TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Османи до Силјановска: Барањето 61 пратеник е спротивно на сите начела на соживотот и мултуетничката демократија

Слободен Печат - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...

Османи од Охрид: Ова се специфични избори, понудата е меѓу два алтернативни принципи

OhridNews - 13.04.2024

Претседателскиот кандидат на Европскиот фронт Бујар Османи во рамки на кампањата за претстојните претседателски избори денес оствари средба со охриѓани. Османи ја искористи средбата со граѓаните за да ја сподели својата визија и заложбите, ...

(Видео) Неминовни се измените во Уставот ако сакаме Македонија да оди напред, рече Османи

ММС - 13.04.2024

Жално е што нема дебати на овие избори. Како претставник на Европскиот фронт како опонент го гледам претставникот на национализмот, кој се нуди како опција во државата и дебата сега би прифатил само со претставникот на ВМРО ДПМНЕ, вели во денешното ...

Доктор, дипломат, инфлуенсер, со желба да биде и новинар- кој е Бујар Османи- кандидатот за претседател на ДУИ?!

Алфа - 12.04.2024

-Ние излеговме победници во тоа што се случи, кажа Бујар Османи. Единствен победник во македонскиот пораз со Бугарија. Хирургот кој се претвори во инфлуенсер и дипломат кој на крајот прифати бугарските уцени да станат европски услови за Македонија.

Османи: Може да се натпреваруваме по сите прашања, но не и во однос на ЕУ

24 Вести - 12.04.2024

Во емисијата „Аргумент плус“ интервју со претседателскиот кандидат од редовите на ДУИ, Бујар ...

Злоупотребата на позицијата од Бујар Османи и самоволие кое и наштетува на европската перспектива на нашата држава!

Нетпрес - 12.04.2024

Кандидатот за претседател Бујар Османи од редовите на Демократската унија за интеграција, од т.н „Европски Фронт“, во своите предизборни претседателски кампањи настапува со недоквакани, незрели изјави дека: „најважните приоритети на Бујар Османи ...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Макфакс - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари средби со граѓаните.

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Во Центар - 11.04.2024

– Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Zoom - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

Османи во Штип: Ни се нуди да гниеме внатре од неможноста да циркулира европскиот кислород

Слободен Печат - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

ОСМАНИ ВО ШТИП И РАДОВИШ: Ова е битка меѓу два концепта, концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација

Денешен - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

„ДА БАРАТЕ 61 ПРАТЕНИК Е НАЈШОВИНИСТИЧКАТА ИДЕЈА“ Гниеме внатре од неможноста да циркулира европскиот кислород, рече ...

+инфо - 11.04.2024

Алудирајќи на ВМРО-ДПМНЕ, Османи во Штип рече дека има политичка опција која бара 61 пратеник „за да ги исфрли Албанците и останатите етнички заедници од одлучувањето“. „Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати.

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Република - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Lider - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

Османи: Нема поголема шовинистичка и националистичка идеја, отколку да барате 61 пратеник за да не зависите од гласот ...

PressingTV - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Опсервер - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари средби со граѓаните.

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Канал5 - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари бројни средби со граѓаните и го претстави Декалогот на ...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Press24 - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари средби со граѓаните.

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

24Инфо - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари бројни средби со граѓаните и го претстави Декалогот на ...

Кампањата на Бујар Османи отиде во Радовиш и Штип

Независен - 11.04.2024

Претседателскиот кандидат на „Европскиот фронт“, Бујар Османи, денеска беше во Штип и Радовиш придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас. Во Радовиш беше отворен изборен штаб на ТДП во Радовиш, а потоа имаше ...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

Во Центар - 11.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари бројни средби со граѓаните и го претстави Декалогот на ...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

MakPress - 12.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Радовиш и Штип. Кандидатот за претседател Бујар Османи придружуван од првиот човек на Турската демократска партија (ТДП), Бејџан Иљјас оствари бројни средби со граѓаните и го претстави Декалогот на ...

Османи во Радовиш и Штип: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

МКД - 12.04.2024

Претседателскиот кандидат на Европскиот фронт Бујар Османи вчера учествуваше и на отворањето на изборниот штаб на Турската демократска партија (ТДП) во Радовиш, а потоа и на партискиот митинг во Штип.

Османи: Да поставиме ѕид против изолацијата и блокадата

CivilMedia - 12.04.2024

„Верувам дека оваа земја заслужува повеќе. Сакам сите заедници да успеат во и низ оваа држава. Затоа го формиравме овој Европски фронт. Да поставиме ѕид против национализмот, ѕид против изолација и блокада и да овозможиме европска интеграција.

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија

Независен - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...

Османи од Охрид вети интеграција, соживот и прогрес

360 степени - 13.04.2024

Како што посочи Османи, Европскиот фронт нуди живот, наспроти опцијата што бара 61 пратеник за да се исклучат другите Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија, прогрес наспроти враќање назад, се двете алтернативи ...

Османи: Барањето 61 пратеник е спротивно на сите начела на соживотот

МКД - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија, прогрес наспроти враќање ...

Либертас - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија, прогрес наспроти враќање ...

Zoom - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...