TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сопругот на починатата жена од верижниот судар пуштен на домашно лекување

Телма - 17.01.2020

Сопругот на починатата Кавадарчанка во сообраќајната несреќа која се случи вчера, заедно со 10-годишната внука, се пуштени на домашно лекување, јавуваат за Телма од Велешката болница. Двајцата беа полесно повредени со гребаници и набиеници, но по ...

Сопругот на починатата жена од трагедијата во Македонија излезе од болница

Press24 - 17.01.2020

Сопругот на починатата Кавадарчанка во сообраќајната несреќа која се случи вчера, заедно со 10-годишната внука, се пуштени на домашно лекување. Телма јавува дека тие имаат гребаници и модринки и пуштени се на домашно лекување.

Почина повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

МКД - 16.01.2020

Повредената била примена во животозагрозувачка состојба, со тешки повреди на главата. Од Клиниката КАРИЛ известуваат дека нешто по 15 часот починала 38-годишната жена која беше тешко повредена во верижниот судар, на автопатот Велес – Скопје, што се ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Телма - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во многу тешка состојба е повредената патничка во сообраќајката кај Пуста Кула

МКД - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Татко и малолетна ќерка повредени во верижен судир

МКД - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот уште во прекин

Телма - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судар

Телма - 16.01.2020

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судар, на автопатот Велес – Скопје, што се случи утрово околу 8 часот. 38-годишната жена почина нешто по 15 часот, на КАРИЛ, поради тешки повреди на главата.

Семејна драма: Почина повредената жена, сопругот и 10-годишната внука во болница, а нивните најблиски одзади го гледале ...

Телма - 16.01.2020

38-годишната кавадарчанка која беше најтешко повредена во утринската сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје, попладнево почина на клиниката КАРИЛ во Скопје. Лекарите на клиниката неколку часа ја држеле под надзор поради сериозните повреди на ...

Почина жената која беше повредена во сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Фокус - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес-Скопје, објави телевизија Канал 5. Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по веружната ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, жена во кома однесена во болница

24 Вести - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

Канал5 - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во тешка состојба жената која беше повредена во сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Фокус - 16.01.2020

Во многу тешка состоjба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје

Фокус - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес–Скопје

24 Вести - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот уште во прекин

Канал5 - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Во тешка состојба повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Алсат-М - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат ...

Еден од повредените во сообраќајката на Кула, пренесен во Скопје

Сител - 16.01.2020

Шестмина повредени е билансот од верижниот судир на шест возила кој утринава се случи на автопатот Велес Скопје. Еден од повредените е препратен на лекување во скопските клиники. Поради несреќата, речиси три часа е затворен за сообраќај овој патен ...

Почина тешко повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Сител - 16.01.2020

Попладнево во 15 и 40 минути на КАРИЛ им подлегна на повредите 37-годишната жена која утринава со тешки повреди и скршеници на главата и внатрешно крварење, во кома беше донесена на скопските Клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје.

Верижен судир на автопатот Велес - Скопје, тројца повредени

Канал5 - 16.01.2020

Во верижен судир што се случи утринава околу осум часот меѓу шест возила кај местото Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје повредени се маж, жена и десетгодишно девојче. Жената, која е од Кавацарци, е со тешки телесни повреди и во кома со крварање е ...

Почина најтешко повредената жена од Сообраќајката на автопатот велес-скопје

24 Вести - 16.01.2020

Почина 3 8 -годишната жена која утринава со тешки повреди и во кома беше донесена на скопските клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје. Несреќата се случи утрово нешто после 8 часот, во близина на Пуста Кула.

Почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Канал5 - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес-Скопје. Почина жената која што со тешки телесни повреди беше пренесена на КАРИЛ по веружната сообраќајна несреќа што се случи ...

Почина повредената жена, сопругот и 10-годишната внука во болница, најблиски го гледале верижниот судир

Press24 - 16.01.2020

38-годишната кавадарчанка која беше најтешко повредена во утринската сообраќајна несреќа на автопатот Велес-Скопје, попладнево почина на клиниката КАРИЛ во Скопје. Од „Телма“ пишуваат дека лекарите на клиниката неколку часа ја држеле под надзор ...

Почина тешко повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

+инфо - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир којшто утринава се случи на автопатот Велес- Скопје, пренесе „Канал5“ Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата.

