TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дескоска до Груевски: Вратата ти е отворена, дојди

+инфо - 14.12.2019

Вратата ти е отворена, дојди. Вака министерката за правда експресно на Фејсбук му одговори на азилантот Никола Груевски за критиките кои тој ги упати до неа. – Денеска г. Груевски ме почестил со своја реакција на моја изјава на дебатна емисија на ...

Дескоска: Фамилијата на Груевски ги преземаше фирмите низ цела Македонија

Слободен Печат - 14.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска во емисија на ТВ21 рече дека поранешниот премиер Никола Груевски заедно со неговата фамилија преземал фирми низ цела Македонија, но дека сега тоа е завршено.

Дескоска за ТВ21 по реакцијата на Груевски: Вратата од мојот кабинет му е отворена, го поканувам да дојде

ТВ21 - 14.12.2019

По Фејсбук статусот на Груевски, нов став побаравме и од Министерката за правда, Рената Дескоска. Таа за ТВ21 вели дека во текот на дебатата не искажала ништо ново што претходно не можело да се прочита во печатените и електронските медиуми.

Груевски на ФБ по емисијата на ТВ21: Дескоска да каже кои фирми сум ги преземал и станувал сопственик

ТВ21 - 14.12.2019

По емисијата „Click Plus“ на ТВ21 во која министерката за правда рече дека фамилијата на Груевски презема фирми и стануваат сопственици вечерва преку Фејзбук реагираше и екс-премиерот, а сега азилант Никола Груевски.

Груевски до Десковска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Фактор - 14.12.2019

Eкс премиерот Никола Груевски по интервјуто на министерката за правда, Рената Десковска за ТВ 21, бара да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин, пред да го спомнува неговото име.

ГРУЕВСКИ: Десковска нека се погледне во огледало, а Јовевски да ги објави резултатите од истрагата на ОЈО за „мојата“ ...

Денешен - 14.12.2019

Министерката за правда Рената Десковска нека се погледне во огледало пред да ја бара вината кај други за двојазичноста за која молчеше и кога реагирав на неуставното работење на парламентот и неуставниот закон за јазиците, вели во денешната објава ...

Груевски до Дескоска: Нека се погледне во огледало пред вината да ја бара кај друг

+инфо - 14.12.2019

Експремиерот и азилант Никола Груевски испровоциран од интервју на министерката за правда Рената Дескоски на Фејсбук и порача прво да се погледне во огледало пред вината да ја бара кај друг во врска со албанскиот јазик.

Груевски на ФБ по емисијата на ТВ21: Дескоска да каже кои фирми сум ги преземал и станувал сопственик

4NEWS - 14.12.2019

По емисијата „Click Plus“ на ТВ21 во која министерката за правда рече дека фамилијата на Груевски презема фирми и стануваат сопственици вечерва преку Фејзбук реагираше и екс-премиерот, а сега азилант Никола Груевски.

Груевски: Дескоска нека каже една фирма која сум ја преземал со изнуда, ако не да се извини!

Фокус - 14.12.2019

Никола Груевски, бегалецот во Унгарија, се јави со нов фејсбук статус со кој бара извинување од министерката за правда Рената Дескоска. -По повод интервјуто на Рената Дескоска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со ...

Груевски: Дескоска да изнесе еден доказ за фирма која сум ја преземал со изнуда

Локално - 14.12.2019

Екс премиерот и бегалец од правдата, Никола Груевски по повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21 ја повика да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин и да изнесе докази за тоа и веднаш нека ја ...

Груевски: Дескоска да каже барем за една фирма која сум ја преземал со изнуда

iPortal - 14.12.2019

Екс премиерот и бегалец од правдата, Никола Груевски по повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21 ја повика да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин и да изнесе докази за тоа и веднаш нека ја ...

Груевски: Ако Десковска најде фирма која со изнуда сум ја презел веднаш да ја конфискува

24Инфо - 14.12.2019

Поранешниот премиер, сега азилант во Унгарија, Никола Груевски по интервјуто на министерката за правда, Рената Десковска за ТВ 21, на Фејсбук побара од неа да каже барем една фирма која ја преземал со изнуда или без изнуда или на било каков начин, ...

