TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме во повеќе градови низ Македонија - ова е состојбата

Press24 - 13.06.2018

Невреме беснее во повеќе градови низ Македонија. Ова се температурите и состојбата во ...

Ужице ова не го памети: Вода до појас, поплавени улици и автомобили, надојдената вода носи се пред себе

Сител - 13.06.2018

Западна Србија денеска ја погоди силно невреме, а Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од силниот град, реки на улиците и грмежи кои татнеа без престан повеќе од 10 минути. Социјалните мрежите во меѓувреме се преплавија со видео снимки на кои ...

Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Макфакс - 13.06.2018

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода. Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за нвереме ширум земјата, а предупредувањето трае до ...

(Фото) Силно невреме ја погоди Хрватска

Макфакс - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Фото: По невремето откорнато дрво на автобуска во Кисела Вода

Press24 - 13.06.2018

По невремето дрво стои откорнато во скопска Кисела Вода, во населбата 11 Октомври. Фотографијата е објавена на Ѕид на сообраќајниот ...

Реки вода во Скопје: Патниците до колена во вода се качуваат во автобус (Фото)

Press24 - 13.06.2018

Реки вода има на улиците во СКопје по невремето. Оваа фотографија објавена на Ѕидот на сообраќајниот срам покажува колку вода има по улиците и дека аптниците ко исе возат со автобус буквално се до колена во ...

Ова е состојбата по невремето во Македонија - не чека нова нестабилност

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури по невремето во Македонија. Се најавува невреме и ...

Качи се на автобус, ако можеш (ФОТО)

Слободен Печат - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Макфакс - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Скопје пак зафетено од силен дожд и ветер (ФОТО)

МКД - 13.06.2018

Попладнево Скопје повторно беше зафатено од невреме, силен дожд и ветер, но со послаб интензитет од тоа што беше пред неколку дена. Еве како изгледаа скопските улици. ...

(ВИДЕО) ПОТОП ВО СОСЕДСТВОТО: Автомобили под вода и паднати дрвја

Фактор - 13.06.2018

Западна Србија денеска ја зафати силно невреме, а градот Ужице доживеа вистински потоп предизвикан од силниот град и обилен дожд. Забележани се и повеќе случаи на откорнати дрва, од кои некои предизвикале блокади на улиците и патиштата.

Невреме во Скопје

Телма - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА изјавиле дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

Хит на социјалните мрежи по невремето во Скопје: „качи се во автобус ако можеш“ (ФОТО)

Курир - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи повторно се појавија фотографии кои ги насмеа сите. Иако ситуацијата во градот Скопје особено по саботното невреме стана алармантна, граѓаните на сета мака не им преостанува ништо ...

Силно невреме го зафати Скопје (видео)

Алсат-М - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд, град, грмотевици и ветер го зафати ...

Видео: „Водопади" на улиците - водата носи се пред себе по невремето

Press24 - 13.06.2018

По страшното невреме во Србија каде 10 минути град ги побеле улиците и грмеше без престан, течат реки по улиците. Погледнете го видеото споделено на социјалните ...

Обилен дожд, силен град и ветер: страшно невреме го зафати Скопскиот регион

Скопје24 - 13.06.2018

Скопскиот регион го зафати силно невреме обилен дожд, силен град, силен ветер и силни врнежи. Штетите допрва ќе се утврдуваат. Во моментов нестабилноста се движи во правец на Југозапад, Север, Североисток и Исток.

Се заканува нов „удар" на невремето - на овие места беснее во моментов

Press24 - 13.06.2018

По силното невреме во Скопје кое остави реки по улиците, ситуацијата се смири, но се најавува нова нестабилност вечерва и утре. Невреме беснее во овие ...

„Силвија“ стигна во Скопје ФОТО

+инфо - 13.06.2018

Пополаднево главниот град го зафати силен дожд проследен со грмежи. Циклонот е наречен „Силвија“. Во центарот на Скопје покрај дождот паѓа и град, а улиците полека, но сигурно се претвораат во речни ...

Галерија: Поплавени улици во Кисела Вода

Press24 - 13.06.2018

Улицата вера Јоциќ во скопска Кисела Вода е поплавена од поројниот дожд кој го зафати Скопје. Овие фотографии се објавени на Ѕидот на сообраќајниот ...

Фото: Дел од улиците во Скопје поплавени

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме со дожд, град, ветер и грмотевици го зафати Скопје. Дел од улиците во Црниче се под вода, како што може да се види од фотографиите на наш ...

