаболени од корона вирус во Куманово . Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на ...

Целосна забрана за движење во Куманово од вечерва во 21 до понеделник во 5 часот

Канал5 - 03.04.2020

Двајца пациенти, еден од Куманово, а другиот од Тетово починаа на Клиниката за инфективни болести.. Бројот на новозаболени во последното деноноќие е 46.. Фокусот од вечерва се сели кон Куманово, каде за половина час ќе стапи на сила полициски час ...

Починатиот пациент од Куманово имал коронавирус

360 степени - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното ...

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Фактор - 03.04.2020

Пациентот од Куманово кој синоќа почина на Инфективна бил заболен од коронавирус. За оваа информираат вечерва од Министерството за здравство. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното соопштение за дневната ...

Кумановецот кој синоќа почина на Инфективна имал коронавирус

+инфо - 03.04.2020

Пациентот од Куманово на 70-годишна возраст кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести бил заболен од коронавирус, информира Министерството за здравство. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во редовното ...

Продолжен полициски час во Куманово – од вечерва во 21 часот до понеделник наутро

Телма - 03.04.2020

Владата ги замрзна активностите за кумановци во текот на викендите. Продолжен е полицискиот час во градот. Од вечерва, до понеделник наутро, граѓаните не смеат да излегуваат од дома. Нема карантин како што бараа општинските власти, но на сила се ...

Двајца починати, 46 новозаболени, вкупниот биланс 430

Канал5 - 03.04.2020

Двајца починати и 46 нови случаи на Корона вирусот во земјава за изминатите 24 часа. Ова е и најголем раст на дневната бројка од почеток на ширењето на заразата. Со што вупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 се искачина 430 лица.

Целосна забрана за движење во Куманово од вечер во 21 до понеделник во 5 часот

Канал5 - 03.04.2020

Двајца пациенти, еден од Куманово, а другиот од Тетово, починаа на Клиниката за инфективни болести. Бројот на новозаболени во последното деноноќие е 46. Најголем дел се од Куманово. Токму затоа, Владата одлучи да воведе поригорозни мерки за оваа ...

Мртов маж од Косово донесен мртов во амбуланта во Скопје

Press24 - 03.04.2020

Мртов маж од Косово донесен мртов во амбуланта во Скопје. „На 02.04.2020 во 12,34 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во амбуланта на улица „Втора македонска бригада“ бил донесен починат Љ.Х.

Косовец починат донесен во амбуланта во Чаир

Макфакс - 03.04.2020

Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица „Втора македонска бригада“ во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен починат државјанин на Косово. Според кажувањата на синот на починатиот 60-годишник, тој ...

Косовец донесен мртов во амбуланта, известен Институтот за јавно здравје

Фокус - 03.04.2020

Шеесетгодишен Косовец вчера бил донесен починат во амбуланта на улица „Втора македонска бригада“, соопштуваат од МВР. Од амбулантата случајот го пријавиле во СВР Скопје вчера околу 12.30 часот, а според кажувањата на неговиот син, починатиот човек ...

Двајца пациенти починаа на инфективната клиника, 46 новозаболени

Канал5 - 03.04.2020

Двајца починати од коронавирус и 46 новозаболени лица, објави пред малку министерството за здравство информирајќи за последните податоци околу коронавирусот во земјава. Според информациите од министерството, на Клиниката за инфективни болести ...

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

ТВ21 - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Кумановец почина на клиника во Скопје, се чекаат резултати од тестот за корона

Алсат-М - 03.04.2020

Според информации на Алсат, 70-годишен кумановец доцна синоќа починал на скопските клиники откако со возило на брза помош бил донесен од Куманово. Тој имал проблеми со срцето и висок крвен притисок, но му било земен и контролен брис за да се види ...

Вонредна вест: 11 лекари од Куманово новозаразени од коронавирус

Centar - 03.04.2020

Новозаразени се 11 здравствени работници од кумановската болница во изминатово деноноќие објави Телма телевизија. Оваа информација за Телма ја потврдува и директорката на болницата Снежана Захариева.

Тензии во амбуланта во Бутел – донесено починато лице, лекарите со часови чекале тестирање за Ковид-19

ТВ21 - 02.04.2020

Со часови вработените во приватната амбуланта Викторија во општина Бутел чекаа да бидат испратени екипи од Институтот за јавно здравје за да земат брисеви откако во оваа здраствена установа било донесено лице кое веќе било починато.

Продолжува да опаѓа бројот на новозаразени лица со коронавирусот во Италија

Слободен Печат - 02.04.2020

Овој податок покажува дека продолжува падот на бројот на новите случаи, кој трае веќе неколку дена. Во Италија за едно деноноќие 760 луѓе починаа од коронавирусот. За еден ден, регистрирани се 4.668 нови случаи, што е помалку од претходниот ден.

