TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дете и возрасно лицe убиени во трговски центар во ново пукање во Флорида

Нетпрес - 10.06.2021

Дете и возрасно лице се убиени во четвртокот во напад во трговски центар на Флорида, по низата неодамнешни масовни пукања во оваа сојузна држава на југот од САД. Нападот во кој извршителот се убил, се случил во трговскиот центар „Publix“ во Ројал ...

ВИДЕО | Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Слободен Печат - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Престрелка на Флорида: Тројца убиени, една од жртвите е дете

+инфо - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете (видео)

Независен - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Престрелка во маркет на Флорида: Една од жртвите е дете

Курир - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Престрелка во маркет на Флорида: Една од жртвите е дете

Zoom - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Вечер Прес - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во престрелка на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Денешен - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

iPortal - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Бриф - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Престрелка во Флорида: Тројца убиени, една од жртвите е дете

Lider - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Опсервер - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Оружјето во САД не стивнува: Во оружен напад на Флорида убиени три лица, меѓу кои и дете

360 степени - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, се убиени денеска во маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот „Пабликс“ во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата. „По пристигнувањето, полицијата пронајде три лица кои починале од ...

Престрелка во Флорида, меѓу убиените и едно дете

Фокус - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

24Инфо - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.

Тројца убиени во престрелка на Флорида, една од жртвите е дете

Либертас - 10.06.2021

Три лица, меѓу кои и едно дете, беа застрелани денеска во еден маркет на Флорида. Нападот се случил во маркетот Пабликс во Ројал Палм Бич, 130 километри северно од Мајами, соопшти полицијата.