TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цреши, чили и лубеница за брзо слабеење

Вечер Прес - 16.05.2022

Факт е дека за слабеење не е доволно само вежбање. Треба да внимавате што јадете. Доброто е што постојат намирници кои ќе ви помогнат да ослабете, а воедно и ќе ве одржуваат сити. На пример – цреши. Една чаша цреши содржи помалку од 100 калории.

ВНИМАВАЈТЕ! Јагодите се одлични за здравјето, но една група луѓе треба да ги ИЗБЕГНУВА

Попара - 16.05.2022

Ова вкусно овошје не се препорачува за луѓето со еден здравствен проблем Сезоната на јагоди веќе почна, па многу домаќинки подготвуваат разни десерти од ова овошје. Освен што се вкусни, тие се и многу здрави бидејќи го зајакнуваат имунитетот и ...

Јагоди – нашето омилено пролетно овошје

Скопје инфо - 16.05.2022

Кога ќе ги прашаат кое е нивното омилено овошје, мнозинството луѓе одговараат дека тоа се јагодите. Тоа е поради фактот што јагодите се вкусни, богати со витамини и минерали, а нивното редовно консумирање го намалува ризикот од многу заболувања.

Го штити срцето, ги зајакнува коските: Ова е најздравото овошје!

Локално - 16.05.2022

Повеќето луѓе ги сакаат и често ги нарекуваат суперхрана. Тие се неверојатно добри за исхраната и здравјето. Станува збор за боровинките. Зошто ова овошје треба да стане дел од вашето дневно мени? 1.