TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Средба на Пендаровски со бугарскиот претседател Радев

ТВ21 - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

Радев: Проширувањето на поврзаноста меѓу Бугарија и Романија е исклучително важно за целиот регион

А1 On - 01.10.2022

Одлуката за изградба на трет мост на реката Дунав меѓу Бугарија и Романија од септември, донесена од бугарското Министерство за транспорт и врски и романското Министерство за транспорт и инфраструктура и продолжување на работата на преостанатите ...

Пендаровски се сретна со бугарскиот претседател Радев

Република - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, информираат од кабинетот на Пендаровски. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и ...

Средба на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев

Канал5 - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

Средба на претседателот Пендаровски со бугарскиот претседател Радев

24Инфо - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

(Видео) Пендаровски и Радев разговараа за можностите Македонија да набавува струја од Бугарија

Макфакс - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

Пендаровски и Радев разменија мислења околу можноста за набавка на електрична енергија од Бугарија

Локално - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

ПЕНДАРОВСКИ СЕ СРЕТНА СО РАДЕВ Ќе набавуваме ли струја од Бугарија?

+инфо - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, информираат од Кабинетот на шефот на државата. „На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките ...

Средба Пендаровски – Радев: Проширување на соработката меѓу двете држави во повеќе области

360 степени - 01.10.2022

Претседателот на државата, Стево Пендаровски во Софија се сретна со неговиот бугарски колега Румен Радев. Како што соопшти неговиот Кабинет, на средбата било разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи ...

Пендаровски – Радев: Заложба за проширување на соработката во повеќе области од заемен интерес

Сител - 01.10.2022

Можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и актуелните предизвици од енергетската криза со која се соочува Европа, беа главна тема на средбата на претседателот Стево Пендаровски ...

Пендаровски – Радев: Заложба за проширување на соработката во повеќе области од заемен интерес

Слободен Печат - 01.10.2022

Можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и актуелните предизвици од енергетската криза со која се соочува Европа, беа главна тема на средбата на претседателот Стево Пендаровски ...

Пендаровски – Радев: Заложба за проширување на соработката во повеќе области од заемен интерес

Либертас - 01.10.2022

Можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и актуелните предизвици од енергетската криза со која се соочува Европа, беа главна тема на средбата на претседателот Стево Пендаровски ...

Пендаровски и Радев разговараа за можностите Македонија да набавува струја од Бугарија

Press24 - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу двете земји, како и ...

Пендаровски се сретна со бугарскиот претседател Радев

Нетпрес - 01.10.2022

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, информираат од кабинетот на Пендаровски. На средбата беше разговарано за можностите за натамошно унапредување на политичките и ...

Средба на Пендаровски со Радев во Софија

Фокус - 01.10.2022

Можностите за натамошно унапредување на политичките и економските односи меѓу Северна Македонија и Бугарија, како и актуелните предизвици од енергетската криза со која се соочува Европа, беа главна тема на средбата на претседателот Стево Пендаровски ...