TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Епидемиолошката состојба во Швајцарија останува крајно напната, се заоструваат мерките за борба против пандемијата

Слободен Печат - 13.01.2021

Швајцарија денеска објави нова серија на мерки за контрола на епидемијата на Ковид-19, во момент кога властите стравуваат особено од брз пораст на новозаразени поради присуството на повеќе заразни варијанти на коронавирусот, јави дописникот на МИА.

Швајцарија ги заострува мерките за борба против пандемијата

Вечер Прес

Швајцарија ги заострува мерките за борба против пандемијата

MakPress