TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

30-дневен притвор за штипски дилер

МКД - 13.03.2018

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријавa против Д.Д.(45) од Штип, поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Запленети над 4 килограма марихуана, притвор за жител на село Велгошти

МКД - 13.03.2018

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против Ј.М.(23) од охридското село Велгошти поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни ...

Полицијата влегла во домот на Д.Д. и извршила претрес – по она што го пронашле полицајците внатре веднаш го уапсиле

Sky - 13.03.2018

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријавa против Д.Д.(45) од Штип, поради постоење на основи на сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...