TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Како Црвена Звезда да има успех кога купува играчи со гледање на ЦД“

Екипа - 01.12.2023

Црвена Звезда го заврши својот европски пат уште во групната фаза во Лигата на шампионите. После поразот од Јанг Бојс во Берн, јасно е дека српскиот шампион нема никакви шанси да дојде до третото место на табелата пред одигрување на последниот ...

Ѓуровски: Црвена Звезда потфрли и загуби важни бодови во дуелите со Јанг Бојс!

Gol.mk - 29.11.2023

Поранешниот селектор на македонската репрезентација, Бошко Ѓуровски, зборуваше со српските медиуми на повеќе теми, а особено внимание привлече неговата изјава поврзана со настапот на Црвена Звезда во Лигата на шампионите.

Бошко Ѓуровски: Црвена Звезда потфрли, не ги оправда очекувањата со настапите во ЛШ

Екипа - 29.11.2023

Поранешниот македонски селектор и легенда на Црвена Звезда, Бошко Ѓуровски, осврнувајќи се на годинашниот настап на Црвена Звезда во Лигата на шампионите, вели дека дека шампионот на Србија не ги исполнил очекувањата во Европа.

Звезда доживеа елиминација од ЛШ, тренерот не размислува за оставка: Не се откажувам, не можам јас да дадам гол за ...

Дерби - 29.11.2023

Црвена Звезда загуби од Јанг Бојс со 2-0, резултат кој значеше елиминација на „црвено-белите“ од Лигата на шампионите, но и од европските купови затоа што е загубена и шансата за место и во Лига Европа.

Бахар разочара со најскапиот тим во историјата на Звезда, па порача: Не давам оставка!

Sport 1 - 29.11.2023

Израелскиот стручњак Барак Бахар не успеа во својата мисија да ѝ обезбеди европска пролет на Црвена Звезда откако неговиот тим доживеа пораз и на гостувањето кај Јанг Бојс и сигурно ќе ја заврши групната фаза на последното место.

Навивачите на Ѕвезда негодуваат по елиминацијата, тренерот Бахар не помислува на оставка

Спортманија - 29.11.2023

Кога шансите нема да се искористат, казната доаѓа. Со ова непишано фудбалско правило може да се раскаже во кратки црти поразот на Црвена ѕвезда на гостувањето кај Јанг бојс. Белградските црвено-бели се елиминирани, напролет нема да играат ниту во ...

Звезда доживеа елиминација од ЛШ, тренерот не размислува за оставка: Не се откажувам, не можам јас да дадам гол за ...

Точка - 29.11.2023

Црвена Звезда загуби од Јанг Бојс со 2-0, резултат кој значеше елиминација на „црвено-белите“ од Лигата на шампионите, но и од европските купови затоа што е загубена и шансата за место и во Лига Европа.