Видео: Невреме какво што Балканот не памети - улиците побелеа од град, автомобилите во вода за 5 минути

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме какво не е запаметено го зафати Балканот. Во Србија улиците побелеа од град за пет минути. На социјалните мрежи се појавуваат видеа од страшното невреме. Град со големина на лешник остави лед на сите страни, а дел од автомобилите се ...

Фото: Грмело 10 минути без престан - поплавени улици, силното невреме остави пустош

Press24 - 13.06.2018

Силното невреме кое беснееше во делови на Србија направи хаос. Според последните податоци, грмело 10 минути без престан, а за 5 минути град забелел улици. Дел од улиците се под ...

Се санираат последиците од невремето во Скопје

Стандард - 13.06.2018

По силното невремето кое попладнево го зафати Скопје, подвозникот на улицата „Јордан Мијалков“ не беше прооден за возила. ЈП „Водовод и канализација“-Скопје информира дека нивните екипи се на терен и оти за кратко ќе го оспособат коловозот за ...

Силно невреме ја погоди западна Србија (ВИДЕО)

Стандард - 13.06.2018

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот.

Апокалиптични сцени во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои ...

Поплавен подвозникот под Јужен булевар

Мета - 13.06.2018

Циклонот Силвија го зафати Скопје со пороен дожд, ветер и град. Поројниот дожд што попладнево паѓаше дваесетина минути целосно го поплави подвозникот под Јужен булевар, кој е на главната сообраќајница кон населбата Црниче и сообраќајот е оневозможен.

Фото: Силно невреме беснее во Скопје - грмотевици и град

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме беснее во Скопје. Пороен дожд, ветер и град проследени со грмотевици се сликата во главниот град. Се најавува нестабилноста да продолжи и ...

Ново невреме го зафати Скопје

Н.Македонија - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд и град го зафати попладнево Скопје. Засега нема информации кои делови на градот се најтешко ...

Делови од Скопје повторно под вода по невремето, граѓаните револтирани од градските власти (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

По краткото невреме кое го зафати Скопје попладнево делови од градот повторно се полавија. На социјалните мрежи се појавија фотографии и видеа од скопските булевари и улици каде надојдената вода предизвика проблеми во сообраќајот, а најмногу за ...

Дожд, град, грмотевици и ветер, видео од невремето во Скопје

Република - 13.06.2018

Силно невреме проследено со пороен дожд, град, грмотевици и ветер го зафати Скопје. Засега невремето е ограничено на скопскиот регион, а дополнително ќе се утврдуваат материјални штети. Невремето кое го зафати главниот град минатата недела ...

(Фото) (Видео) Морничаво невреме во Ужице

Независен - 13.06.2018

Дождот и градот што пред малку падна во Ужице предизвикаа морничави сцени по улиците. Автомобилите до половина се заглавени во вода. Вода тече и од сите страни по улиците. ...

Невреме беснее низ Македонија, доаѓа кон Скопје - на овие места најкритично

Press24 - 13.06.2018

Ова се моменталните температури низ градовите во Македонија. Некаде веќе беснее ...

ЛЕДЕНО ДОБА: Жителите на Ужице во сред јуни чистат 20 цм снег со лопати по улиците (ФОТО + ВИДЕО)

Маркукуле - 13.06.2018

Дебел слој на мраз се натрупа на улиците на Ужице после застрашувачкото невреме кое го погоди овој град во Србија. Поплавени автомобили прекриени со мраз има насекаде по улиците. Жителите со лопати чистат околу 20 центиметри со мраз – пишува ...

(ФОТО+ВИДЕО) НЕВРЕМЕ КАКВО ШТО БАЛКАНОТ НЕ ПАМЕТИ: Улиците подбелени како да врнел снег

Маркукуле - 13.06.2018

Силно невреме денес околу 2 часот ја зафати западна Србија, а фотографиите и видеата кои се споделени на српските медиуми се навистина ...

Бидете крајно внимателни – Атмосферата е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА и СИЛВИЈА носи силно НЕВРЕМЕ

Скопје24 - 13.06.2018

Атмосферата над нашата држава е ПРЕМНОГУ ЗАГРЕАНА поради АФРИКАНСКИОТ БРАН кој се наоѓа над нас. Од север ќе се спушта посвежа воздушна маса па така ќе дојде до судирна две воздушни маси (топла и студена) со што ќе дојде до развивање на олујни ...

Вонредно: во пресрет на СИЛВИЈА – од денес доаѓа НЕВРЕМЕ во македонија

Скопје24 - 13.06.2018

Како што и претходно најавивме и информираме од денес (среда) па во следните денови нашата териотрија но и регионот ќе бидат под влијание на циклонот СИЛВИЈА, Во текоит на денешниот средочен ден во текот на претпладнево сеуште времето во државава ќе ...

