TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Размислуваат со брзина на светлината: Три хороскопски знаци се секогаш чекор пред останатите

Вечер Прес - 11.06.2024

Ова се трите хороскопски знаци чиј мозок работи со брзина на светлината – тие се секогаш чекор понапред од останатите. Девица Девицата е мајстор за набљудување и анализа. Тие се како компјутерски алгоритми, секогаш се способни да препознаат и ...

Жените во овие хороскопски знаци имаат најдобри мајчински инстинкти, а еве и зошто

Убавина и Здравје - 10.06.2024

Доколку се прашувате за кои хороскопски знаци станува збор, одговорите ви ги даваме во продолжение… Љубовта на мајката нема граници, но некои жени едноставно го имаат тој дополнителен, ѕвезден допир кога станува збор за мајчинскиот инстинкт.

Посесивни се и љубоморни: Овие хороскопски знаци се најлошите љубовни партнери

Во Центар - 10.06.2024

Астрологијата нуди интересен увид за тоа како хороскопскиот знак може да влијае на нашето однесување во врските. Да погледнеме неколку хороскопски знаци кои според ѕвездите често се посесивни и склони кон љубомора.

Два хороскопски знаци кои секогаш оставаат добар прв впечаток на другите

Во Центар - 10.06.2024

Кога станува збор за оставање добар прв впечаток, некои хороскопски знаци имаат природна способност веднаш да ги шармираат и придобијат луѓето околу нив. Без разлика дали се работи за нивната харизма, шарм или едноставно непогрешлив стил, овие знаци ...

Хороскопски знаци што секогаш прават погрешни избори: дали сте меѓу нив

Макфакс - 10.06.2024

Некогаш не сме ние виновни за тоа што ни се случува, но најчесто не постои никој друг кого би можеле да обвиниме. И тогаш е време да се соочиме со последиците, кои не се секогаш многу пријатни.

Три хороскопски знаци кои е најтешко да се сакаат: Емотивно неподготвени за врска

Еспресо - 10.06.2024

Астролозите зборуваа за хороскопските знаци кои најтешко се сакаат, бидејќи се премногу самодоволни или премногу импулсивни и често се емотивно неподготвени за врска. Станува збор за три знаци од Зодијакот.

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што нè советуваат ѕвездите за утре, 11.06.2024 година, во врска со ...

Екран - 10.06.2024

Овен Работа: Ќе бидете расфрлани на повеќе правци, па затоа е многу важно да бидете максимално фокусирани на она што го работите и зборувате. Љубов: Слободните преку работа би можеле да запознаат нова личност и да започнат убава комуникација.

Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 10.06.2024: Риби – минатото ве прогонува

Црнобело - 10.06.2024

Скорпија – Немирот што го чувствувате е последица на финансиската состојба. Свесни сте дека е време да донесете радикални ...

Ѕвездите најавуваат бурно лето: Во јуни и јули ќе бидете на седмо небо, но август ќе ви одржи тешки лекции

Вечер Прес - 10.06.2024

Во љубовниот хороскоп доминира Јупитер кај Близнаците, кој ќе донесе многу радост на секој знак од хороскопот во текот на летото. На небото помеѓу 4 и 28 август се случува важен настан – Меркур ретрограден кај Девица и Лав, кој ќе донесе многу ...

Остроумни и интелегентни: Овие хороскопски знаци никогаш нема да ги измамите

Женски магазин - 09.06.2024

Ретко кој ќе си признае себеси и на другите дека има „кавга“ со интелигенцијата, но затоа поединци можат да се пофалат дека мозокот им работи со 100 на час. Постојат неколку видови на интелигенција - емоционална, интуитивна, практична, перцептивна и ...

Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет?

Попара - 09.06.2024

Кај сексуалната компатибилност е многу потешко, често и невозможно да се даде генерална оцена. Конкуренцијата е силна, но на основа на ѕвездените предиспозиции, составена е листа на знаци кои никогаш нема да ве разочараат во кревет.

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 10.06.2024 година, во врска ...

Екран - 09.06.2024

Овен Работа: За типичниот Овен претстои прилично напорен почеток на работната недела. Би ја поздравиле помошта на некој од вашите блиски соработници. Љубов: Некој близок денес би можел да се чувствува запоставено, па потрудете се малку да го ...

Јуни не значи само лето, за 5 хороскопски знаци годинава значи и работа од соништата – можеби сте меѓу нив?

