TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цените на нафтата стабилни над 38 долари, OPEC+ разгледува продолжување на кастрењата

Нетпрес - 01.06.2020

Цените на нафтата се стабилизраа во понеделникот на меѓународните пазари над нивото од 38 долари за барел, поткрепени од сигналите дека водечките произведувачи се блиску до постигнување договор за продолжување на спогодбната за ограничување на ...

НАФТАТА СЕ СТАБИЛИЗИРА НАД 38 ДОЛАРИ: Саудиска Арабија ќе ја зголеми продажната цена

Фактор - 01.06.2020

Цените на нафтата се стабилни над 38 долари. На лондонскиот пазар цената на барелот порасна за 19 центи во однос на претходното затворање на тругавањето, на 38,3 долар. На крајот од минатата седмица го затвори тргувањето во договорите за испораките ...

Саудиска Арабија ги дигна цените на нафтата за испорака во Азија

Слободен Печат - 01.06.2020

Земјата се очекува да ги зголеми цените во јули на сите категории на нафта која им ја продава на азиските земји, пренесува „Ројтерс“. Според извештаите од неколку рафинерии, Ријад во јули планира да ја зголеми продажната цена на лесната нафта за ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи

Курир - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Цените на нафтата во пад

Вечер Прес - 31.05.2020

Цените на нафтата на светските пазари паднаа во петокот поради страв од влошување на американско-кинеските односи. Во Лондон цената на суровата нафта „брент“ беше пониска за 34 центи и сега е 34,95 долари за барел.

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

iPortal - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

Опсервер - 01.06.2020

Њујорк, 1 јуни 2020 () – Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

Вечер Прес - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

А1 On - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

24Инфо - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

Сител - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Петта недела по ред расте цената на нафтата

+инфо - 01.06.2020

На лондонската берза цената на барел за испорака во август минатата недела се зголеми за 7,7 проценти на 37,84 долари, додека на американскиот пазар барелот се зголеми за 6,7 проценти на 35,49 долари.

Растe ценaта на нафтата на светските берзи

Фокус - 01.06.2020

Цената на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголеми, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи

Нетпрес - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Растe ценaта на нафтата на светските берзи

Република - 01.06.2020

Цената на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголеми, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Петта недела по ред растат цените на нафтата на светските берзи

ТВ21 - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

СВЕТСКИ БЕРЗИ: Расте цената на нафтата веќе петта недела по ред

Денешен - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Цените на нафтата на светските берзи во пораст петта недела по ред

Независен - 01.06.2020

Иако многумина можеби помислија дека е негативна цената на целокупната нафта, има нијанси Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека ...

Повторно раст на цената на нафтата на светските берзи

Скопје инфо - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи, петта недела по ред

MakPress - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Раст на цените на нафтата на светските берзи

Алфа - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петти пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми бидејќи многу земји ширум светот водат економска ...

Стабилен раст на цената на нафтата на светските берзи

Слободен Печат - 01.06.2020

По големиот пад во март и април, цената на барелот на американската берза во мај скокна за 88 проценти, што е рекорден месечен скок, додека цената на барел на лоноднската берза се зголеми за 40 проценти, најмногу од март 1999 година.

Раст на цените на нафтата на светските берзи

Банкарство.мк - 01.06.2020

Цените на нафтата на светските берзи минатата недела повторно се зголемија, петта недела пат по ред, бидејќи се очекува натамошен пад на производството, додека побарувачката за нафта треба да се зголеми, бидејќи многу земји ширум светот водат ...