TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џез сигурни на отворањето на сезоната во НБА, Санс поразени од Нагетс

Нетпрес - 21.10.2021

Кошаркарите на Јута Џез ноќта кон четвртокот со победа на својот паркет над Оклахома Сити Тандерс со 107:86 ја отоворија новата сезона во најсилната кошаркарска лига на светот. Хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ беше најдобар стрелец кај ...

Сам против сите: Јокиќ го претрча цел терен и постигна поени за Денвер (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.10.2021

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра одлично на стартот на НБА-лигата бидејќи го предводеше Денвер до триумф од 110-98, а притоа постигна 27 поени и 13 скокови. Јокиќ имаше и неколку одлични потези, како тој во третата четвртина, кога претрча цел ...

Јокиќ го предводеше Денвер до победа над вицешампиот Феникс (ВИДЕО)

МКД - 21.10.2021

Денвер и Никола Јокиќ имаа одличен старт на новата сезона, победија на гостувањето кај Феникс со 110-98 во меч во кој српскиот кошаркар беше најдобар на теренот. Феникс како минатогодишен финалист влезе како фаворит во овој дуел и добро почна, по ...

МВП-то на НБА Јокиќ се врати на работа

Оff.net - 21.10.2021

Најдобриот кошаркар во НБА за минатата сезона, Никола Јокиќ ја отвори сезоната со маестрална партија. Во триумфот на Денвер Нагетс против Санс, Србинот постигна 27 поени, 13 скока и имаше 2 асистенции и 2 украдени топки. Нагетс славеа 110:98.

ВИДЕО: Јокиќ со „дабл-дабл“ го водеше Денвер до воведен триумф во НБА

Gol.mk - 21.10.2021

Српскиот кошаркар и МВП на регуларниот дел од минатата сезона, Никола Јокиќ ја започна и новата во одлична форма. Денвер Нагетси славеа на гостувањето кај Феникс Санс (98-110). Феникс Санс - Денвер Нагетс: Најдобар поединец на овој натпревар беше ...

Јокиќ со дабл-дабл го предводеше Денвер до победа против Феникс (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.10.2021

Српскиот центар Никола Јокиќ постигна 27 поени и 13 скокови во победата против Денвер нагетс над Феникс Санс со 110-98 на стартот на НБА-лигата. Денвер имаше контрола на мечот на стартот, но потоа Феникс беше подобар во втората четвртина и стигна до ...

Јокиќ го водеше Денвер до победа, до дабл-дабл стигнаа и Вучевиќ и Нуркиќ

Спортски - 21.10.2021

Изминатата вечер се играа нови натпревари во НБА лигата, а за првпат на паркетот оваа сезона истрча и Никола Јокиќ. Српскиот центар во победата на Денвер над Феникс Санс 110:98 стигна до дабл-дабл од 27 поени и 13 скокови.

ВИДЕО: Јокиќ во стил ја започна НБА сезоната, МВП партија за пресврт на Денвер

Слободен Печат - 21.10.2021

Кошаркарите на Денвер нагетс забележаа победа на стартот од новата сезона во НБА лигата откако доцна синоќа со 110:98 беа подобри од Феникс санс. Еден од најдобрите во триумфот беше српскиот центар Никола Јокиќ со 27 поени, 13 скокови и две ...

Њујорк ја доби драмата со Бостон, Јокиќ со дабл-дабл го потврди пресвртот на Денвер

Дерби - 21.10.2021

Вториот натпреварувачки ден од новата НБА сезона донесе многу натпревари на програмата, а најдраматично беше на класикот меѓу Њујорк и Бостон. Смарт со тројка донесе продолжение за гостите, потоа се одиграа две продолженија, за на крајот сепак ...

Јокиќ започна со дабл-дабл против вицешампионот, Браун броеше до 46 поени во драмата во Њујорк

Екипа - 21.10.2021

Денвер стигна до победа во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата откако славеше над минатогодишниот финалист Феникс со 98-110. Предводник на составот од Колорадо беше Никола Јокиќ кој мечот го заврши со дабл-дабл учинок од 27 поени и 13 ...

ВИДЕО: Трилер меч со две продолженија меѓу Бостон и Њујорк, супер Јокиќ со дабл-дабл

Дриблинг - 21.10.2021

Денвер ја запиша првата победа во новата сезона во НБА лигата, триумфираше против финалистот од лани Феникс со 98-110. Никола Јокиќ меѓу најдобрите на паркетот, мечот го заврши со дабл-дабл учинок од 27 поени и 13 скока на кои додаде и две ...

Шоу на стартот на сезоната: Јокиќ како молња, Крис Пол немоќен (ВИДЕО)

SportMedia - 21.10.2021

Кошаркарите на Денвер дојдоа до голема победа на стартот на новата сезона во НБА-лигата, го совладаа минатогодишниот финалист Феникс со 110-98. Еден од најдобрите кошаркари во редовите на Нагетси беше Никола Јокиќ.

Денвер на крилјата на Јокиќ победи кај вицешампионот

Кајгана - 21.10.2021

Никола Јокиќ на одличен начин ја започна новата НБА сезона, водејќи го Денвер Нагетс до првата победа сезонава. Денвер славеше на гостувањето кај НБА вицешампионот Феникс Санс со резултат 110:98, а Нагетс до победата ги предводеше одличниот Јокиќ.