TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крај на авантурата во ЕХФ Купот: Кумановки го поправија впечатокот, но по вторпат загубија од Галичанка

Дерби - 22.11.2020

Македонскиот ракомет остана без претставник во женскиот ЕХФ Куп, откако ЖРК Куманово не можеше да се носи со силната Галичанка Лвов и во вториот натпревар кој се одигра денеска. За разлика од првата средба од пред два дена, кумановки денеска парираа ...

ЖРК Куманово по втор пат запиша пораз, заврши настапот во ЕХФ Купот

Дриблинг - 22.11.2020

Кратко траеше настапот на ракометарките на ЖРК Куманово во ЕХФ купот, тие загубија по вторпат Галичанка Лвов од Украина со 31-26. Во составот Куманово најефикасни Боризовска која запиша седум гола, Кипријановска и Чокели натпреварот го завршија со ...

Кратко траеше европската авантура на Куманово, втор пораз од Галичанка

24 Ракомет - 22.11.2020

Ракометарките на Куманово загубија по вторпат од украинскиот првак Галичанка Лвов 31-26 и се елиминирани од ЕХФ Купот. За разлика од првиот дуел, сега впечатокот беше поправен, но ни оддалеку македонскиот тим немаше шанса да ја загрози високата ...

Европски куп – 1/16 финале: Кумановки одново поразени од Галичанка!

SportMedia - 22.11.2020

Женската екипа на Куманово, нашиот претставник во ракометниот Европски куп во 1/16 финалето, и во реваншот е поразена од Галичанка, екипа од Украина со 26:31 Инаку денеска се играше реваншот на овој двомеч, првиот дуел го добија Украинките со 33-17.

Заврши европскиот сон за Куманово, пораз и на вториот дуел со Галитчанка

Gol.mk - 22.11.2020

ЖРК Куманово падна на првата пречка во ЕХФ Купот, откако ги загуби двата дуели во Лвов кај Галитчанка . Денес во реваншот, македонскиот тим водеше на полувреме, ама сепак попушти во продолжението и убедливо загуби со 31-26.

ЖРК Куманово со втор пораз од Галичанка Лвов се прости од Европа

Екипа - 22.11.2020

Ракометарките на Куманово загубија и во вториот меч против Галичанка Лвов и ги завршија настапите во европскиот куп. Овој пат кумановки одиграа далеку подобар меч во кој на полувреме имаа и позитива од еден гол 16-15, но повторно паднаа во вториот ...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Галичанка – Куманово (ЛИНК)

24 Ракомет - 22.11.2020

Ракометарките на Куманово денека го играат реваншот од третото коло во ЕХФ Купот против украинскиот првак Галичанка, откако на првиот дуел загубија со 33-17. Натпреварот започнува од 11:00 часот, а може да го следите на линкот во продолжение...

Кумановки одиграа едно полувреме против Галичанка, потоа…

24 Ракомет - 20.11.2020

Ракометарките на Куманово претрпеа пораз на гостувањето во Лвов во меч од 3. коло од Европскиот куп и после првиот дуел практично останаа без шанси за пласман во следната рунда. Поразот од 17:33 е реална слика на разликата на она што беше направено ...

Куманово потфрли во Лвoв и е пред елиминација од ЕХФ Купот

Gol.mk - 20.11.2020

Првиот од двата дуели меѓу Галитчанка и ЖРК Куманово заврши во полза на украинскиот претставник, кој го одбрани домашниот терен и запиша убедлива победа (33-17). Многу е веројатно дека македонскиот тим ќе остане без пласман во осминафиналето на ЕХФ ...

Кумановки држеа едно полувреме, а потоа - потоп во Лвов!

Sport 1 - 20.11.2020

Не мора да се чека епилогот од реваншот за да се констатира дека ракометарките на Куманово ќе го завршат учеството во Европскиот куп на ЕХФ уште во оваа шеснаестинафинална фаза. Причина за тоа е високиот пораз од Галичанка, на денешниот прв дуел, во ...

ЖРК Куманово пред елиминација во Европскиот куп!

Слободен Печат - 20.11.2020

Денеска во првиот натпревар во Украина македонскиот женски ракометен клуб Куманово претрпе убедлив пораз во рамките од 1/16 финалето во Европскиот куп. ЖРК Куманово загуби од Галичанка Лвов со резултат 33:17, иако после првото полувреме имаше ...

Дебакл на ЖРК Куманово на првиот меч против Галичанка Лвов

Екипа - 20.11.2020

Ракометарките на Куманово доживеаја убедлив пораз на првиот натпревар од 1/16 финалето во европскиот куп од украинската Галичанка Лвов со 33-17. Кумановки одиграа солидно прво полувреме во кое по 30 минути играа имаа негатива од само три гола 11-8.

Кумановки декласирани во Лвов

SportMedia - 20.11.2020

Ракометарките на Куманово забележаа убедлив пораз на првиот меч во 1/16 финалето во Европскиот куп од Галичанка Лвов со 33-17. Македонскиот клуб одигра добро прво полувреме во кое имаа негатива од три гола 11-8, по што беа целосно надиграни.

Кумановки надиграни од Галичанка во ЕХФ Купот

Дерби - 20.11.2020

Ракометарките на Куманово претрпеа убедливли пораз од Галичанка од 33-17 во првата средба од третата рунда на Европскиот ЕХФ Куп. Македонскиот претставник беше конкурентен во првиот дел кој го загуби со 11-8, додека пак во вторите 30 минути ...

Катастрофален пораз на Куманово против Галичанка, реваншот само формалност

Дриблинг - 20.11.2020

Ракометарките на Куманово вечерва со убедлив пораз го започнаа настапот на европската сцена во ЕХФ купот, откако загубија на гостувањето кај украинскиот првак Галичанка Лвов со 33-17. Кумановчанки резултатски се држеа во натпревар до полувремето , ...