TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Калин со сигурна победа до осумте најдобри во Мадрид

Дерби - 24.11.2022

Македонскиот тенисер, Калин Ивановски избори пласман во четвртфиналето на фјучерсот во Мадрид што се игра на тврда подлога за награден фонд од 15.000 американски долари. Калин во денешната рунда се соочи со домашниот рекет Хавиер Молино кого го ...

Ивановски обезбеди осминафинале во Мадрид

Sport 1 - 23.11.2022

Македонскиот тенисер Калин Ивановски продолжи со одличните настапи на тениските терени, па така денеска во Мадрид славеше против Французинот Тома Дешамп со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 6-4.

Ивановски имаше победнички старт на турнирот во Мадрид

Дерби - 23.11.2022

Најдобриот македонски тенисер, Калин Ивановски имаше сигурен старт на фјучерсот во Мадрид на кој го има статусот на втор носител. Ивановски за ривал го имаше Тома Дешамп од Франција, ривал кој го совлада со 2-0 во сетови за два часа игра.

Калин Ивановски со нова победа до осминафинале во Мадрид

Спортски - 23.11.2022

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски стигна до осминфаинелто на ИТФ фјучерс турнирот во Мадрид кој се игра на тврда подлого. По голема борба од скоро два часа (1:50), Ивановски во клучните моменти прикажа подобра игра и заслужено славеше ...

Ивановски по голема борба се избори за осминафинале во Мадрид

Gol.mk - 23.11.2022

Македонскиот тенисер Калин Ивановски се пласираше во осминафиналето на ИТФ фјучрсот во Мадрид, кој што се игра на тврда подлога и со награден фонд од 15.000 американски долари. По голема борба која што траеше скоро два часа (1:50), младиот Ивановски ...

Тенисерот Калин Ивановски влезе во осмина-финалето на турнир во Мадрид

Репортер - 23.11.2022

Македонскиот тенисер Калин Ивановски стигна до осмина-финалето на ИТФ фјучерс-турнирот во Мадрид, кој се игра на тврда подлога. Ивановски славеше против Французинот Дешамп по два часа игра.

Калин обезбеди 1/8 финале во Мадрид

SportMedia - 23.11.2022

На ITF М15 турнирот во Мадрид, Македонскиот тенисер, Калин Ивановски обезбеди 1/8 финалнса фаза, откако денеска со 0:2 го совлада францускиот претставник Дешамп. По сетови 7:5 и 6:4 Ивановски добро мина на овој дуел и сега во следната ваза ќе се ...

Македонскиот тенисер Калин Ивановски обезбеди осминафинале во Мадрид

Курир - 23.11.2022

Македонскиот тенисер Калин Ивановски продолжи со одличните настапи на тениските терени, па така денеска во Мадрид славеше против Французинот Тома Дешамп со 2-0 во сетови, односно 7-5 и 6-4.