Тензии во амбуланта во Бутел – донесено починато лице, лекарите со часови чекале тестирање за Ковид-19 (ВИДЕО)

Курир - 02.04.2020

Со часови вработените во приватната амбуланта Викторија во општина Бутел чекаа да бидат испратени екипи од Институтот за јавно здравје за да земат брисеви откако во оваа здраствена установа било донесено лице кое веќе било починато.

Лекари во скопска амбуланта со часови чекале да му се направи тест за коронавирус на починато лице

Нетпрес - 02.04.2020

Со часови вработените во приватната амбуланта Викторија во општина Бутел чекаа да бидат испратени екипи од Институтот за јавно здравје за да земат брисеви откако во оваа здраствена установа било донесено лице кое веќе било починато, објави ТВ 21.

Тензии во амбуланта во Бутел – донесено починато лице, лекарите со часови чекале тестирање за Ковид-19

Скопје инфо - 03.04.2020

Со часови вработените во приватната амбуланта Викторија во општина Бутел чекаа да бидат испратени екипи од Институтот за јавно здравје за да земат брисеви откако во оваа здраствена установа било донесено лице кое веќе било починато.

Кумановец почина на клиника во Скопје - се чекаат резултати од тестот за корона

Press24 - 03.04.2020

Седумдесетгодишен кумановец доцна синоќа починал на скопските клиники откако со возило на Брза помош бил донесен од Куманово, дознава Алсат-М . Тој претходно имал проблеми со срцето и висок крвен притисок, но му било земен и контролен брис за да се ...

Во Скопје почина маж од Косово

Курир - 03.04.2020

На 02.04.2020 во 12:34 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во амбуланта на ул.„Втора македонска бригада“ бил донесен починат Љ.Х.(60) од Р.Косово. По кажување на неговиот син, тој имал хронично заболување.

Починат Косовец однесен во амбуланта во Чаир

Н.Македонија - 03.04.2020

Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица Втора македонска бригада во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен починат државјанин на Косово. Според кажувањата на синот на починатиот 60-годишник, тој имал ...

Мртов косовец донесен во амбуланта

МКД - 03.04.2020

Во СВР Скопје, вчера во 12:34 часот било пријавено дека во амбуланта на ул.„Втора македонска бригада“ бил донесен починат Љ.Х.(60) од Р.Косово, кој по кажување на неговиот син имал хронично заболување.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

А1 On - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Уште една жртва од коронавирус во Албанија, бројката се искачи на 17

Слободен Печат - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Сител - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

24Инфо - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Либертас - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

Опсервер - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Двајца починати, 46 новозаболени

Скопје инфо - 03.04.2020

Ова е и најголем раст на дневната бројка од почеток на ширењето на заразата. Со што вупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 се искачина 430 лица. Битката со вирусот ја загуби 68-годишен тетовец кој претходно боледувал и од артериска ...

Во Албанија уште една жртва од Ковид-19

MakPress - 03.04.2020

Во Албанија регистрирана е уште една жртва од Ковид-19 со што бројот на починатите од овој опасен вирус се зголеми на 17 лица. „Во Инфективната клиника во Тирана попладнево почина 75-годишен маж.

Починатиот пациент од Куманово на Инфективната клиника во Скопје – позитивен на Ковид-19

ТВ21 - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Пациентот од Куманово кој вчера почина на Инфективната клиника во Скопје бил позитивен на коронавирус

А1 On - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Пациентот од Куманово кој почина доцна синоќа имал коронавирус

Слободен Печат - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Кумановецот кој почина на Инфективната клиника во Скопје имал коронавирус

Курир - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Починатиот пациент на Инфективна од Куманово позитивен на Ковид-19

Press24 - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Потврдено е присуството на корона вирус кај починатиот пацинет од Куманово

ММС - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Кумановецот кој почина на Инфективната клиника во Скопје имал коронавирус

Нетпрес - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

МЗ : Починатиот пациент од Куманово на Инфективната клиника во Скопје - позитивен на Ковид-19

Канал5 - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Починатиот пациент од Куманово на Инфективната клиника во Скопје - позитивен на Ковид-19

24 Вести - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Починатиот пациент од Куманово за кој се чекаа резултати е позитивен на коронавирус

Макфакс - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Починатиот пациент од Куманово на Инфективната позитивен на ковид-19

МКД - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

Починатиот пациент од Куманово на Инфективната клиника во Скопје – позитивен на Ковид-19

Либертас - 03.04.2020

Министерството за здравство информира дека пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус. За овој пациент, Министерството за здравство информираше денеска во ...

МЗ: Пациентот од Куманово кој синоќа почина на Инфективна бил заболен од корона вирус

Независен - 03.04.2020

Фото: Б. Грданоски Пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од корона вирус, информираат вечерва од Министерството за здравство.