TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ford Edge ST :: Остар како жилет

Авто Магазин - 12.01.2018

Објавувајќи ја најавата STay tuned, Ford ја заскокотка фантазијата на многумина. Од порано се знаеше дека спортските ST модели ќе се множат, но не и по кој редослед. Недоумицата која ќе биде премиерата закажана за Детроит брзо беше разрешена - Ford ...

Renault Sport со специјално ограничено издание Clio R.S.18

Авто Плус - 12.01.2018

Renault Sport го најави пазарното лансирање на нова специјална лимитирана серија Renault Clio R.S.18 наречена и шема на бои на кандидатот на Renault Sport Formula One Team во шампионатот на Формула 1 Развиено врз основа на најекстремната верзија на ...

Volkswagen „пука“ на позицијата лидер кај електрични возила со нова поделба

Авто Плус - 12.01.2018

Брендот Volkswagen создава нова единица за мобилност, која треба да го однесе гигантот до лидерската позиција на пазарот на електрични автомобили VW сака да ја „потисне“ Tesla од водечката позиција во секторот за електрични автомобили.

ТЕСТ: Ford Fiesta 1.5 TDCi Titanium – Заслужено меѓу најдобрите!

CARClub - 12.01.2018

Новата Fiesta е еден од најважните автомобили на Ford, а ние поминавме неколку дена токму со компактниот хечбек опремен со супер-економичен 1.5-литарски турбодизел. Fiesta припаѓа во навистина компетитивен сегмент – ако автомобилите кои се класа ...

Renault-Nissan-Mitsubishi со инвестиција од милијарда евра во нови технологии

Авто Плус - 12.01.2018

Renault-Nissan, кој неодамна го вклучија и Mitsubishi ќе инвестира една милијарда долари во разни технолошки проекти во текот на следните пет години Француско-јапонската групација ќе ги финансира сите компании на полето на електрификацијата, ...

SEAT забележа рекорд во 2017 година

Авто Плус - 12.01.2018

Шпанскиот производител на автомобили SEAT објави дека минатата година компанијата пласирала рекордни 468.400 нови автомобили Резултатот од 2017 е за 14,6% подобар од претходната година и најдобро достигнување на брендот од 2001, па наваму.

Повеќе моќност и нова топ верзија за обновениот Ford Edge

Авто Плус - 12.01.2018

Ford го подложи на сериозен фејслифтинг моделот Edge. Засега станува збор само за изведбата за Северна Америка, а потоа ќе следат доработки и на остварувањата за другите пазари Моделот навистина претрпел доста доработки, како визуелни, така и ...

Новитети: Renault Clio R.S. 18 инспириран од Formulа 1 / ФОТО

Додај Гас - 12.01.2018

Имено, клиентите на Renaultsport одделението наскоро ќе можат да нарачаат специјално издание на моделот Clio RS, за сите пазари, со исклучок на Јапонците. Овој автомобил е именуван по новиот болид на Renault Sport, R.S. 18 F1.

Ford го редизајнираше Edge и претстави ST верзија

Точка - 11.01.2018

Моделот кој што првично беше наменет за американскиот пазар и кој од 2016-та година се продава во Европа, доби нов изглед, но и спортска ST верзија. Актуелниот Ford Edge е на пазарот од 2014-та година, по што компанијата донесе одлука да го ...