Видео: Силно невреме на Балканот - ветерот кршеше дрва и носеше се пред себе

Press24 - 13.06.2018

Силно невреме проследено со ветер и град зафати делови од Загреб. Жителите на западниот дел од градот воочиле силен ветер неколку минути како носи работи низ градот со сета сила. Неколку срушени стебла причиниле штет на паркираните возила.

Силно невреме во Германија, делови од земјата под вода

Канал5 - 12.06.2018

Силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија. Невремето зад себе остави поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

Една жртва во невреме во Грац

Н.Македонија - 12.06.2018

Едно лице загина во невремето што вечерва зафати делови на Австрија, јавија локалните медиуми. Во градскиот парк во Грац гранка од дрво паднала врз еден човек и го усмртила, информира претставник на противпожарната служба во градот.

Силно невреме беснее низ Македонија: Доаѓа кон Скопје, на овие места најкритично

Press24 - 12.06.2018

Циклон доаѓа кон Скопје, а невремето веќе беснее во делови на Македонија. Ова е состојбата и моменталните ...

Пред нас новиот страшен циклон Силвија – Еве што да направите при грмотевици и невреме

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Пороен дожд во Лозана, улиците поплавени за 10 минути

Н.Македонија - 12.06.2018

Големо невреме го погоди ноќеска швајцарскиот град Лозана и околината, донесувајќи вода до коленици на улиците, поплавени продавници и куќи, но за среќа никој не е повреден. Според метеоролозите, 4,1 сантиметар дожд наврнал за 10 минути, што е нов ...

Ексклузивно НА метеорологот ПОПОСКИ: доаѓа циклон СИЛВИЈА! врнежи, грмежи, невреме и град!

Скопје24 - 12.06.2018

Од утре (среда) па во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе подпадне под влијание на нов циклон, името на циклонот е СИЛВИЈА. Истиот ќе услови ЗНАЧИТЕЛНО ДЕСТАБИЛИЗИРАЊЕ на атмосферата па така врнежите и грмежите ќе бидат се ...

Силен дожд и град во Србија, улиците под вода

Слободен Печат - 13.06.2018

Силен дожд и град паднаа на подрачјето на Ужице во Србија, а на фотографиите објавени на социјалните мрежи се гледа дека улиците се под вода. Метеоролозите во Србија предупредуваат дека на можност за невреме ширум земјата, а предупредувањето трае до ...

Силно невреме ја погоди Хрватска

Точка - 13.06.2018

Силно невреме проследено со дожд и град го погоди Загреб, пренесуваат медиумите во Хрватска. Температурата за само еден час се спуштила за 8 степени. На терен се излезени пожарникарите кои интервенираат на десетина места, испумпувајќи вода што освен ...

Фото: Автобусите „пловат“ низ Скопје

Скопје инфо - 13.06.2018

Откако денеска Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии кои ги насмеаја сите. Влегувањето во градски автобус беше невозможна ...

(Фото) Подвозникот на улицата Јордан Мијалков непрооден по невремето

Скопје инфо - 13.06.2018

По невремето кое го зафати градот Скопје, подвозникот на улицата Јордан Мијалков не беше прооден за возила. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје соопштија дека екипите се на терен со цел набрзо да го оспособат коловозот за непречено движење на ...

Невреме во Скопје

Независен - 13.06.2018

Скопје попладнево повторно е зафатено од силно невреме со пороен дожд, ветер и град. Поплавени се сообраќајници, а дополнително ќе биде утврдено дали има материјална штета. Од УХМР за МИА велат дека дува ветер со брзина од 65 километри на час.

ВИДЕО: Силно невреме ја погоди западна Србија

А1 On - 13.06.2018

Невреме проследено со силен ветер, пороен дожд и на места со врнежи од град, поладнево ја зафати западна Србија, предизвикувајќи големи штети. Подрачјето на Ужице било погодено од јак дожд, кој предивикал вистински потоп по улиците на градот.

Невреме во Ужице: Се е бело како сред зима, улиците станаа реки, автомобили пливаат во вода (Видео)

Република - 13.06.2018

Невреме какво што не се памти го погоди Ужице, каде град со големина на орев паѓаше цели 10 минути оставајќи зад себе глетки какви не се гледаат ниту сред зима. Бели кровови, бели улици, тревници и тротоари во еден дел од градот и реките вода кои ...