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

+инфо - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Ја донеле во кома - Повредената жена во несреќата кај Кула во тешка состојба

Press24 - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

А1 On - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Десетгодишно девојче од Кавадарци и нејзиниот татко повредени во верижен судир

+инфо - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и десетгодишната ќерка меѓу повредените во верижниот судар

Press24 - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје

Слободен Печат - 16.01.2020

Полицијата ги утврдува причините поради кои дошло до несреќата. Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа ...

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот уште во прекин

А1 On - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Шест лица повредени во судир на шест возила на автопатот Велес-Скопје

Тера - 16.01.2020

Од 13:15 часот, сообраќајот на патниот правец Велес-Скопје, кој претходно беше во прекин поради сообраќајна незгода, е нормализиран, соопштуваат од АМСМ. Во меѓувреме и информацијата дека шестмина повредени е билансот од верижниот судир на шест ...

Во тешка состојба e повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

Слободен Печат - 16.01.2020

Жената е една од тројцата повредени во верижниот судир кај Пуста Кула на автопатот Велес – Скопје. Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што ...

Почина жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Press24 - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје, пренесе „Канал5“ Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата.

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Слободен Печат - 16.01.2020

Автопатската делница Велес – Скопје неколку часа беше затворена поради несреќата. Почина тешко повредената 38-годишна жена која изутрината со тешки повреди и скршеници на главата во кома беше однесена на КАРИЛ по верижната сообраќајна несреќа на ...

Трагедија: Почина тешко повредената жена од сообраќајката утрово – Имаше само 38 години

Centar - 16.01.2020

Почина 38-годишната жена која утринава со тешки повреди и во кома беше донесена на скопските клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје. Несреќата се случи утрово нешто после 8 часот, во близина на Пуста Кула.

Почина жената која утринава беше потешко повредена во верижна сообраќајка

Бриф - 16.01.2020

Почина 38-годишната жена која утринава со тешки повреди и во кома беше донесена на скопските клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје. Несреќата се случи утрово нешто после 8 часот, во близина на Пуста Кула.

Почина најтешко повредената жена од сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Либертас - 16.01.2020

Почина 38-годишната жена која утринава со тешки повреди и во кома беше донесена на скопските клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје. Несреќата се случи утрово нешто после 8 часот, во близина на Пуста Кула.

Почина повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Бриф - 16.01.2020

38-годишната кавадарчанка која беше најтешко повредена во сообраќајната несреќа што утрово се случи на автопатот Велес-Скопје, попладнево почина на клиниката КАРИЛ во Скопје, јавува 360 степени.

Почина тешко повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Frontline - 16.01.2020

Другите две повредени лица беа префлени во велешката болница и се надвор од животна опасноста. Попладнево во 15 и 40 минути на КАРИЛ им подлегна на повредите 37-годишната жена која утринава со тешки повреди и скршеници на главата и внатрешно ...

Почина тешко повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Нетпрес - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир којшто утринава се случи на автопатот Велес- Скопје. Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата.

Почина жената која беше тешко повредена во сообраќајката на автопатот Велес-Скопје

Локално - 16.01.2020

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје, пренесува „Канал5“. Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата.

Во тешка состојба е жената која настрада во сообраќајката кај Пуста Кула

Frontline - 16.01.2020

Според првичните информации жената била во возилото со уште двајцата повредени, таткото и десетгодишна ќерка. Возилото, според првичните сознанија, директно удрило во камион. Во многу тешка состојба, со скршеници на главата и крварење, е жената која ...

По сообраќајката кај Пуста кула, жена во кома и татко и ќерка хоспитализирани на Клинички центар

Нетпрес - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

ММС - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во многу тешка состојба е повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје

ТВ21 - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Во сообраќајката кај Пуста Кула возило удрило во камион, повредената жена во тешка состојба

24Инфо - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово кај Пуста Кула. Како што велат за МИА од Ургентниот центар при Хируршките клиники ...

Повредената жена во сообраќајката на автопатот Велес-Скопје се бори за живот

Локално - 16.01.2020

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи утрово на автопатот Велес-Скопје кај Пуста Кула.

Татко и малолетна ќерка повредени во верижниот судар на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот уште во прекин

ММС - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.

Татко и малолетна ќерка повредени во сообраќајката на автопатот Велес – Скопје, сообраќајот и натаму во прекин

ТВ21 - 16.01.2020

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица се повредени, од кои две се однесени во велешката Општа болница, а едно е пренесено во Скопје.