TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шилегов наведе имиња на функционери од ВМРО-ДПМНЕ со „северен“ дипломатски пасош

МКД - 22.02.2024

Членот на ИО на СДСМ во ТВ - гостување Петре Шилегов, член на Извршниот одбор на СДСМ и поранешен градоначалник на Скопје вечерва, во телевизоско гостување, наведе имиња на функционери на ВМРО-ДПМНЕ кои, како што рече, ронат солзи за старото име на ...

Шилегов: Лицемерието во политиката на ВМРО-ДПМНЕ, е нешто што Македонија упорно ја влече надолу

Frontline

Шилегов: Лицемерието на ДПМНЕ се гледа во тоа што нивните пратеници вадат пасоши со новото уставно име

Centar

Шилегов: Лицемерието на ДПМНЕ се гледа во тоа што нивните пратеници вадат пасоши со новото уставно име

Бриф

Шилегов: Лицемерието на ДПМНЕ се гледа во тоа што нивните пратеници вадат пасоши со новото уставно име

Вести плус

ЛАЖНО РОНАТ СОЛЗИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, А НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА ИМААТ ПАСОШИ СО „СЕВЕРНА“ Шилегов откри кои пратеници на ВМРО-ДПМНЕ имаат дипломатски пасоши со новото име

+инфо

Шилегов: Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ е во тоа што нивните пратеници вадат пасоши со новото уставно име

Press24

Фокус Локално Zoom ТВ21 4NEWS Во Центар ММС 365

Пратениците на ВМРО-ДПНЕ со дипломатски пасош на РМ поминаа граница, Џафери бара да бидат разрешени

Сител - 22.02.2024

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Лефков и Петрушевски во инспекција на македонската граница. Со важечки дипломатски пасош на Република Македонија без никаков проблем поминаа граница, но не и со обичниот.

(Видео) Пратеници во инспекција: Со стари дипломатски пасоши се поминува граница, со регуларните не

Макфакс

Пратениците Лефков и Петрушевски се обидоа да поминат граница со стари пасоши, беа вратени од пограничните служби

Скопје инфо

ДИПЛОМАТСКИОТ ПАСОШ СО „РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ ВАЖИ, НО НЕ И ОБИЧНИОТ: Проверија пратениците Лефков и Петрушевски кои влегоа во Бугарија

Фактор

🎥 „ЗАТВОРЕНИ СМЕ ВО КОНЗЕРВА“ Пратениците Лефков и Петрушевски се обидоа да преминат граница со стари важечки пасоши

+инфо

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ го послушале Тошковски – и не биле пуштени на граница

Независен

ВИДЕО: Лефков и Петрушевски на границата со Бугарија: Дипломатски пасош со старо име важи, но не и обичен!

4NEWS

Локално Канал5 Денешен MakPress Press24 Lider 24Инфо Нетпрес

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со обвинувањата кој е поголем виновник за состојбата со патните исправи

24 Вести - 22.02.2024

Пратеници во акција, со цел да проверат дали можат да излезат од државава со документите со старото уставно име. Бране Петрушевски и Миле Лефков од ВМРО-ДПМНЕ, се упатиле кон бугарската граница.

Дипломатскиот пасош без Северна поминува граници - Функционерите нема да имаат мака ова лето

Press24

СДСМ: Поради ВМРО-ДПМНЕ не може да извадиме пасоши

Press24

Џафери: Кој ќе излезе со дипломатски пасош веднаш да се разреши

Press24

Џафери: Кој ќе излезе со дипломатски пасош да биде разрешен

Сител

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

24Инфо

Кузеска: Наместо аматерски скечеви пратениците од ДПМНЕ да ги вратат дипломатските пасоши со новото уставно име

А1 On

Независен Frontline Бриф CivilMedia Локално Макфакс Опсервер Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на ...

А1 On - 22.02.2024

Наместо да мудрува, Кузеска нека им каже на пратениците од СДС да поддржат продолжување на важноста на пасошите предлог на ВМРО-ДПМНЕ. Пратеникот Бране Петрушевски има дипломатски пасош со името Република Македонија, и тој ја помина границата без ...

СДСМ: ДПМНЕ целосно го заглавува процесот на издавање пасоши и ги манипулира граѓаните

Centar

Пратениците од СДС и ДУИ да гласаат за продолжување на важноста за пасошите, ако не нека се откажат од дипломатските пасоши, бара ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

„СДС да го поддржи предлог законот за продолжување на важноста на пасошите“, повика ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс

Ограничување на слободата на движење: Граѓаните се заробени, СДС да престане да саботира и да го поддржи законот за продолжување на важноста на патните исправи, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Lider

ВМРО-ДПМНЕ бара од СДСМ да го поддржи предлог-законот за продолжување на важноста на пасошите

Локално

ВМРО-ДПМНЕ бара СДСМ да го поддржи предложениот закон за продолжување на важноста на пасошите

Во Центар

Република Курир Опсервер Алсат-М Точка Press24 Кајгана MTM

Милошоски: 650.000 граѓани се затворени во Република Македонија

А1 On - 21.02.2024

Денес сакам да ја искористам оваа прилика за апел до парламентарното мнозинство да не ја одолговлекува темата за измена и дополнување на пасошите. На 12-ти февруари поднесовме Предлог на Закон за измена на важењето на патните исправи со Република ...

Милошоски: Измените за продолжување на рокот на пасошите се заглавени на превод

Press24

Милошоски: Апелираме до пратениците на СДСМ и ДУИ да дадат поддршка за да го смениме законот за патни исправи и да важат валидните патни исправи

4NEWS

Граѓаните се затворени во државата, апелирам на разум кај пратениците на СДСМ и ДУИ, порача Милошоски

Макфакс

Граѓаните се затворени во државата, апелирам на разум кај пратениците на СДСМ и ДУИ, порача Милошоски

Точка

Милошоски: 650.000 граѓани се затворени во Република Македонија, измените за продолжување на рокот на пасошите се заглавени на превод

Република

ВМРО-ДПМНЕ апелира законското решение за пасошите што побрзо да се најде на собраниска седница

Бизнис Вести

360 степени MakPress Курир Нетпрес Press24