Груевски до Десковска: Нека се погледне во огледало пред вината да ја бара кај друг

Нетпрес - 14.12.2019

По емисијата „Click Plus“ на ТВ21 во која министерката за правда, Рената Десковска, рече дека фамилијата на Груевски презема фирми и стануваат сопственици. вечерва преку Фејсбук реагираше и екс-премиерот, а сега азилант Никола Груевски.

Груевски побара извинување од Дескоска: Да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда

Слободен Печат - 14.12.2019

Откако министерката за правда Рената Дескоска денес во емисија на ТВ21 кажа дека во минатото Груевски и фамилијата преземале фирми и станувале сопственици, на Фејсбук реагираше поранешниот премиер од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој доби ...

Азилантот Груевски не издржа повторно со статус на фејсбук, овој пат удри по Десковска!

Магазин - 14.12.2019

Никола Груевски поранешен лидер на ВМРО ДПМНЕ и долгогодишен премиер на Република Македониија, од неодамна е азилант во Угарија каде очигледно не му оди лошо. Тој редовно се јавува на фејсбук во случај кога е лично прозиван и се обидува да појасни ...

Нека каже дали има барем една фирма која сум ја преземал со изнуда, ако не да се извини!

Република - 14.12.2019

Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија ѝ порача на министерката за правда Рената Десковска да се погледне во огледало, пред да ја побара вината во некој друг. По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем ...

Дескоска до Груевски: Вратата од мојот кабинет ти е отворена, дојди!

Фокус - 14.12.2019

Вратата на мојот кабинет е отворена. Вака министерката за правда Рената Дескоска му одговори на бегалецот Никола Груевски, кој побара да му се извини бидејќи министерката кажала дека со изнуда преземал фирми. -Денеска г.

Дескоска до Груевски: Дојди во мојот кабинет, ќе разговараме за прашањата на кои реагираш

Локално - 14.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска реагираше на Фејсбук статусот на експремиерот и бегалец Никола Груевски и го покани да дојде во нејзиниот кабинет за да поразговараат за прашањата за кои реагира. „Денеска г.

Дескоска му одговори на Груевски: Вратата ти е отворена, дојди

24Инфо - 14.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска експресно на Фејсбук му одговори на азилантот Никола Груевски за критиките кои тој ги упати до неа и го повика да се врати, оти вратата од нејзиниот кабинет му е отворена. – Денеска г.

Дескоска: Го поканувам Груевски да дојде да разговараме за прашањата на кои реагира

Слободен Печат - 14.12.2019

Откако поранешниот премиер Никола Груевски на Фесбук реагираше на изјавата Рената Дескоска дека неговата фамилија преземала фирми низ цела Македонија, одовори и Министерката за правда, која вели дека вратата на нејзиниот кабинет е отворена за г.

Дескоска го покани Груевски да дојде во нејзиниот кабинет

iPortal - 14.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска реагираше на Фејсбук статусот на експремиерот и бегалец Никола Груевски и го покани да дојде во нејзиниот кабинет за да поразговараат за прашањата за кои реагира. „Денеска г.

Дескоска за ТВ21 по реакцијата на Груевски: Вратата од мојот кабинет му е отворена, го поканувам да дојде

4NEWS - 15.12.2019

По Фејсбук статусот на Груевски, нов став побаравме и од Министерката за правда, Рената Дескоска. Таа за ТВ21 вели дека во текот на дебатата не искажала ништо ново што претходно не можело да се прочита во печатените и електронските медиуми.

Дескоска до Груевски: Вратата на мојот кабинет е отворена, го поканувам да дојде

Фактор - 15.12.2019

Министерката за правда Рената Дескоска на Фејсбук му одговори на екс премиерот Никола Груевски кој е во Унгарија каде доби политички азил, откако тој побара од неа да даде докази кои фирми тој ги презел со присила или без.

Дескоска до Груевски: Дојди. Вратата од мојот кабинет ти е отворена!

Либертас - 15.12.2019

„Вратата на мојот кабинет е отворена за господинот Груевски“.Вака министерката за правда Рената Дескоска му одговори на бегалецот Никола Груевски, кој побара да му се извини бидејќи министерката кажала дека со изнуда преземал фирми. -Денеска г.