TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е бојата што ќе ја одбележи 2024 година

Кумановски м. - 09.12.2023

PANTONE откри дека Peach Fuzz ќе биде бојата на 2024 година. Според, Пантоне Peach Fuzz е „нијанса на праска што носи чувство на нежност и пренесува порака за грижа и споделување, заедница и соработка“.

ФОТО: Прогласена бојата на годината за 2024, нежна и пастелна

Курир - 08.12.2023

Во соопштението за печатот, извршниот директор на „Пантон“, Леатрис Ајсман рече дека бојата на праска носи припадност и инспирира. Институтот за боја „Пантон“ објави дека бојата што ќе ја одбележи 2024 година е бојата на праска.

ИЗБРАНА БОЈАТА НА МОДНАТА СЦЕНА ВО 2024: Ќе доминира во вашиот стан и гардероба

Во Центар - 08.12.2023

Како и секоја година, така и оваа година ќе ја одбележат низа трендови, а некои од нив се однесуваат на бојата која ќе биде најпопуларна и која најмногу ќе се носи. Годината што е пред нас ќе ја одбележи сенката на „пич фес“, заклучија експертите од ...

Избрана бојата за 2024 година: Тон кој комбинира мир и спокојство, затоа што на светот му е потребна боја што негува

Вечер Прес - 07.12.2023

Кога би ја визуелизирале годината што ни претстои, каква боја би била таа? Со ова се занимаваа експерти од Институтот за бои Пантон, кои ги прочешлаа колекциите на висока мода, трендовите во дизајнот на ентериерот, поп културата и психологијата и ...

Пантон ја избра праска боја за боја што ќе ја обележи 2024

Сакам да кажам - 07.12.2023

Институтот за бои Пантон ја избра бојата што ќе ја обележи 2024 година и тоа е специјална нијанса на бојата на праска или peach fuzz – лесен овошен тон кој предизвикува мир и спокојство. „ Минуваме низ многу превирања во нашите животи и имаме ...

„Пантон“ ја прогласи „Пич фаз“ за боја на годината за 2024 година

Слободен Печат - 07.12.2023

Кога би можеле да ја замислиме годината пред нас, каква боја би била таа? Оваа апстрактна мисла е нешто со кое секоја година се занимаваат стручњаците од Центарот за истражување и податоци за бојата „Пантон“ .