Вечер Прес - 09.06.2024

Како што се приближува втората недела од јуни, универзумот подготвува посебни можности за одредени хороскопски знаци. Еве кој ќе има среќа: Лав – Доверба и успех Познати по својот бестрашен дух и лидерство, Лавовите можат да очекуваат возбудливи ...

Хороскопски знаци кои најдобро се снаоѓаат како самци

MTM - 09.06.2024

Сите сме слушнале приказни за романтични врски кои траат цел живот, но што е со оние кои навистина уживаат да бидат сингл? Некои луѓе едноставно се чувствуваат одлично кога се сингл, уживајќи во својата слобода и независност.

Тибетански хороскоп со неверојатна точност: Четири хороскопски знаци ја откриваат судбината

Еспресо - 09.06.2024

Овој хороскоп не е толку познат и популарен како зодијакот, но е неверојатно точен. Хороскопот Вујку потекнува од планините на Тибет неколку милениуми пред нашата ера. Многу езотеричари го нарекуваат и „божествен“, бидејќи одредена аура владее во ...

Тие се креативни и гледаат на работите од друга перспектива – луѓето родени во овие хороскопски знаци „размислуваат ...

Во Центар - 09.06.2024

Луѓето родени под овие хороскопски знаци имаат тенденција да „размислуваат надвор од рамката“, а исто така создаваат револуционерни идеи. Овие знаци имаат уникатен начин на гледање на светот, користејќи ја својата креативност, интуиција и ...

Дневен хороскоп за НЕДЕЛА, 09.06.2024: Ваги – Мислете повеќе на себе

Црнобело - 09.06.2024

Девица - Признајте си дека во последно време премногу се изолиравте, а тоа е последица на вашите претпоставки за мислењето што другите луѓе го имаат за ...

Хороскопски знаци на кои никогаш ништо не им се допаѓа и секогаш се незадоволни

Локално - 09.06.2024

Некои луѓе едноставно никогаш не се задоволни без разлика на ситуацијата. Без разлика дали се работи за совршена вечера, совршен подарок или најдобар одмор, луѓето родени во овие знаци секогаш наоѓаат нешто што не им се допаѓа.

Хороскопски знаци кои се вечно незадоволни: Никогаш ништо не им е по волја

Слободен Печат - 09.06.2024

Некои луѓе, едноставно, никогаш не се задоволни без разлика на ситуацијата. Без разлика дали се работи за совршена вечера, совршен подарок или најубав годишен одмор, луѓето родени во овие знаци секогаш наоѓаат нешто што не им се допаѓа.

Тие се креативни и гледаат на работите од друга перспектива – луѓето родени во овие хороскопски знаци „размислуваат ...

Пулс24 - 09.06.2024

Луѓето родени под овие хороскопски знаци имаат тенденција да „размислуваат надвор од рамката“, а исто така создаваат револуционерни идеи.Овие знаци имаат уникатен начин на гледање на светот, користејќи ја својата креативност, интуиција и ...

Денешен хороскоп (10.06.2024) – Што не очекува денеска според хороскопскиот знак?!

Lady - 10.06.2024

Овен Работа: За типичниот Овен претстои прилично напорен почеток на работната недела. Би ја поздравиле помошта на некој од вашите блиски соработници. Љубов: Некој близок денес би можел да се чувствува запоставено, па потрудете се малку да го ...

Хороскопски знаци кои секогаш прават погрешни избори: дали сте меѓу нив

Опсервер - 10.06.2024

Некогаш не сме ние виновни за тоа што ни се случува, но најчесто не постои никој друг кого би можеле да обвиниме. И тогаш е време да се соочиме со последиците, кои не се секогаш многу пријатни.

Два хороскопски знаци кои секогаш оставаат добар прв впечаток на другите

Пулс24 - 10.06.2024

Кога станува збор за оставање добар прв впечаток, некои хороскопски знаци имаат природна способност веднаш да ги шармираат и придобијат луѓето околу нив. Без разлика дали се работи за нивната харизма, шарм или едноставно непогрешлив стил, овие знаци ...

Посесивни се и љубоморни: Овие хороскопски знаци се најлошите љубовни партнери

Пулс24 - 10.06.2024

Астрологијата нуди интересен увид за тоа како хороскопскиот знак може да влијае на нашето однесување во врските. Да погледнеме неколку хороскопски знаци кои според ѕвездите често се посесивни и склони кон љубомора.ШкорпијаШкорпијата е знак на ...