TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ: Нема логика да не заиграм на Ју-Ес опен, освен ако не се вмеша политиката!

СуперСпорт - 29.06.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ кажа дека не ја разбира одлуката на организаторите на Ју-Ес опен да му забранат учество на турнирот поради тоа што не сака да се вакцинира. Ѓоковиќ нема да добие посебна дозвола за учество во САД поради ...

„Ѓоковиќ отворено зборува дека сака најмногу трофеи, а Надал само излегува и игра“

Gol.mk

Ѓоковиќ за неиграњето на УС Опен: Не гледам медицинска логика

Спортклуб

Ѓоковиќ првпат гласно се побуни против новата забрана: Не гледам медицинска логика

Кајгана

Серена елиминирана на Вимблдон: Имам сериозна мотивација да станам посилна и да играм на УС опен

Независен

Ѓоковиќ: Како може на УС Опен да игра Сандгрен, а не можам јас, се надевам дека не е вмешана политиката

Слободен Печат

Ѓоковиќ им врати на Американците: Вашата одлука е политичка, нема никаква врска со медицина

Екипа

Спортклуб Gol.mk Опсервер Курир Нетпрес OhridNews Бриф MakPress

Сите имаа корона, но договорот беше да молчиме

Вечер Прес - 29.06.2022

Француската тенисерка Ализ Корне, откри дека на Ролан Гарос имало епидемија на корона вирус, но дека никој не зборувал за тоа. На прес-конференцијата Корне ги шокираше новинарите со изјава за корона вирусот и неговото влијание врз одржувањето на ...

Новак отворено околу забраната да игра на ОП на САД

Спортманија

Шокантна изјава на тенисерка: Молчевме за епидемијата на ковид-19 на Ролан Гарос!

Gol.mk

„Игравме заразени со корона на Ролан Гарос и се – криевме!“

Sport 1

Teнисерка призна: На Ролан Гарос игравме со ковид-19, се криевме

Спортски

Шокантно: На Ролан Гарос играле и заразени со Ковид-19!

SportMedia

Француската тенисерка откри голем скандал: Сите имаа коронавирус на Ролан Гарос, договорот беше да молчиме за тоа

Точка

Во Центар Слободен Печат Sport 1 TopSport Макфакс

Тан по сензацијата на Вимблдон: Се плашев од Серена, мислев ќе освојам…

Дерби - 29.06.2022

Хармони Тан од Франција е тенисерката која го одбележа вчерашниот ден на Вимблдон, а причината за тоа е победата над славната Серена Вилијамс. Големата грен слем шампионка (23) беше апсолутна фаворитка против Тан без разлика на тоа што ова е беше ...

Вилијамс: Во финишот страдав на теренот, дадов сè од себе за победа

Gol.mk

Серена доживеа експресна елиминација на Вимблдон, па порача: Тоа е прашање на кое не можам да одговорам

Дерби

ВИДЕО: Серена се врати по една година и се посрамоти на Вимблдон!

Gol.mk

ВИДЕО: Серена Вилијамс елиминирана во првото коло на „Вимблдон“

Слободен Печат

Серена Вилијамс го одигра првиот меч по 364 дена и по три часа борба – загуби!

Sport 1

Серена Вилијамс елиминирана на стартот на Вимблдон

Екипа

SportMedia Спортманија TopSport Локално Макфакс Точка

На Ѓоковиќ му се закнува пауза од 11 месеци

Вечер Прес - 29.06.2022

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го одигра првиот меч на Вимблдон, во кој со мали осцилации во четири сета го совлада Кореецот Сунву Квон со 6:3, 3:6, 6:3, 6:4. Но за Новак турнирот во Лондон, каде што ја брка својата седма титула, вкупно 21.

Ѓоковиќ тренирал со Чилиќ неколку дена пред Хрватот да добие позитивен ковид тест

Gol.mk

Дали на Ѓоковиќ му се заканува исфрлање од Вимблдон, тренирал заедно со позитивниот Чилиќ?!

Слободен Печат

Ѓоковиќ поради Хрват може да биде исфрлен од Вимблдон?

Екипа

Неверојатно: Ѓоковиќ би можел да биде исфрлен од Вимблдон!

SportMedia

Ѓоковиќ поради Чилиќ би можел да се збогува од Вимблдон

Кајгана

Продолжува ли проклеството за Ѓоковиќ: Шпанците пишуваат дека може да биде исфрлен од Вимблдон

Спортклуб

Слободен Печат Sport 1 Sport 1 Gol.mk Спортклуб TopSport Независен Канал5