TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Додека Милица Тодоровиќ се растегнува во дневна, мажите на балканот воздивнуваат (фото)

Хитпортал - 27.02.2021

Веќе се навикнавме во ова ново секојдневие да ги гледаме јавните личности во секојдневна кежуал варијанта и во домашна атмосвера. Пејачката Милица Тодоровиќ постојано на социјалните мрежи објавува фотки од нејзините професионални но и секојдневни ...

„Жешка“ поза на Милица Тодоровиќ: Облече хеланки,па ги растегна нозете – сите ја коментираат нејзината задница (ФОТО)

Курир - 27.02.2021

Милица Тодоровиќ, која неодамна се најде во центарот на вниманието на јавноста поради папарацо-фотографиите на кои беше фатена со новоразведениот Југослав Кариќ, ги запали мрежите со серија нови фотографии од нејзиниот дом.

Мажи што чекате?! Милица Павловиќ: Подготвена сум да ја дадам душата и телото за оној кој ќе ме сака како божица

Хитпортал - 27.02.2021

Пејачката МИлица Павловиќ важи за една од нај сексипилните пејачки на балканот а нејзината армија на обожаватели постојано се зголемува. Но кога че се спомне љубов таа секогаш вели дека е осамена и дека сеуште го очекува вистинскиот на што никој ...

Урлав и плачев, не сакав да бидам Мими: Милица Павловиќ за несогласувањата со Поповиќ

Хаштаг - 27.02.2021

Пејачката Милица Павловиќ важи за една од најатрактивните жени на естрадата во соседството, а својата десетгодишна кариера ја градеше со напорна работа, па може да се пофали со тоа како одамна се избори за своето место на сцената.

Господе, сè е во твои раце: Милица Кузмановска заврши во болница

Мастило - 27.02.2021

Познатата фолк-пејачка Милица Кузмановска по 20 дена изолација и лекување од Ковид-19, поради компликации од вирусот на крај завршила во болница, а имала и оперативен зафат, им откри на своите следбеници.

„Плaчев и врескав“: Милица Павловиќ не сакала ни да слушне за прекарот кој Саша Поповиќ и го предложил

Пулс24 - 26.02.2021

Денес Милица Павловиќ е една од најпопуларните, но и најзгодни пејачки на сцената, а кариерата ја започна во натпреварувањето во „Ѕвездите на Гранд“, а на сцената е веќе десет години. Иако сите ја знаеме по име и презиме, малку е познато дека на ...

„Два месеци голгота во болница, фала ти Боже што останав жива“ – Фолк пејачката Милица Кузмановска едвај се спасила од ...

ММС - 26.02.2021

„Конечно дома, после 20 дена изолација и лекување од Ковид-19 и компликациите кои ми ги направи вирусот, па во болница уште 19 дена, па операција и уште што не“, вели фолк пејачката Милица Кузмановска, која, како што вели, после два месеци голгота ...

„Плaчев и врескав“: Милица Павловиќ не сакала ни да слушне за прекарот кој Саша Поповиќ и го предложил

Курир - 26.02.2021

Денес Милица Павловиќ е една од најпопуларните, но и најзгодни пејачки на сцената, а кариерата ја започна во натпреварувањето во „Ѕвездите на Гранд“, а на сцената е веќе десет години. Иако сите ја знаеме по име и презиме, малку е познато дека на ...

Милица Кузмановска: Колку може да издржи човек, два месеци голгота минав!

Фокус - 26.02.2021

Фолк пејачката Милица Кузмановска по дваесет дена поминати во болница се врати дома. Открива дека се лекувала од Ковид-19 и од последиците кои и ги донела болеста, како и дека пред неа стојат уште предизвици.