TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy A (2020) телефоните пристигнуваат на 12. декември (ВИДЕО)

USB - 03.12.2019

Samsung наскоро ќе ги претстави првите членови на својата Galaxy A (2020) серија. Тоа ќе се случи за помалку од десет дена, а беше потврдено на официјалниот профил на YouTube на Samsung Vietnam, каде e објавено кратко најавно видео, со кое се ...

Xiaomi Mi 10 Pro потврден од претседателот на Xiaomi

USB - 03.12.2019

Mi 9 премиум телефонот на Xiaomi е претставен во февруари оваа година, а оттогаш видовме уште неколку верзии на уредот, кои ги вклучуваат и Mi 9 SE и нешто надградениот Mi 9 Pro model. Сега Лин Бин, соосоновач и претседател на компанијата Xiaomi, ...

За десет дена доаѓаат првите Samsung Galaxy A 2020 смартфони

Телефони.мк - 03.12.2019

Samsung Mobile ја започна кампањата за промоција на првите смартфони од следната генерација Samsung Galaxy A 2020. Промоцијата е закажана за 12 декември и се очекуваат неколку нови уреди. Меѓу нив ќе бидат Samsung Galaxy A51 и Samsung Galaxy A71 кои ...

Од серијата Redmi Note 8 веќе се продадени над 10 милиони уреди

Локално - 02.12.2019

Xiaomi ја претстави новата серија на паметни телефони Redmi Note 8 кон крајот на август, а нејзините уреди нудат прилично добри опции по прифатлива цена. Компанијата сега објави дека за три месеци продажбата на серијата достигнале 10 милиони низ ...

Samsung PlayGalaxy Link ви дозволува да пренесувате игри од компјутер на Galaxy смартфоните

Локално - 01.12.2019

Samsung привлече голем интерес кај корисниците со атрактивната опција PlayGalaxy Link. Компанијата за прв пат ги покажа неговите способности на настанот за лансирање на Galaxy Note 10. Всушност, ова е атрактивна опција која ви овозможува да ...